Střípky ženy (2020)

Veľmi dobré. Mám rada filmy, ktoré veľa nehovoria ( dialógy..) ale za to veľa povedia. Tento patrí k tým lepším. Výborne vybrané hlavné postavy. Ich pocity som im verila.. a Shia LaBeouf by si zaslúžil Oskara za svoj herecký výkon v tomto dielku. Ešte som nevidela mužskú postavu, ktorej som viac verila jeho psychický stav.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Je podľa knižnej predlohy.. Je o členoch rodiny Bridgerton A kníh je 8.. Prvá je o Daphne, druhá o Anthonym, tretia o Benedictovi(hoci som chvíľami mala pocit, že v seriály spravia z neho homoša...), štvrtá o Colinovi, piata o Francesce, šiesta o Eloise ( áno, bude dlho, predlho považovaná v smotánke za starú dievku..), siedma o Hyacinthte, a posledná o maličkom Gregorym.. Veľmi som sa potešila filmovému spracovaniu.. hoci sa dá vážne namietať na to, ako do seriálu vhodili príliš veľa černochov ( pravdepodobne s ohľadom na dnešnú dobu..) a dokonca aj homosexuálov ( hoci verím, že v dobách, kedy existovala táto spoločnosť ich tiež bolo ako húb po daždi).. v knihe sa o tom nepíše. Zo začiatku sa príbeh javí sladko a postupne sa rozbaľuje ako cukrík. Hlavne, čo sa sexu týka.   čo bolo dosť zaujímavé prekvapenie.. nie, že by toho v knihách nebolo habadej.. ale bolo.. Už som čítala aj negatívne hodnotenia, čo sa týkalo prekrúcania historických faktov, ale do toho sa nejdem miešať, pretože sa v histórií moc nevyznám.. ale rozhodne za mňa výborné.. Žiadne SCI-FI..Súdne prostredia.. Sladučké skrz-naskrz. Konečne niečo iné.. niečo, čo tu už dlho nebolo. A dúfam, že sa dodrží postupnosť v príbehoch : hoci odhalili identitu Lady Whistledownovej skôr ako v knihe.. čo ma mrzí..mohli to nechať aspoň na záver druhej série.. Krásny knižný príbeh pre mňa bol najmä Benedict a Eloise ( tam bolo kopec srandy a vybrali na to úžasnú herečku..) .. A najviac vášní bolo s Franceskou.. ten bol prekrásny tak sa veľmi teším na filmy.. MOC. a musím povedať, že mi vôbec neprekáža, že už viem ako to celé dopadne...

Defending Jacob (2020) (seriál)

Americká dráma , ktorú som chtiac nechtiac musela porovnávať so seriálom Mělas to vědět / The Undoing .. Dokonca ( ale to je moja chyba.. videné hneď po sebe) tam boli aj rovnaké dialógy . V rozhovore s právnikom.. Toto je myslím HBO a ten druhý seriál je Apple. Pravdepodobne ide o nejaký druh rivality ako Pepsi a Coca... ale o tom som nechcela. :) Dramatické to bolo...Od prvej minúty až po záver.. až tak predramatizované, že záverečné tri minúty som musela pozerať na tri krát, lebo som vždy zaspala a "unikol" mi záver.. a vlastne som zistila, že neunikol.. Vadil mi vzťah..aký mal otec so synom.. vadil mi vzťah syna s matkou.. ani jediný dôverný rozhovor o tom, čo sa vlastne stalo. Od momentu, ako otec zahodil nôž... ma to prestalo držať v napätí, že čo sa vlastne stalo, lebo to bolo veľmi nepochopiteľné rozhodnutie.. ( ide o fiktívny príbeh, že? Inač by som to chápala.. ak by to bolo na základe pravdy natočené..) Kapitán amerika ako otec bol hrozný.. neverila som mu, že mu záleží na svojom synovi. Možno skôr do nejakej sladkej komédie alebo dramatickej rodinnej sci-fi.. ale ako otec tínegera zlyhal. Ale Michelle Dockery by som dala oskara.. Prvý krát som ju videla vo filme prejaviť uveriteľné emócie.

K jezeru (2019) (seriál)

Mrzí ma to, ale nemôžem ísť z davom.. Dávam jednu hviezdičku za úžasné prostredie ( chvíľami mi až zima bola..) Ale všetko ostatné mne nedávalo zmysel.. Vzťahy ( nepochopiteľné rozhodnutia... nepochopiteľné city ( city??).. zmýšľanie jednotlivých postáv..) bola to zlátanina nepochopiteľných rozhodnutí, ktoré sa na záver zgrupili do veľkého chaosu.. záverečná minúta to trochu zachránila, ale skutočne ma to nenamotalo na sledovanie ďalšej série ( ak sa plánuje do budúcna). Absolútne ma nezaujíma, ako skončia hlavné postavy. Dej bol nezmyselný. Hlavný hrdina bol jediný uveriteľný v tomto príbehu ( až na ten sex.. to som nepochopila.. hoci chápem, že vo vypätých situáciách sa s telom udeje čokoľvek.. ale tu mi chýbali akékoľvek emócie). sorry.

REC (2007)

A teda od tohoto som čakala oveľa menej ( Aká zúfalá už som, keď neočakávam viac?? : to robí tá karanténa. :) ) Ale teda.. bola to pecka. Dobré zábery, napätie a hoci som to musela mať skoro úplne ticho ( kvôli rodinným príslušníkom, ktorí už spali...ináč by som to ani nemohla pozerať..) stálo to za to. Kto má chuť sa báť a pozrieť si niečo nie s typicky americkým koncom, tak odporúčam. PS: u mňa ten koniec bol na jednotku s hviezdičkou. A je aj dvojka... tak sa chystám..

Ztracené dívky (2020)

Jakože dobre.. Stalo sa to. Možno je to na tom celom najlepšie ( najhoršie..) , že asi presne tak, ako opisuje film.. a to je pre divákov veľmi nezáživné.. Skutočne sa postavy len tak potulujú v záberoch.. Celý film sa nič neudeje. Polícia nič nerobí.. ani matka, ktorá sa sem tam tvári, že áno.. a na konci , v tých posledných písmenkách .. dokonca kurňa, ani v nich sa nič nedozviete. Len teda to, že ( spoiler.) zomreli tam baby.. ale.. to sa vie od asi piatej minúty začiatku filmu.

Roztříštění (2019)

Už som sa bála, že budem veľmi sklamaná, ale nebola som. Bolo to výborné. Výborné

Bažináč (2019) (seriál)

Možno neradno hodnotiť.. videla som len dva diely, ale stačilo mi. Dej ma vôbec neupútal, ani spracovanie. A už vôbec nie herci. Príliš americké ( dokonalé postavy, vždy čisté..proste.. NE uveriteľné.).. sorry

Richard Jewell (2019)

Výborný Sam Rockwell. Ten človek zahrá úplne všetko. Veľmi realisticky pracovný film.. Možno priveľa priestoru mala matka, ale pravdepodobne spolupracovala pri tvorbe filmu, tak preto. :( Herec, ktorý stvárnil hlavnú postavu bol dokonalý.