Duna: Část druhá (2024)

Nepíšem už recenzie, ani nepozerám filmy až tak často. Ale nedalo sa mi o tomto filme premýšľať inak ako v superlatívoch a tak som si to sem chcel uložiť. So StarWars sa už bude porovnávať každé sci-fi, či chceme, či nie. Ak to mám porovnať, tak Duna2 je o niečo vážnejšia, ale extrepne epická s podobne charakteristickými postavami či už u záporákov alebo klaďasov. Myslím si, že Duna2 je ďalší odrazový mostíkv kinematografii o ktorom sa bude hovoriť, a bude sa naň odkazovať. Dychberúce zabery, skvelá hudba, ale velmi som ocenil aj pasáže, kde hudba absentovala s dôrazom na diane v scéne. Bravó 👏

Liga spravedlivých: V pasti času (2014)

Najhorsí animák od DC čo som zatial videl. Velmi slabá animácia doprevádzaná ešte horšími akčními scénami. Celý film na mňa pôsobil ako animák pre deti, čo sú radi, že niečo farebné beží v telke. Krátka metráž a v celku vydarený záporák nezrazili film až na úplné dno.

Thor: Ragnarok (2017)

Iron man bez obleku nie je predsa iron man. A predsa to na plátne fungovalo skvele v treťom filme. Takisto som si nevedel predstaviť Thora bez kladiva a hľa: ďalšia skvelá podívaná. Bol to akčný náklad od začiatku do konca, kde každá ďalšia scéna prebila tu predošlú. Najviac prekvapivá vec pre mňa na filme bol neustály nával humoru a vtípkov, ktoré ma úprimne pobavili (drvivá väčšina). Samozrejme našiel by som aj pár trhlín v dokonalosti tohto filmu, ale načo zbytočne si nimi kaziť absolútne skvelý zážitok z filmu.

Spider-Man: Homecoming (2017)

V Homecoming nám spajdy príblížil svoje shopnosti a ukázal aký velký potenciál ma tento mladý hrdina. Ďalšie velké plus je, že sme si konečne nemuseli prechádzať znovu a znovu smrťou strýčka Bena. Vtipkovanie mladého Parkera týnedžera bolo také ake by malo byť, a užival som si to počas celého filmu. Teším sa na ďalšie pozretie.

Příchozí (2016)

Len veľmi málo filmom (dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky) sa podarilo to čo sa podarilo tomuto skvostu. Ešte dlho mi ostane v pamäti a dlho budem o ňom premýšlať. Každý najmenší detail presne zapadal do perfektne vybalancovaného celku doprevádzaný famóznou hudbou, ktorá neustále gradovala až do samého záveru a priamoúmerne sprevádzaná husou kožou. Najväčšie a najintenzívnejšie prekvapenie tohto roka, skladám klobúk dole pred tvorcami, hercami, zvukármi, osvetlovačmi aj nosičmi vybavenia. Tento film pre mňa nemal chybyčku. Dajte mi sem šiestu hviezdičku !

Správní chlapi (2016)

Ryan gosling si u mňa po fiasku "len boh odpúšťa" opäť získal uznanie, lebo v tomto filme bol briliantný. Russel dal svoj štandart (ktorý je samozrejme aj tak dosť vysoký). Zo začiatku trošku chaotické, no keď sa to rozbehne, tak film beží na plné otáčky až do konca. Nenútený humor je u mňa najviac cenený a pri tomto filme som sa pár krát ozaj s chuti zasmial. Výborný film, pre mňa jedno velké, príjemné prekvapenie :)

Pidiobři 3D (2014)

Myš so superschopnosťami čo loví jedovatých škorpiónov a usilovný, odvážny škrečok, ktorý sa len tak nevzdáva - to je príbeh, ktorým by nepohrdol žiadny animák. A pritom je to všetko true story inšpirované samotnou prírodou. BBC natočilo skvelé dokumentárne dobrodružstvo, ktoré by sa zrejme oplatilo vidieť aj v 3D.

Preacher (2016) (seriál)

Ešte som nespravil, že by som dal hodnotenie po pilotnej časti na seriál.. ale toto je neskutočné. Už ma takto pilotná časť seriálu dlho nenadchla. Som zvedavý na ďalšie časti, má to totiž obrovský potenciál :)

Captain America: Občanská válka (2016)

Čo by som mohol povedať... Nový kapitán amerika pripomína množstvom postáv, ale aj eskaláciou deja skôr ďalších avengerov. To samozrejme nehodnotím ako mínus, skôr naopak. Rozpory medzi kapitánom a iron manom, a celkovo rozdelenie hrdinov do dvoch skupín nie je nič silené a obe strany majú v podstate správne názory. Zostáva tak iba na divákovi ku ktorej strane sa prikloní. Spider-man je vynikajúci, tak akurát ukecaný a 100% funny. Potešilo ma, že poukázali aj viacej na osobnosť visiona a schopnosti scarlet, kedže sú v podstate nováčikmi v týme superhdinov. A očakávam niečo podobné aj o black panterovi v nasledujúcich marvelovkách. Jedinou drobnou chybičkou bol pre mňa nevýrazný soundtrack, ktorý sa darí lepšie tvoriť konkurenčnému DC. Mimo to je to skvelý film a radí sa na popredné priečky v marvel rebríčku.