Zrůda (2003)

Hm hm, s Oscarem pro Ch. Theron nesouhlasim. Polovinu z jejího hereckého výkonu odvedl kostým a maska. Obivovat na ní, jak úžasně potlačila svoji krásu a eleganci mi nepřijde na místě - pokud je herečka, v příslušné roli to od ní očekávám. Všechny oslavné písně, které jsou tu prozpěvovány na adresu Ch. Theron, bych naopak věnovala Christině Ricci. Na to, aby mě přesvědčila o tom, že není Christina Ricci, ale Selby Wall, jí stačilo prvních pár minut filmu, in natura, bez speciálních přikrášlovacích efektů. A to je pro mě herectví.

Mechanik (2004)

55 kg Christiana Balea udělalo z tohohle ponurého, uvěřitelného, kvalitního snímku vyloženě děsivou podívanou!

Fontána (2006)

Přiznávám, že jsem absolutně nepochopila, která bije, dokonce ani po tom, co se mi to snažila vysvětlit kamarádka. Ale ta nádherná hudba spojená s vizuálním zpracováním byl tak úžasný kinozážitek, který se mi nevratně zaryl do paměti, že ho v žádném případě nemůže zastínit moje nepochopení. Dodnes mi z toho běhá mráz po zádech.

Obracečka not (2006)

Panejo, uniklo mi prvních cca 10 min. filmu a až teď, po přečtení obsahu mi to konečně dalo smysl! Říkala jsem si - ti Francouzi ale dokážou "komorně" (to slovo se mi pro tenhle film strašně líbí) zpracovat takový citlivý téma, aniž by měli potřebu cokoliv vysvětlovat. Prostě - nabídli jsme ti krásný lidský příběh, tak proč pátráš po logice?? :) Jsem fakt nenapravitelný snílek!

Irina Palm (2006)

Plný počet! A nejlépe *******. Teď, když jsem film v klidu vstřebala, dodávám, že jsem byla omráčená mírou "lidskosti", která v každé minutě filmu křičela z plátna. Tím, že se prakticky od začátku do konce smějete a přitom tu není řečený jediný vtip nebo cokoliv směšného. Silou přirozenosti a osobnosti, jakou je Meggie.. Opravdu se mi pro tento film těžko hledají slova, musí se vidět. Shrnu to takhle: Až budu velká, chci být jako Irina Palm. Kdo ji poznal, pochopí.

Notting Hill (1999)

Jééé, mě se to fakt strašně líbilo, ne? Provařeným ksichtům navzdory, protože tohle je tak milá a slaďoučká limonádka se skvělým humorem, že jí by kdokoliv míň provařený příšerně uškodil. Spike – dokonalý prototyp muže, Kůň a pes – nepopsatelný. Obojí mě spolehlivě rozesměje pokaždý, když si to vybavím (třeba zrovna teď). Surreální, ale milé.

Zoolander (2001)

Stiller family foréver!!

Bouchači a bouchačky (2001)

Denis Leary je tu sežrání! Pokaždý, když tenhle film vidím, strašně mi svojí pomalou, pohodovou atmosférou připomíná Jackie Brown.

Solaris (2002)

Nemůžu se zbavit dojmu, že minimálně za polovinu mého příjemného rozpoložení z filmu (a hodnocení) může ta strašně zvláštní hudba, která se neměnná proplétá celým filmem..

Hodná holka (2002)

Přehlídka depkařů jako vyšitá! Film má tak ubíjející, deptavou atmosféru (především zásluhou skvělé Justine), přesto je každý záběr vyloženě pastva pro oči i opatrnou dušičku.