Útěk z MS-1 (2012)

Přesně ten typ filmu, který bychom v 90. letech milovali, ale dneska nám přijde jenom jako fajn jednohubka připomínající starý časy. Naštěstí je to ovšem jednohubka hodně zdařilá, která šlape od začátku do konce a člověk se nenudí. Guy Pearce hláškuje, Maggie Grace to sekne a akce je vzhledem k rozpočtu hodně dobrá. Jen ten záporák je slabší a nějaké velké akční finále bohužel taky chybí. Ale i tak hodně přijemná akční jednohubka.

Bitevní loď (2012)

Asi jeden z nejdebilnějších scénářů a filmů, co jsem kdy viděl. Díky Bergově režii je to však i tak výborná zábava, která naštěstí o své prostoduchosti ví. Akce je výborná, triky rovněž a Taylor Kitsch je překvapivě sympaťák a napravuje si tak reputaci po Johnu Carterovi. Jen by to chtělo trochu zkrátit stopáž a utopit Rihannu. Jinak je to ale ta správná bezmozková popcornová zábava vhodná na léto. I když vzhledem k Bergově talentu, je ho na podobné filmy i trochu škoda 70%

Piráti! (2012)

Aardmanovská animace se sice asi nikdy neokouká, ale jenom ta na povedený film nestačí. Humor totiž tentokrát jede jen na půl plynu a i přes pár výborných nápadů film moc nedrží pohromadě. Jako jednohubkové pobavení fajn, já však očekával něco víc.

Kontraband (2012)

Slušná jednohubková kriminálka s výborným obsazením a příjemně syrovou atmosférou. Scénář je solidní, režie odsejpá a Marky Mark dokazuje, že tyhle role mu neskutečně sednou. 70%

Prometheus (2012)

Aneb jako dokáže mistrovský režisér zachránit idiotský scénář. Jakoby se totiž scénáristé nemohli rozhodnout, zda točí nový film mimo Alieny nebo prequel a tak vzniknul příběhový miš maš nedávající smysl s debilně se chovajícími postavami. Díky Ridleyemu se ale budeme za hlavu chytat podstatně méně, než bychom mohli u někoho jiného. Režijně je to totiž opravdu výborná, v některých scénách opravdu hodně napínavá, podívaná. A ty prachy jsou na tom taky hodně vidět. Neselhávajíc Fassbender si dává zbytek herců ke svačině a sekundovat mu jakž takž dovede jenom Noomi Rapace a Idris Elba. I po těch smíšených ohlasech je to stále silný sci-fi nadprůměr. I když na druhou stranu, si mohl Ridley ten scénář z okolí Vetřelců pohlídat víc.70%

Vendeta (2011)

Sympatický a zajímavý pokus o mrazivý český thriller, který ale bohužel skončil někde na půli cesty. První polovina se samotným znásilněním a touhou po pomstě je opravdu výborná, navíc s opravdu excelentním Vetchým. Závěrečná pasáž s Kaiserem a ztrátou paměti se však bohužel minula účinkem a moc nefunguje. V rámci českýho debutu ale rozhodně nadprůměr.

Clarkson: Italský nářez (2010) (TV film)

Trochu slabší a místy i docela utahanějšítopgearovský zářez. Chápu, že tentokrát se Clarkson spíše než na vtipy soustředil na svoji lásku k autům a dost to oceňuji, ale i tak mi to přišlo jako jeden ze slabších kousků, který je paradoxně i delší než by měl být.

Piraňa 3DD (2012)

Ano, je to kravina a ano, režie je podstatně horší než u jedníčky. Ale to však neznamená, že by to nebyla sranda. Vtipný scény jsou zde opravdu vtipný a David Hasselhoff už nikdy nebude víc zábavnej. Posledních 20 minut jsem se bavil fakt hodně. Takhle si představuju typickej film pro pařbu s kámoši. Guilty pleasure roku.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Rodinná guilty pleasure, ve které se Rock vyprsuje, Vanessa Hudgens je poprvé sexy, Luis Guzmán je zase za idiota a Michael Caine lítá na obřím čmelákovi. Tvůrci si jsou naštěstí vědomi, jakou stupiditu, že to vlastně točí a tak si všichni pořádně užívaj. Vizuální efekty jsou fajn, pořád se něco děje a hlavně to hodně rychle uteče. Menší ročníky budou uspokojeny a ty starší se budou vlastně taky dobře bavit. Takže vlastně, proč ne.

Ochránce (2012)

Ne moc smysl dávající béčko s tradičně akčně neselhávajícím Stathamem a snad nejhorší dětskou herečkou, jakou jsem kdy viděl. Příběh je sice moc velký slepenec akčních scén, ve kterém o holčičku bojuje až příliš mnoho stran. Akce je ale hodně slušná a přestřelka v casinu nebo Jasonovo zmlácení japončíků v restauraci opravdu stojí za to. V 90. letech by to byl hit jako prase, dneska "jenom" hodně příjemný průměr.