2001: Vesmírná odysea (1968)

Chápu, že je to naprostá klasika sci-fi žánru, ale já se docela nudil. Některé scény jsou úžasné, triky na svou dobu dokonalé, zajímavá hudba, chvílemi slušná atmosféra. Zato děj je utahaný, že by se to dalo pouštět lidem s poruchami spánku.

Sama doma (1998) (pořad)

Já to samozřejmě nesleduju, ale co jsem párkrát zahlédnul tak některá témata co tam řešili byla opravdu zajímavá a z praktického hlediska užitečná. Super úvodní znělka (týdam šamanita ... :-)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Od závěrečné části tak populární série jsem bláhově očekával kulervoucí finále na které hned tak nezapomenu. Místo toho zbytečně natahovaný děj navíc v nejlepším utnutý. Určitě by šlo sestříhat obě části relikvie smrti do jedné, mohlo to mít lepší drajv.

Kill Bill 2 (2004)

Škoda, že nesestříhali oba díly do jednoho filmu, mohlo to být mnohem lepší. Jednička se mi líbila víc než dvojka, ale i tak žádná sláva. Jsem úplně paf z toho, jak na to všichni pějí ódy jako kdyby se jednalo o já nevím co. Vždyť děj je docela chudý a natahovaný, mraky dialogů o ničem, antihrdinka Umy Thurman mi nebyla sympatická ani málo a "legendární" souboj v karavanu je dost trapný. Dobrý výkon podal představitel samotného Billa - to je sympaťák!

Dračí doupě (2000)

Jednou se to vidět dá, ale s velkými výhradami. Nejvíc mě naštval nevyužitý potenciál, pokud by se tohoto tématu chopil někdo opravdu schopný mohli jsme se dočkat fantasy před kterou by měl respekt snad i pán prstenů. Bohužel slabý a chvílemi nudný děj, chabá atmosféra a o hereckých výkonech je škoda mluvit. Výprava není úplně špatná, vizuální efekty jsou někdy dobré, jindy katastrofální. Akce poměrně málo a závěrečná bitva s draky krátká a okatě počítačová. Ach jo, takový potenciál a takhle promarněný.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Největším problémem je necharismatický a nevýrazný představitel hlavního hrdiny (kdyby aspoň Paul Walker zůstal). A i když je Japonsko země tunerů, mě změna prostředí nějak nesedla. Scény s auty už mi navíc přišli až moc přitažené za vlasy (schválně se koukněte na film o filmu - jednu cool scénu s milimetrovým minutím betonové zdi zvládli kaskadéři často až na několikátý pokus, zato hlavní hrdinové je metají jakoby nic. Na druhou stranu pořád je to rychle a zběsile i když suverénně nejslabší díl série.

World Trade Center (2006)

Film vznikl asi moc brzo po tragédii, protože ze samotného útoku není vidět skoro nic. Většinu filmu jen sledujeme dva zavalené policisty v troskách jedné z věží. Čekal jsem mnohem víc.

Power Rangers: Film (1995)

Přeci jen lepší než seriál. Na rozdíl od něj aspoň o něco lepší děj a také nějaká výprava a triky, tudíž akční scény nejsou tak trapné jako v seriálu. I tak to není žádná sláva.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Já fakt nevím, co se mi na tom mohlo jako malému líbit (i když nějak výrazně mě to zase nebralo nikdy). Každá epizoda byla totiž navlas stejná jako ta předchozí. Nové díly vyráběli tvůrci nejspíš podle šablony: na začátku pohoda študáci spolu diskutují o ničem, po chvíli se zlá čarodějnice rozhodne, že je vyřídí a pošle na ně skupinu zhruba 15 komparzistů v neskutečně směšných kostýmech, následuje trapná akční scéna kdy se studenti přemění do barevných kostýmů strážců a bitkaří s komparzisty ve směšných kostýmech dokud je neumlátí. Pak se čarodějnice opravdu rozzuří a pošle na strážce velice směšné monstrum, které se vždycky po chvíli zvětší a chodí mezi městskou zástavbou (zde reprezentovaná papundeklovými krabicemi) a následuje finální souboj se strážci, kteří si na pomoc zavolají obří barevné roboty (další nepovedená akční scéna se spoustou rádoby výbuchů co připomínají kombinaci petard a prskavek). Po chvilce je monstrum poraženo a naštvaná padouchyně slibuje, že příště už ty hrozné strážce vyřídí. Toť vše.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Svého času měl tento film docela vysoký rozpočet a já jsem při jeho sledování usilovně přemýšlel za co ho ti tvůrci vlastně utratili. Děj nuda, akčních scén zoufale málo a ty co jsou nestojí za řeč, výprava taky nějak neoslňuje. Prostě velká slabota.