Hooligans (2005)

Tak něco tak silnýho jsem opravdu nečekal. Na filmy o těchto týpcích vůbec nekoukám a tohle byla vlastně jenom vyjímka, od který jsem ani nic nečekal. A možná proto jsem výsledkem tak nadšen a tento film ve mně zůstane ještě dlouho. Elijah Wood do role fantasticky pasuje a nikdy bych nevěřil,že představitele Froda za pár uvidím ve filmu, kde dává kládáma lidem jen tak přes držku. Ostatní téměř neznámí britští herci jsou taky dost dobří. Bitky byly taky dobré a ten konec mi nijak zvlášť špatný nepřišel. Je to hodně silný příběh a možná jeden z nejlepších filmů na toto téma vůbec. Vřele ho doporučuji

Tip a Tap (1971) (seriál)

Lítající strýček Fido byl v dětství můj velký oblíbenec a na videu jsem si ho pouštěl neustále. Tohle je klasika všech klasik.

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Jestli jsem něco z Looney Tunes miloval,tak to bylo tohle

Requiem za sen (2000)

Žádný film ve mně v poslední době ( a nejen době) nezanechal takovou spoustu emocí a pocitů. Ještě teď mám z toho husí kůži a při vzpomínce na tuto fascinující podívanou mi bude vždycky jasné,že tento film nebude ve svém žánru jentak překonán. Sílu tohoto snímku umocňuje vynikající hudba a nepopsatelné herecké výkony. Od tohoto snímku jsem čekal opravdu hodně,ale tohle opravdu ne. Tohle byla totiž fakt síla!!!

Leon (1994)

Nejlepší Bessonův snímek (aspoň z těch co jsem měl možnost vidět). Reno předvádí asi svůj nejlepší herecký výkon a Oldman je vynikající jako vždy. Třesničkou na dortu je okouzlující Natalie Portman,která svoji hereckou kariéru nastartovala nejlépe jak mohla. Tento film je prostě výborný a zanechá ve vás hodně silné pocity

Live 8 (2005) (koncert)

Na tomto koncertu si každý najde ten svůj styl a svého oblíbence.Je to pro dobrou věc a ještě se to dobře poslouchá.Sice všechny zúčastněné poslouchat nemusím,ale za tu pestrost dávám plný počet

Ostrov (2005)

Ať měl tento film jakoukoliv kampaň pod názvem "nový Bay",mně to bylo úplně jedno a z jeho nového počinu mám asi stejný zážitek,jako z jeho filmů ostatních. Je ale pravda,že zde Bay představuje prvky na které nejsme v jeho filmech vůbec zvyklí,a proto se první akce dočkáváme až za nějakých 45 min.(což je u něho značně nezvyklé).Tato 45minutovka,ale není vůbec nudná a dodává skvělý základ následující akční jízdě.Tento začátek je svižný a nebudete se u něho vůbec nudit hlavně díky vynikajícímu McGregorovi,který utáhne celý film(ostatní herci jsou také bezvadní).Pak nastane už zmiňovaná akční jízda,kde se opět Baye angažuje v plné parádě a rozhodně si nekazí pověst. Jeden problém bych ale přece jenom měl a to je ten,že je to (opět) až moc dlouhé a ten konec už trochu za celým filmem zaostává a ztrácí své tempo. I tak je to ovšem vynikající Bay a vynikající film.Pro někoho bude moje hodnocení možná až trochu nadsazené,ale já jsem prostě Bayův skalní fanda a nedám na něj dopustit

Batman začíná (2005)

Na tenhle film jsem netěšil ani ne tak kvůli samotnému Batmanovi(jako comics ho nijak nemusím) jako spíš kvůli Nolanově režii. A Nolan mě opět nezklamal. Dočkal jsem toho správného temného,drsného a trochu i záporného Batmana jak jsem si přál. Samozřejmě,že mu v tom vydatně pomáhá i Christian Bale, který je bezkonkurenčně nejlepší Batman ze všech a těžko by ho někdo překonal. Výborní jsou i ostatní herci v malých i větších rolích(hlavně můj oblíbenec Gary Oldman). Prostě jeden z těch vyníkajících comicsových adaptacích. P.S.- Doufám,že na dalším dílu bude taky makat Nolan

Válka světů (2005)

Přiznám se,že jsem předlohu nečetl,ale myslím si, že ji Steven zas takovou ostudu neudělal. Jasný,ten konec je přece jenom trochu moc a zasloužil by za něj pěknej kopanec (jestli takovejhle doják udělá i z Mnichova,tak ho asi zastřelim :-)), ale je zde několik scén, při kterých buď běhá mráz po zádech, a nebo žasnete nad tím,že se něco takového dá natočit (jízda autem bez jediného střihu). Není to klasický katastrofický film ani klasické sci-fi,takže ti co čekají nějakou popcornovku,ať radši zůstanou doma a čekaj na novýho Baye. Tenhle film je totiž plný emocí a je to vlastně jedno velké drama 3 postav (Robinse a Mirandu nepočítám,ty moc na plátně nejsou). Ovšem všechny 3 postavy jsou výborně zahrané a zvlášť Cruise mě překvapil a zdá se to jenom mně,nebo je čím dál lepší.Když to všechno shrneme,tak Steven natočil velmi dobrý film,který je sice plný nelogičností,ale za to by měl být kárán scénarista a ne Steven. On totiž natočil tento scénář plný nelogičností jak nejlépe uměl a věřím,že kdyby si na natočení filmu dal trochu více času, dopadl by ještě lépe a konec by nebyl takový jaký je.

Krtek a orel (1992)

Pamatuju si, že jsem se u tohoto dílu jako malý rozbrečel. Takže to byla dost síla :-)