lubica1995

Učiteľka MŠ

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 25.8.2019  11:49
    Megamysl (2010)

Na tejto rozprávke vyrástol môj najmladší syn... A včera.. po rokoch sme si k nej opäť sadli... mám rada tento humor... mám rada keď všetko zapadá a v rozprávke končí dobre.. a tu mi nič s toho nechýbalo... pamätám si, keď sme to pozerali prvý krát, aké som mala predsudky.. podľa animácie ( to bude čo za sprostosť....) ale naozaj som bola milo prekvapená..

• 25.8.2019  11:46

Strašne to chcelo byť romanticky- dramaticky- eroticko- nostalgické... Vôbec to tam nebolo cítiť... Strašne mi to tam chýbalo.. napätie , ktoré mali cítiť jeden z druhého bolo nedostatočné... Obsah udalostí, ktoré sa v tomto období diali, bolo slabo znázornené..ale keďže som znalá histórie ( trošku..) , tak som sa orientovala... ale keďže som predpokladala zámer... vedela som si tam tú erotiku domyslieť.. U mňa dobré.. málo, pramálo drámy.. ale v množstve dnešných filmov.. spracovaní.. by som povedala, že lepšie, ako čokoľvek dnes natočené...

• 25.8.2019  11:39

myslím, že som ešte nevidela lepšiu rozprávku, ako bol Nemo. Som už veľké dievča..ale stále ma vie rozplakať v prvých minútach, rozosmiať v celom príbehu.. nič, vôbec nič tomuto príbehu nechýba. Naozaj Pracujem v škôlke a mám teda tých rozprávok videných neúrekom... ale tento je: správne farebný.. žiadne temné farby, ani prehnané farebné kombinácie.. humor je inteligentný a dokonca pri každom pozretí v ňom nájdem niečo, čo mi uniklo predtým.... Je poučný, končí dobre a má aj hlbokú pointu.

• 25.8.2019  11:35

Príbeh odložených hračiek.. dala by som ho ako povinné pozeranie pre všetky deti vo veku 4 až 14 rokov. Všetky diely.. a tento je za mňa najmenej pútavý.. ale ako tu už niekto spomínal.. možno na druhé, tretie pozretie to bude lepšie. U mňa bolo najkrajšie prvé a tretie spracovanie.. a to tretie bolo asi najlepšie. Ale to neznamená, že by tento príbeh nebol dobrý.... len v mojom svete... v mojom príbehu, by mala mať každá hračka svojho Andyho. :) A mala by niesť pointu : Hraj sa pekne. !!

• 25.8.2019  11:32
    Sedmilhářky - Série 2 (série) (2019)

Veľmi dobre prepracovaný seriál. Nesnaží sa vytvárať nové príbehy, ale stále ťaží s toho, čo sa už stalo...ak by to takto dobre pokračovalo, kľudne by som si vedela predstaviť aj tretiu, štvrtú sériu. V mnohom lepšia ako prvá. Skutočne. Dobre dramaticky prepracované.

• 23.6.2019  12:30

Zaujímavo spracovaný film a keby tak chcel byť o niečom... rada by som dala 5. Bohužiaľ...

• 23.6.2019  12:29
    Blok 99 (2017)

akčňák, ktorý chvíľami pripomínal Brúsa Vilisa v najlepších rokoch. Absencia minulosti pána boxera bola osviežujúca..žiaľ, ale celkový dojem mňa hlboko sklamal. Chvíľami sa film tváril, ako silnejšia verzia Hry o trony s krvavými vsuvkami ( plus pár navyše). Ani záver nevadil.. skôr to strohé krvavé Bum Bum bolo akési neemocionálne. Takže takto za mňa.

