Imaginární lásky (2010)

Nakoniec dosť sklamaná končím pri troch hviezdičkách. Xavier Dolan vie vizuálne nádherne pracovať s emóciami a pocitmi a doťahuje ich k dokonalosti hudbou. Príbeh je však oproti tomu slabý ako čaj. Veľa rozhodnutí trojice mi nedávala zmysel. Postava Schneidera, o ktorého sa tu bijú, je nezaujímavá asi tak, ako jeho celkový prejav, pri takých výrazných charakteroch ako Francis a Marie to bije do očí ešte viac. Monia Chokri hrajúca sa na A. Hepburn je priam geniálna, vedie film. A nemôžem nespomenúť taliansku verziu Bang Bang, možno tá najlepšia.

Hodný dinosaurus (2015)

Animácia je samosebou nádherná, nič iné som od Pixaru nečakala. Ale ďalej ma iba šokoval. Zmätene som pozerala už v úvode filmu, ktorý mi predstavuje dinosauriu farmu, kde pestujú kukuricu. Dobre dobre, to som bola schopná prehliadnuť vďaka nádhernému prostrediu a milému Arlovi. Ale potom tam pribehne dieťa, čo sa chová ako pes, vrcholom tohoto nápadu je zavíjanie. Jediná scéna stála za to - keď malý dinosaurus vytvára svoju rodinu z vetvičiek. Neviem si však predstaviť, ako si deti vysvetlia zbytok filmu a ešte horšie vysvetľovanie, že neboli žiadne dinosaurie farmy a rozhodne nezaháňali dobytok. Viacej im prospeje, ak sa tejto rozprávke vyhnete.

Rocky Balboa (2006)

Rocky Balboa mal, má a vždy bude mať kúzlo. Po rokoch sa pridáva aj nostalgia, ktorá je naozaj veľmi silná zbraň, no táto "rozlúčka" s legendou mi neponúkla nič viac. Súper tentokrát nestojí za nič a akosi so mnou nepohlo ani Gonna Fly Now. Po prvýkrát ma otravoval dokonca aj Stallonov osobitý prejav, ktorý sa vekom zhoršuje a stráca na efekte. Nebolo to vyslovene príšerné, no oproti predchádzajúcim častiam táto jednoducho nemá atmosféru. Myslím, že jedno pozretie mi úplne stačilo. Ale aby som nebola za necitlivku, Rockyho radu som si rada vypočula znovu. "Nie je dôležité aký silný úder dokážeš dať, ale koľko ich dokážeš prijať a stále ísť ďalej."

Otcové a dcery (2015)

Silné 3 hviezdičky. Neobyčajne krásne a citlivo vykreslený vzťah medzi otcom a dcérou. Russell Crowe má jednoducho charizmu, držala som mu palce. Druhá dejová línia s dospelou Katie už však zakopáva. Logika a hlavne reálnosť sa ku koncu úplne stráca a je to veľká škoda, pretože sa na plátne stretli sympatickí herci s veľmi úprimným prejavom a snímok ťahajú vyššie. Námet mal tiež určite väčší potenciál, než konečný výsledok. Hviezdou je pre mňa Amanda Seyfried, ktorá mi dokázala, že vie naozaj hrať, hlavne ak k tomu má priestor a nie postavu typu Sophie z Mamma Mia.

Zaklínač (2001)

Pekná hudba, charizmatický Geralt v podaní Michala Źebrowskiho, len tá dejová línia príliš preskakovala a nasledovnosť sa strácala. Pre úplne neznalého zrejme strata času.

Macbeth (2015)

Prvá štvrťhodina je úchvatná. Divadelné poňatie filmu neskutočne sedí, každá scéna je precízna, každá replika dôležitá. Dráma plná zla, neistoty, strachu a rozpadu. Dráma o šialencovi a vrahovi, ktorému som vďaka bezchybnému Fassbenderovi držala palce a vždy sympatickú Cotillard nenávidela. Nenapadlo by ma, že sa dnes môže niečo takéto natočiť.

Marťan (2015)

Matta Damona opäť treba vziať domov. Vývoj filmu som nijak zvlášť nesledovala, ani neodpočítavala dni do premiéry. Skutočne som zbystrila pozornosť až pri Golden Globes, kde ma prekvapila výhra v kategórii komédia. Aj keď sa o Marťanovi určite nedá hovoriť ako o komédii, je mi veľmi sympatické, že sa tak film sám berie. Mark srší vtipom, ktorý je mi blízky a užívala som si všetky slovné prestrelky. Málokedy klesne k nejakému citovému vydieraniu alebo hlbokým myšlienkam o samote, čo je neoceniteľné. No presne, keď už by sa to mohlo zdať až príliš odľahčené, film sa trochu zvrtne, prinúti diváka zmĺknuť a ticho, napäto sledovať. Matta Damona neznášam o riadny kus menej, azda sa objavil aj nejaký náznak sympatie. Ostatní herci štandartne výborní. Sean Bean pre zmenu zostal živý, aj keď bez práce. :) Jedinú chybu vidím v dozvuku. Hudba je fajn, hlášky sú super (In your face, Neil Armstrong!), no neviem, či sa v mojej mysli usídli na dlhšie než dva dni. A či budem túžiť po druhom zhliadnutí. Marťan je výborný, vo svojej kategórii veľmi osviežujúci kúsok. No postráda veľkoleposť, ktorá sa pri takomto type filmu vyslovene žiada.

Cela smrti (1996)

Tieto civilné americké thrillery 90. rokov sú fajn. O'Donnell je však nevýrazný, Brad Pitt by bol samozrejme lepší. Filmu tiež chýba pár výraznejších dialógov. Škoda, pretože atmosféra posledných 15 minút stála za to.

Stud (2011)

Shame priťahuje pozornosť svojou explicitnosťou, no je rozhodne viac, než len to. Chladné, surové zábery sú zároveň neskutočne emotívne. Carey Mulligan výborná, no a Fassbender? Na jeho výkon asi ani nemám slová.