Coherence (2013)

Od The Man From Earth nejlepsi komorne-konverzacni mystery sci-fi. Skvely namet, vyborne zabrane. V jednoduchosti je sila.

Třináct životů (2022)

Pro mne film roku. Vynikajici obsazeni, uzasne poskladany pribeh a skvela gradace napeti. Prijemne prekvapeni.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Preplacane, prekombinovane. Cloveka to fakt uz nebavi. O postavy se proste nebojite. Mohou padat z vysek, ritit se s letadlem, mit v patach nejvetsi dinosaury planety. Jsou nesmrtelni. A vas uz pak jen stve ze to nejde easy. Ne, vzdycky dalsi a dalsi komplikace kdy se dostavaji do "smrtelneho nebezpeci" a vam je to proste uz jedno. Hlavne at uz dolezou kam maji a pusti titulky.

Volyň (2016)

Tak takhle v pytli jsem dlouho z zadneho filmu nebyl. Drsne az brutalni a neskutecne zivotni pribehy. Sila pro otrlejsi divaky.

Život je úžasný (2013)

Uzasny filmovy zazitek. Herecky vykon na urovni Daniela Day Lewise v My Left Foot. Krasne odvypraveny pribeh o zivote zdrave mysli v chorem tele. To muselo byt peklo, nez si to okoli uvedomilo. Vazme si zdravi, mame jen jedno.

Furioza (2020)

Me to teda sedlo. Příjemné překvapení . Rekl bych takova polska Suburra. Dobra hudba, fajn kamera a skveli herci. Co za promenu predvedl Mateusz Damiecki v postave Goldena, prirovnal bych to skoro k Edwardu Nortonovi v Kultu Hakoveho krize. Pribeh fajn, prostředí ostré jako břitva. Stopaz 2:20 utekla jako voda.

25 let neviny (2020)

Polaci uz me nekolikrat přesvědčili, ze umi (Wolyň, Furioza atd.) a nase kinematografie se u nich muze pouze smutne koukat z nizsich pater kumštu. Silny film, skvěle zahraný. Vyhnulo se to patosu znamemu z USA tvorby. Ona ta Evropa ma tu kameru jinak a hlavne ty emoce. Ty z vas vytahne i bez pudru a prikraslovani. Lidi tam jsou prirozeni. Zadna modelingova agentura a ono to pak pusobi jinak. Je to silny zazitek a neskutecna nespraveslnost. Sila, co ten clovek musel prozit.

Případ Roubal (2021) (seriál)

Pani Veškrnová byla teda šílená. Ta si mohla podat ruce s tim otcem koncipientky a jit s nim potrenovat do ochotnickeho divadla. Nevim jak moc si pribeh pokrivili pro sve potreby, pribeh Roubala znam jen z medii. Čermak ho vsak zahral skvěle. Škoda všech těch vedlejších postav (krom Švehlika). Působili všichni hrozne prkenně a amatérský , v čele s porcelánovou paní Veškrnovou.

Bod varu (2021)

Vynikajici, vynikajici. Napeti jde vybudovat nejen vrazdami a bubaky, ale i frmolem v restauraci. Skvele obsazeni a uzasny styl 1 zaberu. Vrele doporucuji.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Ackoli pred serialem jsem herce Jasona Sudeikise fakt nemel v oblibe, tak me chytl od 1.dilu. Po 2 seriich mohu rici, ze je to pro me asi nejlepsi feel good serial. Snad si udrzi kvalitu. BELIEVE. Tak po dokoukane 3.serii musim uznat ze Ted Lasso je proste boží. Krasne podano, uzasne postavy vcetne těch vedlejších a ačkoli ve 3.serii do serialu primichali docela dist homo temat, tak je podali docela s gracii a dalo se to zvladnout.