• 22.5.2019  10:32
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

samozrejme, že to bola dokonalá prezentácia necelej generácie žijúcej v Game of Thrones. Že som si v hlave predstavila iné závery?? Že som túžila po tom, aby iní prežili a iní zomreli? Ale však práve preto to od začiatku bolo dokonalé, že nik nevedel predvídať, ako to celé skončí. A skončilo to na parádu. Skutočne. Ani sladko, ani depresívne, skončilo to tak, aby život v tomto svete mohol pokračovať aj bez nás - divákov. Tlieskam. Výborne rozpracované od prvého dielu v prvej sérií až po záverečné titulky v šiestom diely v ôsmej sérií. Boli slabšie diely a silnejšie diely. Ale to presne vidím aj na hodnoteniach konkrétnych častí, že každý divák sa našiel v inej postave a preto nie vždy bol každý spokojný. Záver : najprepracovanejší seriál, ktorý sa zatiaľ natočil. Myslím, že skutočne by stálo za to prečítať knihy v ktorých sa príbeh začína oveľa skôr a je viac prepracovaný aj bočnými postavami ako seriál. Tak, idem na to a potom si sadnem k nejakej super stránke, kde budem hodnotiť knižný príbeh. :)

• 15.3.2019  19:12
    Venom (2018)

Nemám fakt problém ani s marvelovkami, ale toto NÉ. Nečakala som nič viac, ako dobré efekty, ale ani tie tam neboli. Povrchné grgy, prdy, hovná, dialógy, a samozrejme plno krvi. Mne tam teda fakt niečo chýbalo. Sorry. PS: všetci okolo mňa ma prestávajú chápať. S piatich divákov som bola jediný kritik. Tak teda asi je chyba vo mne. Ale keďže mám tú právomoc sem písať koment práve ja, tak si dovolím napísať pravdu. A to je: že ja si už nikdy nesadnem k tomu to filmu. Aj keď Toma Hardyho asi fakt milujem.

• 15.3.2019  19:08

Jako fakt musím uznať, že v poslednej dobe išli filmy tak dopredu, že zápletka je pred divákom tak zašifrovaná, že je to až zázrak, že sa k nej dopracuje. A ak je to seriál a sledovanosť je závratná, tak nás prekvapia s ďalšími a ďalšími epizódami, až to nemá hlavu pätu. A toto bolo tak krásne predvídateľné a obyčajné, že mi to práve tak stačilo a trošku mi to aj chýbalo. Dokonca ani ako komédia to nebolo trápne. Pekné ( depresívne? úsmevné?) priamočiare. Som si oddýchla .

• 15.3.2019  19:03
    Král Lear (TV film) (2018)

Ak by som hodnotila hneď po vzhliadnutí, dala by som 1 hviezdu, ale dala som si čas. A musím dať tri. Herecké umenie v príbehu, ako som sa dočítala dalo údajne mnoho hercov. NIE. Nieje to pravda. Jediným hercom v tomto príbehu bol Antony Hopkins. Ostatný si zahrali asi len tak pomimo iných povinností. Nehovoriac o tom, že celé spracovanie bolo, akoby aj režisér si len odbehol natočiť toto dielo len tak pomimo inej robotky. Škoda toho. Veľká škoda. Námet na výbornú a záver z pozerania?? Takmer žiadny.

• 15.3.2019  18:59
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Stále hovorím, že Češi toto vedia. Naozaj vedia. 3 dávam len pre málo uveriteľný mimomanželský vzťah. Ostatné bolo fajn.

• 15.3.2019  18:57
    Bird Box (2018)

Zaujal ma na úvod chladný vzťah k deťom, ktorý som pochopila samozrejme až k záveru. Spracovanie bolo príjemné a vôbec mi nevadilo, že by film mohol mať ešte aspoň pol hodinku po záverečnej minúte. To bolo zámerom a ja to schvaľujem.

• 15.3.2019  18:56
    Příchozí (2016)

Dosť dobré to bolo . Ale neviem si pomôcť.. niečo mi tam proste chýbalo. Emócia. ? Myslím, že mám asi problém s Amy Adams.

