Podfukářky (2019)

Průměrná komedie, která neurazí ani nenadchne. Na večer nebo odpoledne ideální, nemusíte u toho přemýšlet. Stačí vypnout a užívat si pohodovou komedii, kterou skvěle vede Rebel Wilson. Anne Hathaway jí perfektně sekunduje, musím ale říct, že mi dost vadil její britský přízvuk, taky se mi zdálo, že dost přehrávala, ale možná to bylo jen její uchopení role. Věřím, že si natáčení obě herečky užili na maximum a je to cítit i na plátně. Víc než čtyři hvězdy si to asi nezaslouží, ale dá se na něj koukat pravidelně.

Mnichov (2005)

U Spielberga jsem jak na horské dráze. Když se kouknu na svoje hodnocení jeho filmů, tak je to tak půl na půl. Půlka dokonalá, druhá půlka průměrná nebo podprůměrná. Tenhle snímek se řadí mezi ty průměrné. Délka filmu je šílená, bohužel se tam neděje tolik akce, aby mě to dokázalo zabavit. Je ale pravda, že tam byly napínavé scény, u kterých jsem ani nedýchala, jak jsem byla v očekávání, co se stane. Jsem ráda, že jsem film viděla, protože tohle téma mě úplně minulo, ale můj šálek to nebyl, znovu už mu šanci asi nedám.

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Oproti první sérii je to výrazný pokles dolů. První série byla vtipnější, hlavně o Tedovi a týmu. Tahle série, kdy už všechny známe se věnuje hlavně jendotlivým postavám a jejich problémům. Což není úplně na škodu, ale nefunguje to tak dobře, protože, co si budeme nejsilnějším tahounem je tam Ted Lasso a pak Roy Kent s Keeley. Jenže další postavy už tolik netáhnou, takže některé díly nudí. Uvidíme, co bude v další sérii.

Kancl - Série 9 (2012) (série)

Poslední série fungovala vcelku dobře. Hezky to utíkalo, místy to bylo vtipné, něco se uzavřelo a snažili se to do konce seriálu příběhově popohnat. Líbily se mi hlavně záverečné epizody, které jsou věnované zakončení natáčení dokumentu, jsem ráda, že i tohle dohnali do konce. A samozřejmě svatba, na které se objevil Michael, to bylo prostě top.

Není čas zemřít (2021)

Strašně moc jsem se na film těšila, už jen z toho důvodu, že byl odklad kvůli covidu, tak jsme si museli ještě o něco déle načekat. Nakonec hodnotím průměrem, něco mi tam prostě chybělo. Přišlo mi to až příliš ukecané a protahované. Vůbec nevytěžili maximum z Ramiho Maleka jako záporáka. Navíc to, že je záporná postava je jasné už od začátku filmu a vlastně celkově je zápletka filmu jasná od samotného začátku, což příběhu strašně moc škodí. Nejvíce jsem si užívala akci Bonda s bondgirl Anou de Armas, kéž by tam byla déle! S koncem jsem byla spokojená, vysvětleno to bylo dobře a rozloučil se dojemně, ale jako celek to mohlo být daleko, daleko lepší.

Příběh Popelky (2021)

Máme tu další verzi Popelky, ale ptám se, muselo to být? Camila Cabello je příjemná, když jí nevidíte, zpívat umí, ale hrát vůbec, dokonce ani ve videoklipech jí nemůžu vidět. Herec, co hraje prince mi byl strašlivě nesympatický, navíc vždy když se usmál, tak jsem měla pocit, že se dívám na Venoma (to asi ty zuby). Hvězdu dávám za pár písní, které byly dobře udělané, líbila se mi především Material Girl a Perfect. Další hvězda je za fajn konec, kdy šla Popelka za tím, co chtěla a vzdala se žití v blahobytu. Ale jinak se na film už nejspíše nikdy nepodívám.

Spojenci (2016)

Nevím, proč mi trvalo, tak dlouho než jsem se na film odhodlala podívat. Přitom téma druhé světové války mám moc ráda a spojení Brada Pitta a Marion Cotillard zní zajímavě. Nicméně přišel čas a musím říct, že se mi film moc líbil. První polovina je o dost lepší než ta druhá, je tam více akce, trochu jako Mr. & Mrs. Smith, ale společně jim to funguje skvěle. Druhá polovina už je více dramatická a méně akční. Není to úplně nejhorší, ale chybělo tomu to tempo z první půlky. Nicméně na konci jsem se neubránila slzám, bylo to smutné a dojemné. Určitě se k filmu ještě někdy vrátím.

Modrý blesk (1999)

Byla jsem k téhle komedii nejdříve trochu skeptická, pustil mi jí přítel. Martina Lawrence znám totiž jen jako agenta v sukni, kde mi ty vtipy přijdou moc trapné a jsou mimo mě. Tady je to ale hezky vyvážené, žádné nechutné nebo urážející vtípky. Je to tak akorát akční a tak akorát vtipné. Film krásně utíkal a moc mě to bavilo. Konec se realitě vůbec nepodobá, ale co, potěšilo mě to.

Cena za něžnost (1983)

Film jsem viděla už několikrát a pamatuji si, že když jsem ho před lety viděla poprvé, byla jsem z toho naprosto unešená. Zamilovala jsem si herečku Shirley MacLaine, přišla mi jiná, originální a neuvěřitelná. Líbil se mi námět filmu, který se věnuje komplikovanému vztahu mezi dcerou a matkou. Když jsem ale film viděla s odstupem času nedávno, tak už mě to tolik nebavilo. Najednou se na to dívám asi úplně jiným okem než dříve. Viděla jsem tam několik nedostatků, například, kolik zbytečných scén film vlastně má, který ho dělají zbytečně zdlouhavým. Nebo, že si k postavě dcery divák nevytvoří takový vztah, aby s ní soucítili. I tak je to pořád velmi povedené drama, na které jsem se po letech moc ráda znovu podívala.

Špatné vychování (2019)

Bylo zajímavé sledovat další problém Ameriky, tentokrát v americkém školství. Kdo ví, jaké peníze se ještě zpronevěřují nebo tajně kradou teď, že? Ale myslím, že to byla hodně velká facka pro aduditory, aby si kontrolovaly všechno, i od lidí, kteřé mají rádi nebo je znají celý život. Herecky je to docela povedené, místy mi to přišlo zdlouhavější. Téma peněz mě moc nezajímá, ale navzdory tomu jsem se na to vydržela koukat.