Avatar (2009)

Tak jsem se právě vrátil z kina, plný dojmů a nadšení a všeho možného. Příběh byl takový jak jsem se všude možně dočetl, čitelný, nic z čeho by se posadil člověk na prdel. Na prdelku mě však usadilo vizuální zpracování. Tady si James vyhrál tak, že těch úctyhodných 166minut uteče jako voda a člověk to hltá a hltá. Detailů je tam jako málokde jinde a jsou vypiplané. Prostě nádhera, ten svět se povedl. Hlavně pasáže kdy lítají na těch stvořeních, prostě paráda, malí světelkující "chameleoni" no prostě všechno. Krása, super..... Vizuální orgasmus.

Interstate 60 (2002)

Povedený filmeček. Do paměti se mi nezapomenutelně vryla scénka se slečnou, která hledá perfektní fuck :o)

Komici (2009)

Nevím, film mě vůbec nechytl. Adam Sandler v mém žebříčku nějak klesá a klesá a né a né to zastavit. Pořád mi příjde na jedno brdo se svým kokrhavým hlasem (který má simulovat jinou postavu) a jeho urážkama. Prostě mi pod nos nejde. Seth Rogen mi pod nos nešel nikdy, a nezměnil to ani tímhle pokusem. Bohužel nevím proč, ale tenhle film mě fakt nudil.

Náhradníci (2009)

Mě Náhradníci přišli jako docela odpočinkové sci-fi. Nenudil jsem se u toho, mělo to dost mezer, ale jak psal Tetsuo, je zábavné se nad těma chybama zamýšlet, což beru jako plus, protože mě film zabaví i po této stránce. Jinak hraní robotických náhradníků bez velkých emocí v obličeji šlo hercům náramně, ještě bych zde uvítal Keanu Reevese :o) Jinak film docela vpoho, některé scény se mi fakt líbily.

2012 (2009)

Nejvíce nejvelkolepější film všech dob. Všechny ostatní blockbustery jsou v porovnání s tímhle reklamou na zubní pastu. Fiilm má naprosto vše, neskutečnou akci, kdy vám mrzne krev v žilách a vy si říkáte: to s tou limuzínou snad nemůže projet, ale on může, on na to prostě má. Pak nastoupí nezapomenutelné scénky s letadly všeho druhu, na které budeme vzpomínat i v nebi, jestli nějaké existuje. A to vše dokresleno hlubokými city, lidskou něhou, soucítěním a hlavně pořádnou dávkou toho nejvtipnějšího humoru. :o) no konec srandy. Film veselý, pokud se jde člověk pobavit, tak se pobaví, a pokud jde do kina s notýskem, do kterého by chtěl zapisovat nelogičnosti a výtky, tak to aby si vzal notýsky rovnou dva :o) Já se bavil a smál. Je to na rozmezí 3 a 4 hvězd.....film ve kterém zemře přes 5 miliard lidí nemůže být špatný :o)

Zataženo, občas trakaře (2009)

Český překlad snad tvořil nějaký slabomyslný jouda. Ovšem na to jsme v českých názvech zvyklí. Jinak se jedná o takovou tradiční animákovou zábavu. Určitě se to svou kvalitou k pixarovkám moc neblíží. Škoda, pár frků na začátku se určitě docela povedlo. Potom už to tak nějak klesalo a klesalo. Až k závěru se dostavila další povedená postavička v podání nějakého malého doktora z Panamy nebo odkud to bylo. Ten se fakt povedl :o)

Ctihodný občan (2009)

Po delší době mi to přišlo jako povedený thriller. Zajímavě řešené složení hlavních postav. Já jsem si pořád nemohl vybrat komu budu fandit. Stejně jsem však více fandil mstícímu otci v podání Gerarda Butlera. Místy to mělo samozřejmě trošičku logické mezery, ovšem v případě tohoto filmu se to velmi lehce odpoštělo.

Donnie Darko (2001)

Hezky film se skvělou hudbou. Herecké výkony mi přišly taky povedené. Závěr trochu čekatelný, těším se na další shlédnutí, kde si budu vychytávat detaily. Viděl jsem však řadu lepších filmů. To neznamená , že by byl Donnie Darko slabším kouskem.

Číslo 9 (2009)

Animace hezké to se musí nechat. Taková animovaná pohádka, která není tak úplně pro děti. Ikdyž mi nakonec přišel, že ten příběh svou propracovaností spíše dětským pohádkám odpovídá. Což je trochu škoda. Ty možnosti byly tak široké, dalo se z toho vyždímat tolik potenciálu. Zůstalo to však u takového průměrného pokoukání na hezky sešité figurky.

Vzhůru do oblak (2009)

Animák, který si užijou spíše dospělí než děti. Místy lehce nevyvážené přechody mezi pasáží kterou chápou spíše jen dospěli a pasáží kde se smějí spíše menší diváci. Stejně se jedná o krásný film. Pixar prostě umí, to se mu musí nechat, po Wall-E zase něco jiného. Postava Carla je prostě suprová ale určitě si tady najde každý svého oblíbence. Třeba takový hafan jako Dug je prostě super, nebo heliová Alfa :o). Krásné pokoukání, to se prostě musí nechat.