Skyfall (2012)

Nemůžu si pomoci, ale ze série "bondovek", ve kterých hrál Craig, bylo nejlepší Casino Royal. Avšak toto pokračování na tom není také tak zle, rozhodně je na tom lépe než Quantum of Solace, alespoň z mého pohledu. Začátek je akční, avšak tupost scény, kdy ještě tupější agentka sestřelila Bonda, mě překvapila. Pochopil jsem, že dostala rozkaz a měla prostě střílet, ale mohla sundat aspoň oba. Takhle to bylo jako parodie. Ovšem následné vrácení Bonda na scénu bylo pěkné a vtipné, takže chápu, že to tak prostě mělo být, i když šlo to udělat určitě lepším způsobem. Jinak se mi film velice líbil, i když si režisér mohl odpustit tu nostalgii a navrácení Aston Martinu DB5 s kulomety a dalšími udělátky, přesně proto se mi staré "bondovky" nelíbily. Jinak má film spád. Chvílemi je trochu zbytečně natáhlý, ale takových scén je minimum. Akčnost a ani humor zde neschází. Skyfall nebyl lepší než Casino Royal, avšak oproti Quantum of Solace nebo starým "bondovkám" zazářil. Hodnotím 5*.

Hamilton: V zájmu státu (2012)

Takový švédský James Bond nebo chcete-li Jason Bourne. Vzhledem k tomu, že se jedná o švédský snímek a k poměru rozpočtu vůči zpracování se filmu mnoho vytknout nedá. Snad jen scénář by mohl být v některých místech lépe zpracován či předělán. Avšak film určitě zaujme a nudit se u něj vyloženě nebudete. Jediné co mi tam trochu chybělo bylo více té akce...

Muži v černém 3 (2012)

Po o něco slabší dvojce je tu skvělé třetí pokračování. Bez chyby není, ale rozhodně jsem se u tohoto filmu nenudil, zasmál jsem se, herci si udrželi svoji osobitost a stopáž byla akorát. Moc mimozemšťanů se tam sice neukáže, ale proto je tam Boris Bestie, který je zastoupí... Návrat do minulosti se mi líbil, už jen proto, že Will Smith jakožto černoch skočil do 60. let a všichni víme, jak to tam tehdy vypadalo. Agent K v podání Joshe Brolina mě velice pozitivně překvapil, avšak na Tommyho Lee Jonese nemá. V letošním roce je tento film spíše průměr, ale 4* si zaslouží.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Přesně takhle jsem si představoval první díl. Akčnost, vtipnost a všichni akční hrdinové pohromadě. Do filmu jsem byl zažraný už od samého začátku a vydrželo mi to i do jeho konce. Snad jediná věc, kterou bych filmu vytknul je ta, že zde nebyl hercům nějak lépe rozvržen čas na plátně. Protože například Jet-Li si zahraje ve filmu všeho všudy možná jen 5 minut a ani Jason Statham zde není vidět, tak často, jako v prvním díle. Za to se zde ovšem ukáže ve větším čase Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jean-Claude Van Damme a očekávaný Chuck Norris, který rozesmál celé kino s vtipem o kobře a sobě samém. Bohužel celý film doprovází velice nekvalitně zpracovaný překlad do českých titulků a filmu spíše škodí.

Bourneův odkaz (2012)

Abych řekl pravdu, nevěděl jsem, co vše lze čekat od filmu, který „navazuje“ na předchozí trilogii, ve zcela jiném složení, včetně režiséra. Opět je zde utajený program, tentokrát novější, již na bázi prášků zlepšujících genetickou strukturu agentů. Myslím si, že kdyby se film nesnažil tolik navázat na předchozí trilogii a soustředil se spíše sám na sebe, udělal by mnohem lépe. Děj nám sám o sobě toho moc neřekne a spíše se snaží propojit s Jasonem Bournem. Film není špatně zpracovaný, ale oproti předchozí trilogii mu mnohé chybí. Jako příklad lze uvést promyšlení děje či akčnost, která zde sice je, ale už to není Bourne. Což není špatně, ale čím více se film snaží navázat na příběh Jasona Bourna a spojit se tak s předchozími třemi díly, o to více s nimi bude srovnáván a tam bohužel prohraje. Pokud ovšem zhodnotím film zcela odděleně od předchozí trilogie, pak se mi film velmi líbil. Jeremy Renner a Edward Norton jsou výborní herci a film si s nimi užijete. Pokud se v dalších dílech trochu zapracuje na ději a začne jet trochu svým směrem, případně pokud se vrátí Jason Bourne, pak určitě nebudu váhat zajít do kina na další díl.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Nemám co dodat. Velmi povedený film, který mě zaujal ihned na začátku, kdy svým vtipným monologem, který Aaron Eckhart vede po celý film, započne svoji kampaň k podpoře prodeje tabákových výrobků. Film je o muži, který je lobbistou tabákových společností a svým projevem a argumenty dokáže změnit názor mnoha lidí nebo ho alespoň z větší části ovlivnit. Je jedním z těch, kteří Vám prodají i to, co nemusí být zrovna zdravé. Avšak po shlédnutí filmu rozhodně nemáte chuť začít kouřit a ani nepřesvědčí ty co kouří, aby přestaly. Mimochodem to, že se ve filmu neobjeví téměř ani jedna cigareta mluví samo za sebe. Film je podán velmi věrohodně a baví od začátku do konce. Jedinou výtku mám snad pouze k částem, kde je opět zmínka o tom, jak jsou Američané skvělí, svobodní a ve všem nejlepší, je to už dosti ohrané a nudné. Ale jelikož si to Američané o sobě asi skutečně myslí, tak zůstanu u hodnocení čistě filmové stránky a ta je skvělá, takže 4*.