• 15.3.2019  18:54
    Ulička Apple Tree Yard (TV seriál) (2017)

Od prvej minúty ma miniseriál nútil pozerať na všetko tak akosi smutne.. Hlavná hrdinka bola tak praobyčajná, až som mala pocit, že ju dennodenne stretávam na ulici. Cestou z práce a možno som to ja. Spracované realisticky. Až po vraždu. A to potom len sa dostavil pocit, ktorý som nevedela zaradiť. Kto bol on? A kto je ona?? Najlepšie boli záverečné minúty pred koncom. Pre mňa nezabudnuteľný príbeh.

• 15.3.2019  18:45

Ťahajúce sa ako sopeľ na rukáve. A rozuzlenie bolo, musím priznať pre mňa do poslednej časti tajomné a nepredpokladala som to. Preto dávam 4 hviezdy. A tú poslednú dávam za záver. Aj za dorozprávanie príbehu v druhej sérií. :) Za druhú sériu dávam 3 hviezdy. Chtiac, nechtiac som neustále zrovnávala s prvou a nevedela som si zvyknúť na iný prípad. Asi od polovičky série to ale išlo samé. A bolo to výborné.. Len tie prvé diely sa nedajú odignorovať.

• 15.3.2019  18:43
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Pre mňa dostatočne strašidelné a zároveň pozeratelné. Tiež bolo plusom zasadenie príbehu do danej doby. ( zjavne sa dá z toho obdobia ťažiť neustále.) Zo začiatku mi robilo problém zvyknúť si na hlavné postavy, ale keď to prišlo, tak už som si nevedela nikoho iného predstaviť. Dobré.

• 15.3.2019  18:40
    Sedmilhářky - Série 1 (série) (2017)

Výborne dramaticky zobrazený príbeh. Tajomne spracované, čo bolo vlastne to, z čoho seriál ťaží. Pekný jednoduchý záver, ktorý je skutočne pre mňa ako ženu poetický. A správny.

• 15.3.2019  18:39
    Milenky (TV seriál) (2018)

Musím uznať, že tento seriál ma zaujal. Veľkým plusom je, že neurobili z neho ďalší Dallas, ale príbeh skončil. Nie všetky vzťahy boli uzavreté a nie každý problém vyriešený, ale tak je to aj v živote. Preto 4 hviezdy.

• 11.3.2019  10:43
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Hodnotenie dávam po pozretí prvej série a viem určite, že si nepozriem žiadnu inú sériu. Príbeh mal priam humorné, až komediálne prvky... zbytočne sa naťahovali nepodstatné scény ( tým myslím skutočne naťahovanie nie pre dramatický efekt...) a dej bol chaoticky ( mne v pravom zmyslel slova chaoss vo filmoch neprekáža, ale neviem použiť iné prirovnanie..), nedostatočný. Nedávam hodnotenie bezprostredne po pozeraní, ale nechala som si priestor na spracovanie. Nemám problém so strihom príbehu, neprekáža mi ak je príbeh rozložený na viac dejových liniek, nevadí mi ak sa prelínajú rôzne časové úseky. , ani slabé herecké výkony. Viem pochopiť skutočne rôzne filmové absurdity.. Tento príbeh bol však len lacnou porno-drámou, v ktorej žiaľ ani to porno nebolo až tak uveriteľné a dráme chýbalo akékoľvek dramatické napredovanie. Nerozumiem za tie hodnotenia, ktoré príbeh dostal. Ale budiš...žiaľ, som tak rozčarovaná a sklamaná... že som zvažovala napísať, že to bol asi vlastne najhorší príbeh, aký som kedy videla. Hoci myšlienka nebola zlá... dosť dobre rozumiem, čo sa malo docieliť tým záverom. Žiaľ, nezasiahlo to u mňa žiadnu s mojich hemisfér. A to ani nehovorím o tom, že v príbehu nie sú vôbec žiadne prvky, ktoré by naháňali hrôzu. Dopozerala som to len preto, že som NIEČO očakávala. ( nebolo to tam a všetci mi hovoria, že mám pozerať ďalšie série...len ja som tak znechutená, že VIEM, že nikdy viac..)Ani horor, ani komédia, ani porno, ani dráma..Neviem to zaradiť. Som len jednoducho sklamaná, koľko času som strávila pozeraním na NIČ. ( a to som už ozaj videla všeličo...dokonca aj Stopára z roku 2007... ten u mňa práve stúpol o jednu hviezdu...) ospravedlňujem sa fajnšmekrom. PS: samozrejme, malo to aj pozitívum: Jessica Lange - jej postava bola skutočne excelentná...uveriteľná. To je všetko.

