Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Mohlo to být akčnější, mohlo to být propracovanější, ale bylo to vtipné. Pustil jsem si film jednou, zaujal mě a dokonce i pobavil. Dlouho jsem neviděl film s podobným námětem a zpracováním. Abych nebyl tak učarován, pustil jsem si film podruhé a popravdě mě nepustil. Prostě něco do sebe má a mě se líbí. Potřetí si ho určitě taky pustím, ale ne teď, ne zítra a ani tohle léto. Možná v zimě až bude venku hnusně, já budu hledat teplo doma a budu se rozmýšlet, jaký film bych si mohl pustit znovu, pak přijde na řadu právě Gangster Squad, do té doby ne...

Čtyřicítka na krku (2012)

Komedii si představuju asi trochu jinak. Film by se klidně mohl přidat k dalším stupidním americkým komediím, které přijdou vtipné snad jen tvůrcům. Nemá to pořádný nápad, nadhled, styl, humor je nucený a přemrštěný. U předchozího filmu Zbouchnutá jsem se snad i párkrát zasmál, ale i ten stál za nic a tohle je ještě horší. Jediný pozitivum, pro který stojí se na film kouknout, respektive jen na jeho malou část, je Megan Fox ve spodním prádle, jinak absolutně nic co by film nějak pozvedlo...

30 minut po půlnoci (2012)

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Z jedné strany jsem z něj byl nadšený, z té druhé nemám chuť si ho pustit znovu. Pravdou je, že jsem očekával úplně jiný děj, který by byl zaměřen spíše na samotnou akci na UBL a jí předcházející plán útoku. Nemůžu si pomoct, ale takto podané, mi to přišlo spíše jako dokument a 3/4 filmu jsem se spíše nudil. Každopádně je třeba ukázat i na ty klady tohoto snímku. A tím jsou dobře načasované a velmi kvalitně ozvučené výbuchy IED. Nejen že vás to v určité chvíli překvapí, ale navíc díky skvělému ozvučení vás to vtáhne přímo do děje a v první moment jste překvapení asi stejně jako postavy filmu, toto se tvůrcům opravdu povedlo. Samozřejmě nemohu opomenout část poslední, tedy asi posledních 30 minut, které jsou na tomto snímku ty nejlepší. Samotný zátah na budovy, kde se měl skrývat UBL. Kvůli tomuto jsem na tento film šel do kina a díky této scéně toho nelituji. Je vidět, že u filmu byli kvalitní poradci, jelikož zde nebyl velký prostor pro chyby a za to si film zaslouží 4*.

Pohřben zaživa (2010)

Těžko říct, čím je tento film tak výjimečný. Zda je to tím, že v celém filmu je pouze jeden herec, či místo, atmosféra, scénář, jeho konec nebo vše dohromady. Film trvá nějakých 90 minut a přesto je svým způsobem "krátký", neboli uteče hrozně rychle. Rozhodně je třeba uznat, že tvůrci a především Ryan Reynolds, který se té role chopil skvěle, dokonale dokáží na diváka přenést ten pocit beznaděje a zoufalosti. Zkrátka výborný film.

Země bez zákona (2012)

Velice vydařený film. Hardymu tyhle role sedí. Shia Labeouf zde hraje spíše takového hňupa, i když tyto role jsou pro něj taky jako šité na míru. Napnutě jsem sledoval film od jeho začátku až po konec a určitě se na něj podívám znovu, protože byl opravdu dobře zpracován. Navíc vše doplňuje sympatická Jessica Chastain, čímž má film vše potřebné k tomu, aby byl dobrý.

Zpátky na frontě (2008)

Musím uznat, že to byla příjemná změna oproti americkým akčním "dojákům", kde jsou hlavní aktéři téměř vždy za hrdiny. Film je o partě kluků, kteří jezdí vykopávat "poklady" 2. světové války jako jsou vyznamenání apod. Načež se vracejí zpátky v čase a projdou si tak částí druhé světové války. O to je to zajímavější, protože si dají mnoho věcí do spojitosti a jednak i proto, že jeden z nich se hlásí k neonacismu. Tedy jen do té doby než si projde touhle cestou zpátky v čase. Celé pojetí a zpracování filmu bylo velmi dobré, dokáže diváka upoutat, místy i rozesmát a především nešlo o akční splácaninu.

