Fanda (1977) (TV film)

Krátká komedie bakalářského typu. Zachraňují to Menšík se Zázvorkovou. Nebýt zbytečně natahované jízdy autem, možná bych dal i tři hvězdičky.

Spása (2014)

Dánové vzali klasický spaghetti western a dali mu trochu drsnější a modernější ráz. Ale nesnaží se být originální za každou cenu - klasické westernové motivy rozvíjejí spíš takovými drobnými nápady. Syrová atmosféra je fajn, ale zároveň kvůli ní film působí poněkud neosobně. Drsnost filmu spočívá spíš v ději než v nějakých gore scénách, což jsem uvítal. Pochvalu si zaslouží také krásné záběry krajiny. V závěru klidně mohlo být víc protivníků, což by mimo jiné odvrátilo otázku proč místní neumlátili těch pár záporáků čepicemi:-)

Almara (1971) (TV film)

Pomalé tempo vyprávění samo o sobě nevadí, ale bohužel chybí humor a děj je celkem průhledný. Trochu to zachraňuje dobré herecké obsazení.

Král psanec (2018)

Hlavním problémem pro mě bylo, že příběh postrádal nějaký zajímavější vývoj a napětí, místo toho je to jen takové čekání na závěrečnou bitvu. Ta mimochodem taky není žádný zázrak a navíc ji kazí nevěrohodná konfrontace Bruce a Edwarda.

Planeta upírů (1965)

Nebyla to taková zvrácenost, jak jsem podle názvu čekal. Nejde tu totiž o upíry v pravém slova smyslu, (takže se nenaplnily mé představy. ve kterých se záběry na přistávající kosmickou loď střídaly se záběry na otevírající se rakve). Místy mi to evokovalo Star Trek a Vetřelce, ale nejsem si jistý, jestli jsem se nenudil tak, že jsem hledal nějaké souvislosti až příliš intenzivně...

Kick-Ass (2010)

Kdyby se tak třicet minut se zbytečnými a trapnými scénami vystříhalo a vyhodil Red Mist, dal bych možná i čtyři hvězdičky. Kdyby se vyhodil i Kick-Ass a jmenovalo se to Hit-Girl, dal bych možná i pět:-)

Star Trek: Nová generace - Hra (1991) (epizoda)

Že si nechali na Enteprise bez problémů zavléct jakousi podezřelou hru manipulující s vědomím, to bych jim ještě odpustil. Ale pustit zpátky na palubu Wesleyho Crushera je zcela neodpustitelné....

Star Trek: Nová generace - Otázka času (1991) (epizoda)

Základní zápletka je hodně přitažená za vlasy, a dala by se ospravedlnit v podstatě pouze v případě, že by to byl ryze komediální díl. Což by ovšem na druhou stranu taky nebyla žádná velká výhra, protože komediální stránka tu příliš nefunguje. Zejména žoviální pojetí postavy profesora (který zřejmě nikdy neslyšel o hřebenu) ve výsledku nebylo ani trochu vtipné, ale pouze naprosto nevěrohodné. Takže hodně slabé 3*.

Star Trek: Nová generace - Darmok (1991) (epizoda)

S některýma ufounama je těžké se domluvit, i když umí anglicky. Ale trocha společného kempování dělá zázraky. A kdyby se Ryker nesnažil být za každou cenu aktivní, mohlo to proběhnout mnohem méně dramaticky. Každopádně musíme Tamariany obdivovat, že se jejich civilizace s tímhle nesmyslným jazykem dostala tak daleko, že dokázala postavit kosmickou loď...

Úsměvy světa - Jerome Klapka Jerome (1969) (epizoda)

Cyklistická povídka podařená, Jiří Vala v komediální roli opravdu velmi příjemné překvapil. Druhá povídka mi přišla slabší, ale zachraňovala to přítomnost mého oblíbence Čestmíra Řandy.