Rozkošný příběh (1936)

Celkem solidní romantická komedie, na čemž má největší zásluhu dvojka Nový-Šlemrová v roli manželů. Název trošku vyvolává obavy, že se tu na romantiku bude tlačit až příliš, ale není tomu tak. Naopak bych řekl, že na Slavínského poměry se film celkem vyhýbá nějaké velké sentimentalitě, příjemným překvapením je také to, že exot Kryštof-Veselý tu na své poměry působí celkem normálně. A píseň "postavím si malej kryt, kam by nemoh yperit" má též něco do sebe.

Konečně sami (1940)

Růžena Nasková jako "reizende Schwiegermutter", jejíž popletenost mi moc vtipná nepřipadala, což platí i pro dvojici trumberů Plachta-Neumann. Ústřední manželský pár není nijak sympatický - Gollová pravda nikdy nebyla moje velká oblíbenkyně, tady je ale hlavním problémem kožený Homola. Úvodní zápletka není nijak špatná, bohužel se z ní nepodařilo nic zajímavějšího vytěžit, takže to postupně upadá do čím dál větší nudy.

Vrána (1994)

Temná atmosféra je sice fajn, ale neškodil by nějaký originálnější a napínavější příběh nebo aspoň nějaká zajímavá myšlenka. Taktéž hlavní záporák by mohl být trochu kvalitnější.

Sanbiki no samurai (1964)

Tak tímhle jsem si hodně spravil chuť po zklamání z trilogie Samuraj. Sanbiki no samurai hodně připomíná samurajské kousky mistra Kurosawy (což koneckonců napovídá i název). Podobně jako v Sedmi samurajích se tu řeší vztah mezi samuraji a rolníky, hlavní hrdina zas připomíná Mifuneho postavu z Osobního strážce a Odvážných mužů.

Velká sýrová loupež (1986)

V době svého vzniku legenda, po téměř 30 letech jsem se už bohužel až tak moc nebavil. Ona holt jedna hláška (Velkej tvrdej Marvin) na 50 minut nevystačí. A taky bych byl radši, kdyby tu hercům nechali normální hlasy a zbytečně je nezkreslovali.

Náhradníci (2000)

Celkem ohraný příběh o outsiderech, kterým se podařilo zazářit. Je ale dobře natočený, svižný a občas i celkem vtipný. Navíc trénuje Gene Hackman a roztleskávačky taky mají něco do sebe:-)

Noc oživlých protinožců (2014)

Zábavná cáklomaxovská zombie jízda. Měl jsem trochu obavy, že tvůrci budou nízký rozpočet kompenzovat extrémně brutálními a nechutnými scénami, ale bylo to přesně v rovině, která mi vyhovuje. Jen škoda, že se nepodařilo udělat nějaký lepší konec, pak by to možná aspirovalo na 5*.

Růžové Merkury (1969) (TV film)

Špičkové herecké obsazení, ale pointa podle mě mohla být zpracována lépe. Takže mě nejvíc pobavil originální způsob losování pomocí vermutu