Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Horor

Recenze (35)

plakát

Znovu ve hře (2018) 

Předvídatelná zápletka a o to čitelnější konec. Avšak nebylo to jen nesmyslné okopirování již známého a pár "nečekaných" momentů tento film nabídne za což má kladné body. Osobně ho řadím do skupiny "oddychovka" - netřeba u toho přemýšlet, dávat moc pozor a člověk se občas zasměje... Ano, těch vtipných scén jsem čekal více, ale některé se opravdu povedly. Kdyby šlo dát 3,5 hvězdy, tenhle film by si to zasloužil, na 4 ale nemá...

plakát

Doktor Strange (2016) 

Bohužel jsem viděl nejdříve Avengers: Infinity War a až na jeho základě si pustil tento film. Samostatný film Doctor Strange mě tudíž poměrně zklamal. Nebyl to špatný film, člověk se u něho i zasměje a je to zase ukázka trochu jiné části světa hrdinů, kteří chrání Zemi před různými hrozbami. Tento svět, ve kterém je i Stephen Strange je zaměřen na boj proti temným a mystickým silám. Asi bych dal 4 hvězdy v případě, že bych viděl nejprve tento film. Bohužel jsem na něj koukal již s jistými očekáváními a to byla chyba... Takhle jen 3 hvězdy.

plakát

Deadpool 2 (2018) 

Jednička masakr... Dvojka naplnila mé očekávání od jedničky dvojnásobně... Je to super odlehčení té vážnější stránky Marvelovek… Nebojí se pořádně opřít ani do vesmíru od DC Comics, ale o to více si dělá srandu z postav Marvelu. Je to zkrátka nejen parodie na superhrdiny, ale i na film jako takový... Popírá to totiž veškeré filmářské zásady a to je to co na tomhle filmu tak baví.... Deadpool a jeho X-Force prostě zaváleli a letos bych to označil za nejlepší Marvelovku… Avengers mu dost šlapou na paty, ale Deadpool vyhrál svou ironií a nadsázkou a tím jak má vše totálně u p*dele a především změnou minulosti (Green Lanthern a X-Men ohledně své psotavy) =D

plakát

Avengers: Infinity War (2018) 

Jedním slovem paráda!.... 3 roky jsem nepřidal komentář k filmu, ale Marvel poslední dobou válí a letos obzvlášť a může za to i Deadpool, ale o tom až u něj... První díl Avengers byl zároveň jedním z prvních filmů, který jsem ohodnotil i komentářem. Upřímně, dvojka byla slabší, ale Infinity War to zase vystřelilo do neuvěřitelných výšin a tak se na to mrknem. Začnu kritikou, protože té tolik nebude a pro film jako takový není zas tak podstatná.... Jak je dop*dele možné, že obyčejní lidé, byť se speciálním výcvikem a bůh ví čím ještě, dokážou bojovat proti mimozemským rasám, případně bytostem mnohem mocnějším a silnějším než člověk vůbec může být? Vždyť v jednom záběru je Captain America a má co dělat aby soupeře zdolal, respektive jejich síly jsou dost vyrovnané a pak přijde Black Widow a seřeže to tam snad ještě víc, přitom je to už z logického hlediska úplný nesmysl. A druhá výtka je k těm neskutečným dojemným scénám, které film zbytečně protahují a jsou tak nějak o ničem, filmu zkrátka nepřidají (Deadpool to zparodoval úplně nejlépe) ... No každopádně to jediné mám ke kritice..... A teď ta pozitivní stránka filmu. Byla to neskutečná bomba, byť někteří tvrdili, že film se tváří vážněji, rozhodně tomu tak není. Co 10 minut je tam hláška, co baví celé kino a neomrzí ani při dalším shlédnutí. Vtip je samozřejmě pod taktovkou Tonnyho Starka, Dr. Strange a Hulka, resp. Bannera, protože Hulk je mimo. Je to tak, už se nemůžu dočkat pokračování, je třeba všechny padlé Avengers oživit =D A konečně se objevil záporák, který zaslouží obdiv....

plakát

Americký sniper (2014) 

