Láska na kari (2014)

Áno, je to milé a áno, mám chuť navariť niečo lepšie ako špagety, ale zajtra si nespomeniem na nič iné než na očarujúcu Helen Mirren.

Tajnosti a lži (1996)

Emocionálne vyčerpávajúci film, ktorý sám seba trošku nezvládol. Koniec bol na môj vkus príliš ufňukaný. No ako celok vo mne zanechal silné pocity a je iba škoda, že sa radšej viac nesústredil na sympatický vzťah Hortenzie a Cynthie, práve za ten sú to tie 4 hviezdičky s odretými ušami.

X+Y (2014)

Posledná štvrťhodina je vyslovene nádherná. No predchádza jej veľmi rozporuplná hodina a pol, ktorá je miestami gýčová, miestami nesmierne nudná, potom zas zbytočne komplikovaná, tlačiaca na city. Najviac ma chytila dejová línia chorého učiteľa, no tú mi film akosi neponúkol celú, akurát ma to mrzí. Zvláštny snímok.

Samba (2014)

Na jedno príjemné pozretie. Vedela by som si predstaviť film iba o Alice v úžasnom podaní Charlotte Gainsbourg. Sy mi tentokrát veľmi nesadol, postava Samby bola jednoducho nevýrazná, z príbehu sa dalo vytiahnuť určite viac. Slabé 3*.

Mokřina (2014)

Príbeh nijak objavný, film nevsádza na prekvapenia, nečakané zvraty. Neplytvá slovami, zbytočnými informáciami, ba ani emóciami a práve tým vytvára neskutočne silnú, hutnú atmosféru, ktorá vrcholí neobvyklým koncom, ktorý si ešte v posledných minútach dovolí zanechať Vás v napätí. Aj s jednoduchou dejovou líniou sa dá dokázať veľa.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Má to krásnu atmosféru, očarujúce prostredie a troch pekných chlapov obletujúcich nezávislú ženu. Všetko to znie prinajmenšom schopne, no jednej veci sa to neubránilo - gýčovitosti. A keď sa po hodine a pol načrtne zaujímavá postava, ktorá by mohla vyrovnať tú nepríjemnú presladenosť, nedostane priestor. Škoda. Ale fajn, som žena a na konci som sa predsa len prihlúplo usmievala, pretože všetko dopadlo tak, ako malo.

O psu, který ukončil válku (1984)

Rozkošné. Vtipné a úprimné, film sa jednoducho nehrá na nič viac a funguje to. Najviac ma prekvapili detskí herci, väčšinou mi táto veková kategória vo filmoch lezie na nervy, tu som im držala palce :)

Konečně doma (2015)

Neviem, či som sa z tých fialovo-ružových stvorení mala roztopiť, alebo mi ich malo byť ľúto, alebo ma mali dokonca pobaviť, každopádne nefungovalo skoro nič. Buvovia, okrem toho, že vyzerali nesympaticky, boli neskutočne tupí a iba postava Tipy a hudba ma pri tom udržali. Už žiadny mimozemšťania prosím...

Kravaťáci (2011) (seriál)

Po 1. sérii: Som nadšená, úspech seriálu stojí hlavne na samotných postavách a bezchybných hercoch. Rozhovory sú vtipné a svieže, bavia ma rôzne odkazy a hlášky. Jediné mínus, kvôli ktorému 5* nemôžem dať, sú prípady. Skvelé striedajú naozaj slabé. Aj tak ma najviac zaujímajú osobné životy právnikov, ktoré by mohli dostať ešte viac priestoru. Zakončenie ma dostalo, takže sa ponáhľam na druhú sériu...:)