Chudáčci (2023)

Absolutna parada. Oscara pre najlepsi film a herecku v HR poprosim. :)  92%

Duna: Část druhá (2024)

Tu nie je o com. Pre tieto filmy vzniklo kino. Duna je saga sucasnosti, ktora ma predpoklady stat sa kultovkou typu SW, ST ci LOTR. Villeneuve s Zimmerom potvrdzuju extratriedu a Timothee sa s istotou stava velikanom svojej generacie hercov. 90%

Richard Jewell (2019)

Tento film je svojim sposobom dokonaly a jeho myslienka zreje v case ako vino. 90%

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tak a je to tu. Pravdepodobne film roku 2023. Ak sa teda nic prekvapive nestane. Novy filmovy skvost od osvecenych filmovych legiend. Naozaj dlhy filmovy epos, ktory aj mna prinutil si v kine odbehnut na malu :) Film dokonale vystihuje potencial upadku ludskej spolocnosti. Silny, obcas az absurdne a zarazajuco skutocny pribeh, velmi pekna kamera a zaradom iduce mnohopocetne vyborne sceny. Strhujuci herecky duet DiCaprio De niro doplna vyborna Lily Gladstone a zopar dalsich vkusnych mensich postav.  Rozhodne si ho pozriem znova a odporucam kino kazdemu. 93%

Oppenheimer (2023)

Opat raz vyborny Nolan. Trosku netypicky, viac fakticky, ale nesporne vypiplany. Skvela atmosfera, skvele herecke vykony, skvele dialogy.  Proste jeden z naj filmov roku 90%

Drive My Car (2021)

Murakami je moj oblubeny autor a toto je naozaj krasne zobrazenie jednej z jeho knih. Film vystihol atmosferu Harukiho knih a pre mna dokonale zobrazil typickeho hrdinu jeho pribehov, ktory celi svojmu osudu, je pokojny a charizmaticky. Film pre milovnikov skrytych drahokamov. 91%

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Tu som asi mimo vacsiny, ale za mna je ten serial skvely. Vizualne orgie, dobra zapletka, zaujimave postavy a ich origin. 1 seria 90%

Top Gun: Maverick (2022)

V rámci žánru dokonalé, nemám čo vytknúť. 90%

Duna (2021)

Tu asi niet veľa čo vytknúť. Kvalita, na ktorú sa čakalo. Skvelý vizuál aj zvuk, dobrý výber hercov, dobrá gradácia deja. Správne nechutný záporák. Talentovaný Chalamet, ktorého si vychutnáte ozaj dosýta. Otvorenie mnohých zaujímavých tém.  Len škoda, že teraz dlho čakať na pokračovanie. 90%

Zodiac (2007)

Musím odstupom času pridať aj piatu hviezdu, keďže čím viac krát tento filmík vidím, tým viac ma baví a to sa stáva málokedy. 90%