Edith Piaf (2007)

Napriek tomu že výkon Marion Cottilard je jednoznačne 5hviezdičkový filmu ako takému k plnému počtu niečo chýbalo. Prvá tretina bola fajn a finále grandiózne ale niekde v strede ma to máličko nudilo.

Květiny v podkroví (1987)

Na to aka je to dobra kniha je toto fakt slaby a naivny filmik, Co najviac nechapem je preco zmenili koniec a urobili z toho taku frasku. Neviem ci sa tvorcovia bali hlavne tej temy incestu, ktory by v pripade dobreho sfilmovania mozno mohlo urobit film aj dost revolucnym, ale spracovanie naozaj chabe.

Lepší už to nebude (1997)

Další z kategórie zaslužených Oskarov v hlavnej mužskej roli, Tento film je úžasný . V kategórii tzv poobedných oddychoviek absolútna jednotka. 95%

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Absolutna špička zo všetkých filmových trilogií spolu s hereckou supertrojkou Brando, Pacino, Niro ! 96%

Temný rytíř povstal (2012)

Tieto pocity v kine mam najradsej: Cakal som vela, dostal som vela. Cakal som ze to bude vyborne a ono to vyborne je. Opat vyborne vykony viacerych postav. Mna na rozdiel od niektorych kritikov tu milo prekvapila Anne Hathaway. Nie je to Michel Pfeifer to je pravda ale naozaj mile prekvapenie. Dej bol dobre vystavany , bolo to nie co ine ako neustale prekvapujuci druhy diel ale ono to aj malo byt ine. Prva polovica pre niektorych mozno nudna, pre mna vyborne ticho pred burkou. Potom prisiel uder zla ako sa patri ktory zatlkol Batmana na absolutne dno. A nakoniec symbolicky povstal uz tak ako to vravi nazov . Pre mna najlepsia scena spojena so skvelou hudbou pri vystupe s kvazi prehistorickej vaznicnej jamy. Pre niekoho mozno prilis pre mna vrchol Nolanovej monumentalnosti, kedy som mal naozaj zimomriavky. Nolan svojou trilogiou dokazal nieco so com naozaj necakal. Z Batmana ktoreho som zo vsetkych superhrdinou nemusel, urobil mojho najoblubenejsieho a dokazal to paradoxne jeho ludskostou a realnostou. 91%

Rain Man (1988)

Nezabudnutelny film s Dustinom v najlepšej forme, jeden z najzasluzenejsich Oskarov v muzskej roli vobec. Je to v podstate drama v style road movie a v tomto zanri je to bezkonkurencny film. 96%

Barva peněz (1986)

Branil som sa ale musim dat 5*. Laska k deviatke a k tomu Paul Newman to sa ani inak neda. 90%

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Tak toto je 5* bez zaváhania. Al Pacino je čerešnička na torte :)