Whitney: Úžasný hlas, smutný příběh (2017)

Upřímný dokument, plný nezveřejněných záběrů, nejen z koncertů ale také ze zákulisí. Whitney byla skvělý člověk a hodně bláznivý, je to vidět i v těch videích jak moc si užívala zábavy a smíchu. Myslím si, ale, že neměla štěstí v lásce a to jí podrazilo nohy a spadla až na dno. Bohužel zřejmě i sláva na ní byla příliš a možná proto se uchýlila k drogám. Takového talentu je škoda a ke konci dokumentu jsem měla slzy v očích. Bylo tam hodně záběrů, kdy na ní vyloženě bylo vidět, že je sjetá, u takových momentů jsem měla až husí kůži. Hodně dobře zpracovaný dokument.

Všechny pihy světa (2019)

Zaujal mě název a hlavní hrdina, který mi byl hodně sympatický, ale film jako celek moc nefunguje. Je to spíše nuda, nic originálního, nic zajímavého ani peprného. Na konci jsem jen vrtěla hlavou a ťukala do čekal, jak hloupě se ten klučina zachoval. Na mě až příliš naivní a dětské.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Moc se mi to líbilo. Bylo tam docela dost akce, ale tak akorát, příběhově je to zajímavé, postavy byly všechny sympatické, až samozřejmě na Dudleyho jako záporáka. Samozřejmě nic převratného to nebylo a konec je vcelku předvídatelný. Co mě ale šokovalo byla závěrečná scéna, což vybízí k pokračování a upřímně? Klidně bych pokračování uvítala, už je z toho důvodu, abych se dozvěděla, jak to s ní dopadlo. Co ale filmu lehce vytknu je to, že úplně ignorovali minulost, která mohla být pro diváka jako jsem já zajímavým bonusem.

Panství Downton - Série 6 (2015) (série)

Trošičku natahovaná šestá série, ale nějaké drama tam být muselo. Z Mary se ke konci stala opravdová mrcha, což mě trochu mrzí, jelikož se mi líbil její morální pokrok směrem k dobru a ona hned takhle otočí jen kvůli své vlastní hlouposti a žárlivost. Také mě dost štvalo, jak napsali roli Daisy. Jednu chvíli dělá očka na Andyho a pak když o ní začíná mít zájem je na něj vyloženě hnusná. Co se mi ale opravdu líbí je vývoj postavu Thomase Barrowa, od první série tu postavu nesnášíte, je to podlý, zlý člověk, který všechny od sebe odhání a každého chce dostat a teď? Úplně jiný člověk, totální obrat k lepšímu a stal se jednou z mých nejoblíbenějších postav. Celkově je to krásné zakončení seriálu, prostě happy ending.

Past na rodiče (1998)

Já tenhle film prostě miluju a nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. Je to film jako pro mladé diváky, tak pro dospělé, každý si v tom něco najde. A já jej mám ráda od malička, vždycky jsem si říkala, že tyhle zrzavá dvojčata to dotáhnou ještě dál jak Olsenky, jaké bylo mé překvapení, že to Lindsay zvládla zahrát obojí sama. Troufnu si říct, že se jedná o její nejlepší roli v celé své kariéře. Příjemný pohodový film s anglickým humorem a skvělým soundtrackem. Vždy ho vidím alespoň jednou ročně, letos nevyjímaje.

Soukromá válka (2018)

Velice hezky zpracovaný příběh jedné statečné novinářky, díky které mohli diváci po celém světě vidět a přečíst si o realitě válečného života. Film hodně přibližuje práci válečných novinářů a ukazuje, že to vůbec není žádná procházka rájem. Osobně se divím, že se hlavní hrdinka dostala až tak daleko jak navzdory útokům, tak psychickým problémům. Rosamund byla dokonalá, překvapilo mě, jak skvěle zvládla napodobit novinářčin hlas a její nervózní tiky. Opravdu smekám. Příběhově a jako celek je to ale malinko slabší a místy až nudné. Režisér to možná lehce pojal jako dokument, než jako celovečerní filmy a nechává tam hodně prostoru, což je podle mě špatně. Jelikož je to životopisný, má tam být hodně informací a detailů, které by mohli divákovi pomoc se vtělit do hlavní hrdinky. To tady bohužel tolik nefunguje. I tak je to ale snímek, na který by se měl podívat každý, kterého alespoň trochu zajímá válka nebo novinařina.

Panství Downton - Série 5 (2014) (série)

Pátá série se tak nese v duchu modernosti. Na panství je radio, odvážnější šaty, nový střih vlasů a volnější vztahy. Z věcí, ze kterých by si v první sérii raději urvali hlavu, teď najednou jásají a vše chápou. Je dobré, že serial ukazuje, jak se měnila nejen doba, ale take povaha lidí. Trošku mě ale mrzí, že milostný život Mary nebo Edith se tak nějak posunul na druhou kolej a nikam nic nevede. Velice mě ale bavia část s Maggie Smith a jejím ruským přítelem, je hezké vidět, že I hraběnka má emoce.

Panství Downton - Série 4 (2013) (série)

Downton už se nikdy nevrátí do starých dobrých kolejí, které mě tak uchvátili v první sérii. Hold modernizace se v příběhu děje a dít musí. Dívky už se přestávají bát nemanželského sexu a užívají si, jak jen to jde. Lily James je v seriálu příjemné zpestření a hlavně nádech budoucí moderní doby. Jsem ale nesmírně ráda, že Maggie Smith je v seriálu stále zastánkyní doby minulé, navíc ona a Penelope Wilton je nejlepší dvojice na panství.

Prokletá farma (1997)

Slušné rodinné drama s temným tajemstvím. Je těžké po tolika letech, kdy si někdo vydobí u spoluobčanů takovou úctu, díky mnohaleté generaci a pracovitosti tu pověst rozbít, i když se zrovna jednalo o tak závažné téma, je škoda, že o tom obě sestry tak dlouho mlčeli. Obsazení je jedna z nejsilnějších částí filmu, všechny sestry spolu skvělé fungují, škoda, že se Jennifer objevuje jen ve vedlejší roli, ale Jessica i Michelle to zvládají na jedničku. Potěšila mě také přítomnost Colina Firtha, bylo to příjemné osvěžení amerického obsazení. Příběhově je to místy trochu utahanější a táhlejší, navíc žádný velký zvrat se tam nekoná. Jako drama to ale funguje skvěle a dokáže hrát i na city, pár slz mi díky tomu ukáplo.

Pomáda (1978)

Pomáda je obrovský fenomén, který mě nějak minul. Muzikály zbožňuji, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmoých žánrů, ale tohle se mi prostě nikdy nelíbilo. Muzikál má pár písní, které mám ráda například There Are Worst Tings I Could Do, You're The One That I Want nebo moje naprosto nejoblíbenější Beauty School Drop-out. Mladý ucho John Travolta mi nikdy neseděl do rolí hetero alfa sámců, teď už třeba ano, ale v mládí byl na mě až moc zženštilý. Také mě mrzí, že většina herců nevypadá vůbec jako středoškoláci, ale jako už třicetiletí rodiče. Místy jsem si i zakrývala oči, jak trapně mi pri sledování některých scén bylo. Prostě není to moje topka a bohužel nikdy nebude.