Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 je Deadpool 1 na steroidoch! Zároveň najlepšia akčná komédia 2018 s najlepšou ale, že úplne najlepšou potitulkovou scénou EVER!!!!! Disney, prosím Disney nechaj Foxu voľnú ruku aj naďalej...

Tiché místo (2018)

Vycibrená záležitosť a tak trochu filmový unikrát. Svojím spracovaním sa snímok radí na zvláštne miesto. Bežne sa vo filmoch najmä tých hororových či thrilerových tvorí atmosfera hudbou a hlasitými zvukmi. Treba povedať, že hudba občas zahrala aj tu a prekvapivé hlasnejšie zvuky sa tu tiež občas vyskytli, no to čo robí tento film iným je to, že prevažne v ňom bola atmosféra tvorená tichom! Áno, znie to zvláštne ale je to skutočne tak. Tiché zvuky vyľudnených osád, striedané šepotom hercov a občasným prerušením hudbou či zvukom vodopádu. Pre mňa veľké prekvapenie a to nehovorím o hercoch, ktorí to v takmer úplnej tichosti skutočne celé krásne uhrali. To je ta príjemná stránka návštevy kina. Dajte si pozor (aj keď to už asi nie je úplne vo vašich silách) ku komu si v kine sadnete...mne sa podarilo sadnúť medzi 3 veľmi hladné osoby. Z prava a z ľava na mňa takmer celý film a to aj v tichých pasážach (vo filme ich je prevažná väčšina) útočili zvuky najchrumkavejších pukancov vyberaných z najšuchotavejších sáčikov. Nadomnou sa usalašili osoby so silným nutkaním porozprávať sa v tmavej miestnosti a ešte si za to aj zaplatiť. To kecanie nebolo počas celého filmu, takže ok, občas v kine aj ja niečo prehodím, ale aby dospelý človek nevydržal 90 minút bez chrúmania pukancov...toto nebol zvukovo vyhúlený blockbuster ako Avengers alebo Dunkirk kde môžete rozbíjať aj taniere a nikto sa ani neobzrie. Ešte ani v tých najtichších chvíľach ich nenapadlo nevyjedať pukance a radšej si počkať kým zahrá hudba či najesť sa za zvukov spomínaného vodopádu. Zakázal by som konzumovať jedlo v kine! Takže film super, spolu prisediaci katastrofa.

Největší showman (2017)

Famózne!!! Tak nakoniec sa to podarilo! Po tohoročnom sklamaní v podobe La La Land (kde som odchádzal z kina uchvátený spôsobom akým to bolo natočené, kamerou a farbami, ale ani jediná skladba či tón mi v hlave nezostali) dostal Moulan Rouge konečne vizuálne nádhernú, spevavo dokonalú, príbehovo pútavú konkurenciu a konečne nie je na mojej pomyslenej muzikálovej priečke sám. Skladby, choreografia počas nich (scéna v bare!!!) sú neskutočne živé a nadupané, tam kde bol "Červený Mlyn" majstrovsky nádherne statický, žije "Najväčší Showman" dynamikou, každá vec na place je v pohybe (minimálne sa to pri tej kamere tak javí), tam kde La La Land síce spevácky a hudobne zapôsobil ale nezanechal žiadne stopy, tam Showman bude dlho rezonovať v pamäti a núti pohmkávať si jednotlivé melódie. Režisér sa vyhral s každou scénou, hry tieňov, farby, strih aj kamera sú v dokonalej harmónii a k tomu ten vypiplaný spev všetkých zúčastnených. Kašlite na recenzie o príliš rýchlom ubiehaní jednoduchého príbehu, o nevysvetlených udalostiach v scenári...sú to len prázdne kecy (na rozdiel od filmu plného nádhery). Sadnite do kina, ideálne do IMAXu a nechajte sa obkľúčiť špičkovo znejúcimi skladbami, prenádherným farebným kabátikom a animáciami v každej scéne, k dokonalosti dotiahnutými choreografiami a príjemným príbehom. Ak sa Vám páčil Moulan Rouge, The Greatest Showman má minimálne rovnaké šance u Vás uspieť. Všetci protagonisti si film naplno užívali a je to z plátna sakramentsky cítiť. Hugh žiari ako nikdy predtým a z celého ansámblu srší obrovská energia. Všetci herci idú naplno a mňa to neskutočne bavilo a podľa reakcií som nebol v kine s týmto pocitom sám. Ďakujem zamestnancom IMAXu, že po upozornení na rozkalibrované projektory spravili rýchlu nápravu a tiež divákom, že ma nezahádzali VHSkami a neupálili na hranici z Blu-Ray diskov za moje upozornenie a následné zdržanie projekcie na túto nedokonalosť. Myslím, že tých pár minút stálo za ten zážitok. 5/5