Speciální jednotka (2011)

Jako akční film pěkný. Jako věrohodně zpracovaný film určitě ne. Zpočátku jsem si myslel, že po Černém jestřábovi přišel konečně další kvalitně propracovaný film, avšak to byla chyba. Na jedné straně skvělá práce se zbraní, dobré vykrytí prostorů, komunikace apod. Na straně druhé absolutní nelogičnost vedení boje v horách. Film vypadal jako by měl při sobě skvělého poradce, avšak filmaři si film natočili ve výsledku stejně dle své tuposti a film tím zkazili. Pokud ho zhodnotím podle toho, na co měl a čím ve výsledku je, tak dávám 2*. Pokud se na film podívám z pohledu klasického diváka, který chce akci, pak 4*.

Bratři (2009)

Velice pěkně a kvalitně zpracovaný snímek. Film je příběhem dvou bratrů, kdy jeden je vzorovým příkladem mravnosti a druhý je jeho opakem. V průběhu děje se ovšem toto změní a jako by si Tobey Maguire a Jake Gyllenhaal role prohodili. Avšak film poukazuje především na změnu člověka, který si prošel válečným střetem a následným mučením v zajetí, kdy selhává psychika člověka a ten klesá na úplné dno. Po návratu už to není on a jediné co trochu přetrvalo je bratrské pouto. I když je to zpracováno na základě dánského snímku z roku 2004, tak bych tyto dva filmy nesrovnával a spíše je hodnotil samostatně. Co se týče hereckých výkonů, tak Jake Gyllenhaal se toho chopil skvěle a líbilo se mi, jak svou roli zahrál. Naopak stejně jako mi do pozice majora námořní pěchoty neseděl Clifton Collins Jr., tak stejně tak mi nesedl do pozice kapitána Tobey Maguire. Jako řadové „mariňáky“ dejme tomu, ale na těchto pozicích, kde byli, jsem jim to bohužel nevěřil. Nevím, co více bych dodal, hodnotím 5*.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Osobně si myslím, že každým dalším dílem klesá kvalita i vtipnost tohoto filmu. Jednička se mi líbila, dvojka nebyla špatná a trojka už jen ujde. Doufám, že se nechystá čtvrtý díl, protože kdyby pokračoval v této stopě, tak už by byl o ničem...

Patrola (2012)

Tak toto mě doslova ohromilo. Po dlouhé době velmi kvalitně zpracovaný film, který je zaměřen směrem k policejní práci. Snímků kolem armádního prostředí je spousta (a dalších jako z řad námořnictva, námořní pěchoty, letectva apod., přeci jen USA toho má mraky), proto jsem se na tento film velice těšil. Film je jednak nabitý akcí a to od začátku do konce. Nechybí zde vtip, nápaditost i trocha soukromého života, zkrátka něco co tu v takovém podání a formě ještě nebylo. Dalším kladem je, že je to příběh dvou hlídkových policistů, parťáků, prostě dvou lidí co jsou víc než jen kolegové, jsou rodina, bratři. Nejedná se o akční film speciální jednotky, ty už tu byly, a tak i díky tomuto obdivuji zpracování celého filmu. Zasvěcené tento film jistě nadchne a to především svou, místy až překvapivou, realističnosti a to i v takových spíše úsměvných scénách. Ale zaujme určitě i méně zasvěcené, jelikož stopáž je tak akorát, film nemá nijak hluchá místa, je tam výběr spíše akčních scén a udrží pozornost diváka celou dobu, kdy i konec filmu překvapí. Pro mě je tento film letos určitě tím nejlepším, který jsem mohl vidět. Kdyby byla možnost, dám hvězd více, ale takhle alespoň těch 5*.