Pokud bych vzal to nejlepší z American Sniper, Lone Survivor a The Hurt Locker, možná by jsme se kvalitou příběhu přiblížili konečně k Black Hawk Down. Asi jako na Lone Survivor, tak i na tento film jsem se hodně těšil a jsem rád, že mě nezklamal. Příběh se nevleče, naopak postupuje velmi svižně. Stopáž filmu bych klidně protáhl na tři hodiny, rozebral trochu více počáteční výcvik, vztahy členů příslušníků SEALs, kteří se kromě hlavní postavy sice v záběru také ukážou, ale divák k nim nemá žádný bližší "vztah", protože nejsou blíže představeny. A následně i samotnou zápletku v Iráku, kdy z pozice odstřelovače mohlo být ukázáno daleko více. Na druhou stranu by pak mohl film působit trochu jako Act of Valor, a to už by pro film, který má zaujmout široké spektrum diváků, bylo špatně. Takto si myslím, že si z toho vezme každý to, co ho zajímá. Líbilo se mi podání života vojáka, odstřelovače jednotky SEALs, který se po návratu z mise musí srovnat s běžným životem a skloubit to dohromady, což moc nejde, ještě když k tomu přičteme, že mezitím další vojáci a kamarádi stále bojují v zahraničí. Toto bylo velmi dobře ukázané také ve filmu The Hurt Locker, kde se hlavní postava po návratu také nemohla srovnat s běžným životem a starostmi "běžných" lidí, u kterých byla "největší" starost to, jestli koupí Nesquik nebo obyčejný Cornflakes. Další věcí, která se mi zde líbila je ta, že zde není tolik propagován ten jejich amerikanismus. I když hlavní hrdina je velký vlastenec a zastává názor, že USA je nejlepší země na světě, není to divákovi vyloženě vnucováno. A dále postoje a názory ostatních vojáků se v průběhu filmu mění, a to spíše v negativní postoj vůči válce v Iráku, kdy by se to trochu dalo přirovnat k filmu Jarhead. Bradley Cooper se role chopil velmi dobře a byla uvěřitelná. Co se týče Eastwooda, jeho filmy mám rád a ani tentokrát mě nezklamal. Rozhodně ale doporučuji přečíst si i knižní předlohu…

plakát

Na život a na smrt (2013) 

I když je tu hodně cítit takový ten amerikanismus, tak poté co se přes toto přenesete, je tu skvěle zpracovaný válečný film. Ti co alespoň něco málo četli o této operaci ví, že to není až tak hrozně přehnané. A ti co něco vědí o těchto jednotkách, těch pochyb mají ještě méně. Už jen proto, že podle pitevních zpráv měli skutečně několik zlomenin a jeden z členů byl dokonce 11krát zasažen. A když k výcviku připočteme ještě adrenalin, dokáže takový člověk mnoho, což zde bylo i vidět. Také se mi líbilo, že hned od počátečního výstřelu až po poslední to působilo vskutku reálně. Hlavní hrdinové zde rozhodně nepobíhají nekrytí, s tzv. počáteční nesmrtelností, ale celá situace se snaží příblížit realitě. A to se daří, jelikož tu skupina SEALs dostává hned od počátku pořádně zabrat a tempo rozhodně neklesá. Film jako celek se mi velice líbil a zařadil se mezi mé oblíbené, avšak Černý jestřáb sestřelen překonán opět nebyl.

plakát

Robocop (2014) 

Už začátek mě trochu zklamal, ale pořád jsem doufal, že se to celé otočí v to lepší. Bohužel neotočilo. RoboCopa jsem si představoval úplně jinak a spíše jsem doufal, že se bude držet svých předchůdců. Tvůrci ho zasadili do takové role, že nad svými protivníky nijak nevyniká, ač se ale jen tak nevzdá. Je to takové 50/50. Jelikož jeho protivníci hned od počátku vědí, co na něj platí, tak dostane hned v úvodu pěknou nakládačku. Což je v celku škoda, protože Robocop by měl jednak vymáhat zákon, ale hlavně by měl být nástrojem, před kterým by každý zločinec utekl a ne se mu postavil. Ale zde je to podané spíše tak, že jako RoboCop moc výhod nemá. Jedna rána z velkorážní pušky a má v sobě díru jak meloun. Jsem zvědavý na případný další díl, jak si s tím tvůrci poradí a jakým směrem se bude cesta nového RoboCopa ubírat. Prozatím 3*.

plakát

Drž hubu! (2003) 

Tak asi takhle nějak si představuji komedii. Humor je zde výjimečný především tím, že nevymýšlí nic složitého, a prostě baví. Po náročném dnu, když je potřeba vypnout, rozhodně spraví náladu. Nenucený a zkrátka perfektní. Nepamatuji si komedii, u které bych se smál od začátku filmu až do jeho konce, po každé když Quentin z Montargis promluví. Film se dá zkouknout několikrát a rozhodně neomrzí. Francouzské komedie mám vcelku rád a tahle, ač novější, jim rozhodně ostudu neudělá.

plakát

Výheň (2007) 

Nápad dobrý, ale zpracování od dialogů až po kameru a herecké výkony je hrozné...

plakát

Argo (2012) 

Na jednu stranu jsem tušil, jak to celé dopadne, na stranu druhou jsem byl napnutej jak hasičský kšandy. Sice je škoda, že vynechali postavu, která by ztvárnila Johna Sheardowna, který se nemalou měrou podílel na úniku šesti američanů z Íránu, jakožto tehdejší zaměstnanec kanadské ambasády. Avšak to samé se dá říct i o vynechání celkově kanadské pomoci, především kanadského velvyslance, který toho ve skutečnosti zařídil mnohem více, než je prezentováno. Ale i tak je film pěkně zpracován, a držel mě celou dobu v napětí. Tvůrcům se vcelku povedl i výběr herců, kteří vypadali skoro totožně se svými skutečnými předlohami. Film stojí za to vidět, protože se opravdu vydařil, samozřejmě s malou dávkou "hollywoodkých klišé".