Zpívej (2016)

Malo to takú milú hudobnú dušu a celý čas sa niečo dialo. Animácie postavičiek boli roztomilé ale okolie, predmety bolo veľmi realistické...Disney kvalita to síce nie je ako tu niekto poukázal ale malo to srdce a všetci mi boli sympatický...Myšiak Mike a slečna Crawlyová sú neskutočne vtipné postavy....zhrniem to takto, ak chcete nenáročnú vtipnú a veselú animovanú rozprávku ktorá nemá rozpočet rozvojovej krajiny ste na správnom mieste..navyše dokonalý strih, akčná kamera a bezpočet známych aj menej známych hudobných klipov tak smelo na gauč a volume poriadne doprava ! :)) „When you've reached rock bottom, there's only one way to go, and that's up!“

Pod rouškou noci (2016)

Problém tohoto filmu je v tom,že Affleck neutiahol scenár...ak je zlý scenár tak réžia už moc nezmôže...a po pravde ani sám seba dať do hlavnej úlohy nebol dobrý nápad. Takto je to veľká škoda...rozpadnutý, neucelený a nekonečne dlhý scenár sa musel rozsypať už pred polovičkou filmu. Film chce byť na sto miestach súčasne a chudák divák má len dvoje očí a to zlomilo väzy tejto adaptácii knihy ktorá možno ani nie je zlá..slabých 60 % a Ben si musí sakra dobre uvážiť ďalší krok...Argo som mu ešte prepáčil....Pod rúškom noci už je na veľmi tenkom ľade.

Anděl Páně 2 (2016)

V žiadnom prípade sa to nechytá na prvý vtipný, svižný a hravý diel v ktorom sme sa častejšie smiali od srdca....tu je to také umelé..silené...a to obsadenie je hrôza...všetky tie herecké a spevácke osoby sú tam totálne nevyužité a miestami to celé padalo do Troškovho Kameňáku....paradoxne aj keď to malo nepochybne vyšší rozpočet to pôsobilo lacno, umelo a tá digitálna kamera bola ako z reklamy na pracie prášky.

Hráč (1992)

Niečo na spôsob mixu Adaptácii a Čínskej štvrti ....zaujímavé...také mierne do Lyncha..a koniec je hádam jeden z najpôsobivejších koncov aký " film o filme " mal :) a kto tam hrá ? ...no všetci :)

Trust (2010)

Dnešná " moderná " doba prináša aj takéto nástrahy a nebezpečenstva .... internet je ako oheň..niekedy je to dobrý sluha ale zlý pán..záleží len na nás ako sa k tomu postavíme. Film pôsobil tak trošku televízne a je to taký slušný priemer 60 %.

Rozpolcený (2016)

M. Night Shyamalan, navždy v mojom srdci ako tvorca námetov " za hranicami " toho čo sme schopný racionálne pobrať. Nie je to tým,že by sme nevedeli..ale my nechceme..sme lenivý, pohodlní a rozmaznaní ...všetko sa nám musí naservírovať priamo pod nos a maximálne polopatisticky všetko vysvetliť. Aby sme náhodou nemuseli rozmýšľať...ešte,že čo....rozmýšľať..v dobe kedy na všetko sú predsa appky.....dve hodinky čistej poctivej a naprosto premyslenej filmárčiny...pripadal som si ako keby som videl zlom filmovej histórie...bod z ktorého niet návratu...ostatní sa budú musieť spamätať alebo ostať v bahne v ktorom sa čvachcú roky... ....James McAvoy nepotrebuje rasistickú pozlátenú sošku....jemu je na prd....on má TALENT !!!

Hra s nevěrou (2005)

Záverečný zvrat celý tento skoro hlúpy film totálne pochová.

Grace už není (2007)

Nečakal som nič a bol som príjemne prekvapený jednou smutnou road movie. Za zmienku stojí civilný až krehký výkon Johna Cusacka a nevtieravá emočná hudba Clinta Eastwooda.

Skrytá čísla (2016)

Politická korektnosť sa chytila pod krk a poriadne sa držala až vyprodukovala túto záujmovú produkciu pre oscara.

Hush (2016)

Pomerne slušná dráma v ktorej treba trošku prižmúriť oči nad dávkou nelogických prešľapov. Chválim primeranú dĺžku. Originálnych prvkov je skromne. Chronických " spoileristov " zavrieť do tej chaty a " pribiť na kovový TRÓN " !