Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Druhá časť definitívne neprekonaná, ale žiadna pohroma sa ani v tomto prípade nekonala. Dejová línia je zaujímavá a menej predvídateľná, než v predošlých častiach, napätie a akcia fungujú úplne výborne. Drozdajka sa však hrá aj na akýsi trojuholník Katniss/Gale/Peeta, ale veľmi povrchne, naoko. Dialógy sú v tomto prípade slabé, až nezaujímavé. Úplne by stačili dve časti Hunger Games, dej by bol nahustenejší a dynamickejší. Až som zosmutnela, keď sa objavil P. S. Hoffman...

Stážista (2015)

Opäť si pridávam Nancy Meyers do obľúbených režisérov. Milý dôchodca vo svete mladej generácie. Neznelo to veľmi lákavo, predstava, že senior zisťuje čo je to facebook, instagram a ako vlastne zapnúť počítač. Aj toto sa objavilo, ale iba na chvíľku a bolo to vtipné. Skutočne som sa viackrát zasmiala, Hathaway je krásna a De Niro vie starnúť. Druhá polovica filmu sa snaží vytiahnuť vážnejšiu linku, ktorá je o niečo slabšia než tá prvá, ale vo svojom žánri je to stále nadpriemer. Myslím, že každý by sme vo svojom živote niekedy potrebovali Bena Whittakera. :)

Simon Birch (1998)

Milé. Film od prvej minúty navodí príjemnú atmosféru, s vtipnými dialógmi a pôsobí ľahko. Ku koncu začína tlačiť na emócie, ale nič, čo by mi vadilo. Dokonca sa mu podarilo viackrát ma prekvapiť, nielen rozprávaním J. Carreyho. Takéto snímky mám zaradené ako tie najlepšie na nedeľnajšie poobedie. Škoda, že som si akosi nenašla cestu k hlavnej postave - Simona mohol hrať niekto sympatickejší...J. Mazello bol rozhodne roztomilejší. :)

Sufražetka (2015)

Film s tromi mojimi veľmi obľúbenými herečkami a hudba od skvelého skladateľa. Tešila som sa. Nie je to vôbec zlé, ale takáto téma by si zaslúžila oveľa viacej priestoru a hlavne pohľadov, nie len ten čiernobiely. Ženy sú tu veľmi odvážne, film je naopak zvláštne nenápadný, akoby sa bál trochu viac zakričať. Carey Mulligan úplne výborná, Carter tiež a Streep sa objavila skutočne iba na chvíľku...

Deadpool (2016)

V záplave všemožných komiksových hrdinov, ktorí neustále zachraňujú celú Ameriku a berú sa smrteľne vážne, je Deadpool neoceniteľným osviežením. Bezkonkurenčne splnil moju predstavu o komédii a nadhľade. Mohla by som tu stráviť hodnú chvíľu vypisovaním hlášok a momentov, kedy sa celé kino smialo. Romantická vsuvka nie je presladená, herci sú tak akurát a jedinú chybu vidím v občas nezrozumiteľných flashbackoch. Ale to mohla byť aj moja chyba.

Most špiónů (2015)

Spielberg je samozrejme zaručená kvalita, Most špiónov vyzerá krásne, má dobré dialógy, hlavu a pätu a v neposlednom rade T. Hanksa, ktorý je pre postavy typu Jamesa Donovana doslova stvorený. Väčšinu času mi chýbala silnejšia atmosféra, vzhľadom na tému a žáner aj nejaké napätie. Až príliš pohodovo sa mi na to pozeralo. No posledné minúty na moste zdatne dobiehajú zameškané a sú vrcholom filmu.

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Presne takýto príjemný gýč som dnes potrebovala, so všetkým čo k tomu patrí a s dobrým humorom navrch. Nehovoriac o tom, že sa tam odrazu objavujú tváre ako Toni Collette, Skarsgard a Jean Reno, tak trochu sa čudujem, že sa upísali niečomu takémuto, ale rozhodne sa nesťažujem. Pegg je aj cez svoj zvláštny zjav obrovský sympaťák a Rosamund Pike síce oveľa viac vynikne v postavách, ktoré sú zložitejšie a nebezpečnejšie, no aj ako starostlivá partnerka ktorá nechce byť matkou je neskutočne kúzelná. :)

Zkrocená hora (2005)

Chlapcov s chlapcami som nikdy neodsudzovala, na druhej strane som podobné námety nikdy práve nevyhľadávala. Brokeback Mountain sa však vôbec nesnaží šokovať, nevnucuje nikomu názory o právach, slobode. Vôbec. Pomalým tempom, ktoré poskytuje dostatok priestoru na dôkladné vykreslenie postáv a ich pocitov, zobrazuje dvoch normálnych chlapov, otcov, manželov, ktorí nie sú žiadne cintľavky, ako by niekto mohol čakať. Film podľa mňa môže zaujať aj človeka, ktorému daná téma vôbec nie je po chuti. Už len kvôli tým dych vyrážajúcim scenériam a dobrej hudbe. "... and if you can't fix it, you've got to stand it.”

Creed (2015)

Nakoniec to vôbec nebolo také zlé. Čas ubieha celkom rýchlo, minimum hluchých pasáží... Michael B. Jordan je veľmi schopný herec. Rockyho už známe myšlienky a výroky sa nedajú opočúvať, v tomto snímku azda pôsobili ešte úprimnejšie než v predošlých a Zlatý glóbus má zaslúžene. Film má však jeden veľký nedostatok. To, načo všetci čakáme celú dobu - záverečný zápas - je veľa vecí ale rozhodne nie nezabudnuteľný. A neodpustím si poznamenať - skúste si Creed predstaviť bez Rockyho. Beznádejné, však?

Laurence Anyways (2012)

Už od začiatku som sa tých 168 minút bála, mala som prečo. Xavierovi sa aj cez jeho obvyklé, úžasné scény a vytvorenie neobyčajnej atmosféry, nepodarilo udržať moju pozornosť. Často, naozaj často som kontrolovala čas a film si viem predstaviť pokojne o polhodinu kratší. A neviem, čím to je, ale už po druhý raz točí príbeh okolo jednej osoby - a moju pozornosť si získala tá vedľa nej, v tomto prípade Suzanne Clément, ktorá podáva excelentný výkon, o nej by som si priala počuť a vidieť viac. No niektoré momenty sú naozaj silné a tých Dolanových pop-artových slow-motion proste nikdy nebude dosť.