• 11.12.2018  17:43
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Veľmi pozerateľný hororový snímok. Prepájanie medzi realitou a minulosťou a do 5 dielu seriálu je vlastne každý diel akoby pohľadom jedného s detí do svojho detstva a súčastnosti. Krásne pomalé rozuzlovanie príbehu, ktoré sa mi zdalo zrejmé asi od šiestej epizódy, ale na pointe tomu vôbec neubralo. Pre mňa rozhodne jeden z najlepších hororových snímkov. PS: Sama som matkou, veľa som pochopila od oboch.

• 14.10.2018  14:30
    Most (TV seriál) (2011)

Zo všetkých pozeraných seriálov je tento jednoznačne najlepší. Práve pre tú reálnosť.. Postavy sú reálne, príbehy, zvraty, vzťahy.. Ponurá temná atmosféra, hmla, sivé farby...

• 15.4.2018  22:23
    matka! (2017)

Mnou veľmi očakávaný, ľuďmi špecificky hodnotený film. Také mám rada. Ťažké a ťaživé. Bohužiaľ...tu chýbalo všetko to psycho, v ktoré som dúfala, podľa predpovedí..bohužiaľ to bola: . Blbosť.. Ho hó, pardón: .bola tu láska (skôr závislosť ako neha..), napätie ( skôr hudba ako dej). V skratke: bol tu muž - narcis, ktorý sa priživuje na svojej sláve, skôr na svojom egu, ktoré sa živí závislosťou v neho, a bola tu žena, ktorá je až nadpozemsky zamilovaná do tohto muža ( možno práve preto, že sa prezentuje ako poloboh, ako skôr pre neho samého). Do ich domu neustále prichádzajú a odchádzajú rôzni ľudia... stále som sa nestratila v deji... ešte by som chápala, prečo sa to deje.. akoby ukazovali život v skratke, ako ich životom prechádzajú rôzni ľudia, aby v ňom zanechali stopu, vstupujú do ich súkromia a zanechajú spomienku, ako to býva v realite... a t ď.. dokonca aj záver chápem... aj tú vsuvku z dieťaťom. Lenže...HM: ako to napísať, aby som neprezradila pointu...ahá, vlastne, som ju nenašla... ani sa nesnažila ju nájsť, keď som dopozerala poslednú minútu filmu. Možno som cez príliš plytká, na tak hlboké filmíky a ostanem pri takých jednoduchých, ktoré mi možno ani nie zreteľne a jasne povedia o čom je film, ale aspoň mi niečo logické naznačia. Toto bolo o tom, že muž debil narcis zničil a ničí ženy, ktoré ho ľúbia a oni sa stále nejaké nájdu..no a?? Však to vieme, že sa to deje. Ale toto nebolo ani hororové, ani divadeľné, ani komorné, a už vôbec nie psycho predstavenie vážení.... ale nejaká zlátanina oblečená v tmavých farbách bez emócií. Prepáčte fanúšikovia, ale bolo to bez emócií.. Však som hneď na začiatku videla, že on ju vlastne ani neľúbi. Buď to chalan na hovno zahral, alebo to bol zámer. Tak či tak...ak to bol zámer, tak o to väčšia je to blboť a ak to na hovno zahral, tak to hovorí samé za seba. Dlho som takú debilinu nevidela.