Hrdina (2002)

Dokonalé

Totem vlka (2015)

Nenechajte sa odradiť nižším hodnotením, ten film má vsebe viac ako sa na prvý pohľad zdá. Film sa odohráva v nádhernej Mongolskej divočine ktorej zdanlivo vládne človek...no skutočný vladca je tu vlk, ktorému sa podriaďuje všetko. Aj človek. Drsný film nie len počasím, nie len divočinou a prírodou ale i správaním všetkých zúčastnených hercov, zvieracích vrátane. V tých čo majú radi vlkov či psov film ponúkne veľmi široké spektrum pocitov.

Logan: Wolverine (2017)

Najbrutálnejšia najdramatickejšia akčná labutia pieseň (rozlúčka), zároveň najbrutálnejší najdramatickejší akčný road movie a najbrutálnejší najdramatickejší komiksový film všetkých čias. Prví X-Meni redefinovali komiksový žáner a začali inak rozprávať príbeh kreslených hrdinov, Dark Knight priniesol temnotu do komiksového filmového žánru a Deadpool pripravil živnú pôdu pre rating R a s ním spojenú brutalitu (a tiež všetky tie faky a šity), ktorá sa v zošitoch nachádza od nepamäti no vo filmoch chýbala...toto všetko nájdete v Loganovi pokope. Najlepší, najdospelejší, najdrsnejší Wolverine a tiež komiks aký bol za posledných 50 rokov natočený. Viac než dôstojná rozlúčka s komiksovou postavou, ktorú Hugh Jackman 17 rokov na plátne stvárňoval, ktorú každým jedným snímkom zdokonaľoval a ktorú dotiahol k dokonalosti. A ak si myslíte, ze Logan je ten najbrutálnejší stroj na zabíjanie...tak to ste nevideli malú Lauru (X-23)...postava Wolverina má jasnú budúcnosť...a bude to riadne krvavá jazda 😊 (pre mňa 6/5 a dúfam v nomináciu na oscara a malé cameo v Deadpool 2)

Vikingové (1999)

Nechápem. Banderasa nevyhľadávam, filmy o vikingoch tiež boli u mňa dlho tabu, film nemá nejaké zvlášť dobré hodnotenia, medzi inými filmami zvlášť nevyniká, má síce príjemný soundtrack ale dejovo je to pomerne plytké...no aj tak si ma získal a do dnes nechápem prečo je to môj najobľúbenejší film. Či je to tou hudbou, rýchlo a dobre plynúcim dejom, charaktermi postáv, exteriérmi či interiérmi...neviem...tento film si proste vybrala moja hlava a považuje ho za best of. Proste film ktorý mi mega šmakuje, dokážem ho pozerať dokola, púšťať si ho ako křoví, alebo len ako audio...proste je skvelý v každom ohľade a ja neviem prečo.

Příchozí (2016)

Dokonale vypiplaný sci-fi snímok s množstvom detailov či už príbehových alebo scénických. Krásne exteriéry a zábery kamery sa prelínajú so skvelou hudbou od Jóhanssona. Villeneuve priniesol nový vietor do sci-fi žánru. Film má skvele prepracovanú atmosféru ktorá udrží diváka počas celej stopáže v napnutí a zvedavosti. Villeneuve to dokázal už dávnejšie, napríklad v Prisoners. Film ktorý síce nejde tak ďaleko ako Interstellar no svojou dĺžkou, záhadnosťou a príbehovým pnutím bol pre mňa určite lepší zážitok.

Božská relikvie 2 (1991)

Nacistické zlato, tri bláznivé baby na krku a Jackie Chan. Dobrodruh Jackie sa vracia s dávkou humoru, akcie, bláznivých scén a špičkových kaskadérskych výkonov.

Božská relikvie (1986)

Komediálne poňatá akčná klasika od Jackieho Chana. Jeho obľúbený a aj majoritný žáner. Škoda písať o akčných a kaskadérskych scénach, tie sú v tomto snímku zase vrcholom celého diania. Súboj s černoškami na podpätkoch pecka...baby v skvelej kondícii potrápili aj samotného Jackieho. Nepodarené zábery na konci filmu sú samozrejmosť :)