Nic nás nerozdělí (2012)

Výtečně natočený kýč. Bayona natočil po technické stránce téměř dokonalé dílo, ve kterém je plno intenzivních momentů, zvukových vychytávek a naštěstí se nešetří také brutálnějšími výjevy, u kterých vám nebude moc dobře. Herecky je to také parádní a nejvíce zaujme talentovaný Tom Holland. Tohle děcko má budoucnost. Bohužel scénář filmu je jedno velké klišé a některé scény i přes úpornou Bayonovu snahu byly až skoro směšné a ke konci už se na ty emoce a sentiment tlačilo tak moc, až už to bylo otravné. Lépe ale Bayona o svém nesmírném talentu už přesvědčit nemohl. Jen ten scénář by to příště chtělo lepší.70%

Hořící keř (2013) (TV film)

Na české poměry opravdu výjimečné a nejen na ty seriálové. Pohled z "vnějšku" od Agnieszky Holland navíc celému projektu neuvěřitelně pomáhá a celá minisérie je tak plná intenzivních a emotivních momentů. Celé je to navíc brilantně zahrané a člověk ani neví, koho z obsazení vychvalovat víc, protože tady hráli všichni na 200%. Jen škoda úplného závěru, který nedokázal naplno využít potenciálu a nepřišel s žádnou emotivní tečkou a byl spíše takový prázdný. Nedořešenost okolo některých postav totiž celkem zamrzela. Jinak ale nevím, jestli u nás něco podobného ještě někdy vznikne. 80%+

Konfident (2011)

Námět slušný, ale tak pitomě napsaný film aby člověk pohledal. Režie se navíc většinou také drží v podprůměru a neumí z tohoto tématu vykřesat naprosto žádnou emoci či napínavou scénu. Aspoň, že ten Mádl potvrzuje pozici nehoráznýho talentu a i zbytek obsazení si uhraje svoje. I když z těch ostatních estébáků dělá snímek až nesmyslný karikatury.

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Tak do třetice už to bohužel nevyšlo. Místo zábavného tupého béčka už tu máme jenom nesmírně tupé béčko, které člověka svou blbostí už místy začíná dost iritovat. Akce je stále celkem fajn a celý to vlastně rychle uteče, ale to přenesení do pouště se dalo využít ještě mnohem lépe. Navíc Dougray Scott je evidentně tak špatnej herec, že už mu člověk nevěří ani ty béčkový záporáky. A to je hodně špatný. 50%

Let (2012)

Je sice hezké, že Robert Zemeckis konečně nechal stranou rádoby revoluční animováne ptákoviny a vrátil se tam, kde mu to šlo vždycky nejlepé. A takové scéna havárie letadla ukazuje, že to má stále ještě v paži. Bohužel si ke svému návratu vybral podprůměrný scénář o totálně nesympatickém alkoholikovi, který Zemeckisovi naprosto podráží kolena. Vznikla tak stopáží naprosto přepálená moralitka, ve které je spousta linek a postav tak nějak navíc (ex-feťačka a Goodman, který vypadá jak z naprosto jinýho filmu) a klišovitých scén, ze kterých je vám Roberta až líto. Tenhle scénář zkrátka nezachránil ani on a ani skvěle hrající Denzel.50%

Hitchcock (2012)

Stejný případ jako loňský Můj týden s Marilyn. Scény z natáčení Psycha jsou vynikající, ale osobní linka mezi Hitchcockem a jeho ženou bohužel nefunguje tak, jak by asi měla a linie okolo Dannyho Hustona je zde vyloženě navíc. Herci si to ale vychutnávají a Hopkins už dlouho nebyl v takové formě. Škoda, že všechny linky nešlapou tak, jak mají.

Lincoln (2012)

Zručně natočená učebnice, která má pro nás stejný přínos asi jako kdyby se v Americe koukali na film o Husovi. Asi by si řekli, že to je dobře natočený a ten hlavní herec hraje na sto procent, ale ve výsledku by jim ten film byl naprosto šumák, protože to nejsou jejich dějiny. Lincoln je bohužel také ten případ, jelikož nás to zkrátka dostatečně neosloví. A Steven už taky natočil méně uspávající filmy. Daniel Day-Lewis a Tommy Lee Jones by si nicméně toho plešouna zasloužili.

30 minut po půlnoci (2012)

Ano, je to odtažité, v některých momentech chladné, až na dřeň realistické a divácky hodně nevstřícné. Jenže jinak se to po tak krátké době od oněch událostí asi ani natočit nedá. Kathryn Bigelow předvádí režijně asi svůj nejvíc vypiplaný počin, Jessica Chastain hraje jako o život a celé mě to vlastně i přes tu odtažitost paradoxně pohltilo. Škoda malinko přepálené stopáže, díky které se film hlavně v půlce dosti táhne. Poslední půlhodinka je nicméně brilantní i tak. Silných 80%

Paralelní světy (2012)

K čemu je slušný námět a výborný vizuál, když z toho nakonec vyjde totálně podprůměrná romantika, která navíc každou chvíli podkopává svoje vlastní sci-fi pravidla. Režisérsky marné, herci nemají co hrát a nepamatuji se, kdy naposled jsem se u sci-fi tak ukrutně nudil.30%

Profesor v ringu (2012)

Typicky podprůměrná komedie s Kevinem Jamesem, jaké tento rádoby komik normálně točí. Jediná výhoda oproti ostatním jeho filmům je, že zde James dostane celkem solidně na držku a to mě docela uspokojilo.