• 24.2.2018  20:07
    Sněhulák (2017)

Keby aspoň sex bol vo filme. Dokonca ani k tomu sa neznížili. ( Bez hlavy, päty, obchytkávania, vyvrcholenia, uspokojenia..) Toľko severského vzduchu sa snažili tam vtesnať, až to bolo vlažné. Pri mega nude si tak čudno točím vlasy a keď je to fakt nuda, tak ich mám zažužlané až strach. A dnes mi na hlave za ten čas vyrástol afro..

• 26.1.2018  10:12
    7 životů (2017)

Emotívny príbeh, ktorý má pointu a dáva zmysel.

• 1.1.2018  17:43

Musím sa priznať, že ma spracovanie veľmi uspávalo. Bolo to zdĺhavé, ničnehovoriace a sem tam to chcelo byť drastické a napínavé, ale bolo to len trapné.

• 27.12.2017  10:53
    Dunkerk (2017)

Veľmi zle zostrihaný inak zaujímavý príbeh. Bolo to veľmi chaotické a vôbec nie dramatické. Celé zle.

• 23.12.2017  22:12

Nečakajte zázraky v podobe medveďov, lavín a ľadových vodopádov. Na celom filme je najskutočnejšie práve to, že sa nechce hrať na predbiehanie akčností v dvoch hodinách, hovorí prostý príbeh o tom ako nás dokáže zmeniť pár týždňov nášho života... Závislosť na inom, v daných okamihoch jedinom , čo nás ešte drží pri živote. Skutočne za posledných pár rokov jeden z najlepších filmov, aké ponúka západ. Zaujímavý pohľad kamery a zostrihy a postavy boli výborné, skutočné. Bolo to krásne, bolo to dokonalé. ( samozrejme až na ten koniec, ale veľmi za neho ďakujem) Nedajte sa odradiť hodnoteniami, bo by ste veľa dokonalých filmov nevideli. Tento k nim rozhodne patrí. Zaslúži si určite viac, ako sa mu na tejto stránke dostáva. ZASLÚŽI. Rozhodne. PS: v žiadnom prípade nie je mínusom hlavná postava. Ani ženská, ani mušská. Práve preto je tento film výborný. Pretože hrajú úžasní herci.

• 13.12.2017  19:10
    Čára (2017)

Všetko bolo krásne zvládnuté. Bolo to mimoriadne dramaticky zvládnutý film. Dokonca mi nechýbala ani psychologická rozprava postáv, práve naopak. Páčilo sa mi to tajomno... žiadna - opakujem, že žiadna minúta nebola hluchá. Dokonca tie chvíle, ktoré boli hluché, boli veľmi správne vo filme rozložené. Fialová je vo filme úžasná. Ešte som nevidela film, ktorý by jej takto výborne sadol. Všetko zahrala uveriteľne. Tlieskam a dúfam, že ešte budem veľakrát vidieť takéto spracovania filmov aj u nás. Ďakujem za zážitok.

• 10.9.2017  10:39
    Bill (2007)

takmer do konca sa mi film javil ako paródia na všetko. Bol tam mladý študent, ktorý vnášal do deja ľahkosť a marihuana... až pri konci som si uvedomila, aspoň tak som to pochopila, že celá postavička Billa, bola nielen postavičkou v komédií, ale tiež mužom, ktorý si svoj život dokonale zbabral a o tom, ako nebolo a nikdy nie je jednoduché sa postaviť, všetko nechať tak, a urobiť to odznova... možno lepšie, horšie, ale prirodzene, bez nátlakov. Preto 4 hviezdy. Pretože to dobre skončilo a nemalo to nič komediálne v sebe. Tých pár minút.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8