Zátah: Vykoupení (2011)

Když jsem zahlédl film s názvem "The Raid" myslel jsem, že snad natočili film o francouzské policejní jednotce. Pak jsem uviděl zemi původu a herce a nadšení mě přešlo, ovšem zbytečně. Hned od začátku mě film tak překvapil a zaujal, že jsem nemohl odvrátit pohled jinam a nebylo to jen tím, že jsem musel číst titulky. Neustále jsem čekal co přijde a i když jsem místy myslel, že už vím, tak mě film opět překvapil a vyvinulo se to celé jinak. Vytknout by se mu dalo snad jen to, že chvílemi mi přišli policisté jako opravdoví profesionálové a vzápětí udělali věc, kterou svou profesionalitu absolutně shodili. Avšak filmu to na kvalitě neubírá. Úžasné bojové scény a to včetně přestřelek, kdy zpomalené záběry tyto momenty skvěle vyzdvihly. Chvílemi mi sice již přišla celkem nudná neúnavnost některých protivníků, ale i tak se to dalo vydržet a film jsem si opravdu užil. Zasloužené 4*.

Opilí láskou (2002)

Komedie Adama Sandlera mám rád, protože jsou takové oddychové, když jste unavení, nechcete nad ničím zrovna moc přemýšlet, ale chcete se zasmát. Toto ovšem komedie není, tedy alespoň nic vtipného mi na tomto filmu nepřišlo. Romantické drama to ale je. Typ těchto filmů mě obyčejně neláká a shlédl jsem ho spíše na základě toho, že tam hraje Sandler. Po prvních 30 minutách jsem film vypnul a šel jsem to trochu rozchodit, protože jsem u něj trpěl. Napadlo mě, že je to absolutní blbost. Poté jsem se vrátil a rozhodl se shlédnout film dokonce, abych ho mohl posoudit jako celek a ne podle prvních 30 minut. Bohužel dalších 30 minut bylo téměř stejných, avšak můj pohled na film se nepatrně změnil, a to k lepšímu. Sandler zde podává skvělý herecký výkon. Hudba zde dělá mnoho, protože navozuje tu správnou depresivní atmosféru, z čehož už mi chvilkama hrabalo, ale bez ní by film takovou atmosféru navodil jen těžce a byl by spíše tou komedií, což účelem nebylo. Závěr mě hodně překvapil, a to především tím, že byl úplně jiný, než to co mu předcházelo. Sandler se zde konečně vzchopí, postaví se vyděračům, přizná se Leně a vyzná jí lásku. Skvělý závěr a provedení akčních scén a hodnocení nemůže být jiné než 4*.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Pokračování Sherlocka Holmese už bylo poměrně slabší než první díl. Ač byl film akční, vtipný a přišel opět s něčím novým, tak už jsem u něj neseděl s takovým napětím jako u jeho předchůdce. Přiznám, že při prvním shlédnutí jsem zhruba v polovině filmu dokonce na chvíli usnul. Film je totiž místy zbytečně natáhlý a nic zásadního se nestane. Přesto se závěr opět rozjede a je na co se dívat. Převleky Holmese jsou opravdu nápadité a vtipné, nejvíce zřejmě v závěrečné scéně, kdy splývá s křeslem. Bohužel to napětí, kdy „nevíme“, zda Holmes umřel nebo ne, je velmi malé. Tedy určitě jsem byl více napnutý v prvním díle, kdy po výbuchu málem zemřel Wattson, tam jsem tomu na chvíli snad i věřil. V celkovém pohledu mě film nezklamal, ale lepší než první díl určitě nebyl.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Skvělý film, který by sice bez přechozích tří dílů nebyl takový jaký je, ale takto je předčil. Největším kladem je to, že se vrátila celá stará parta, bez které to čtvrtým dílem počínaje a sedmým snad konče už nebyl, ten správný American Pie. Kdo je fanouškem předchozích tří dílů, tak pro něj je tento film nutnost a bude z něj nadšen, protože mu dá přesně to co chce. Všichni jsou již dospělí, někteří mají své rodiny, ale přesto to jsou pořád oni a tak nechybí spousta úsměvných a humorných scén, kdy se pere dospělost s dobou kdy byli ještě na škole a především jejich generace s novou generací mladých.