The F Word (2013)

Po pár minútach sa na mňa začalo odrazu sypať toľko cukru, že už som len čakala, kedy ma to prestane baviť. A ono neprestalo. Taký ten trochu iný film, ktorý sa snaží vybočiť zo zabehnutých koľají a zároveň má aj dostatok tých typických vecí, ktoré máme radi. Osviežujúce, vtipné a keďže som sa pristihla, že sa urputne snažím odôvodniť si 4. hviezdičku, jednoducho ju dávam :) Skvelý Daniel Radcliffe a Zoe Kazan.

Milovat Lizu (2002)

Celú dobu na mňa film pôsobil dosť neurčito a absolútne nepredvídateľne. Nemala som ani tušenia čo sa chystá v ďalšej minúte a ďalšej...Jednoduché poňatie, miestami sa mi zdalo povrchné vzhľadom k téme. Priznávam, pozrela som viackrát na hodiny. No potom príde koniec a spolu s piesňou dotvorí jeden veľmi zvláštny a prekvapivo reálny snímok. Nejako všetko zapadne do seba :) Hádam ani nemusím pripomínať, že P. S. Hoffman podal ďalší geniálny výkon.

Kmotr III (1990)

Posledná časť trilógie sa vydáva trochu iným smerom, iným štýlom. Ukazuje Michaela ako mocného muža, ktorý sa rozpadá pod váhou svojich činov, svojho svedomia. Nielen Al Pacino je stredobodom pozornosti, Garcia ju veľmi úspešne strháva na seba. Ako aj v jednotke, najsilnejšie sú posledné scény. Neskutočný dojem zo snímku kazí hádam iba nové obsadenie. Ako už tu bolo viackrát spomenuté, Sofia Coppola sa naozaj snaží, len to bohužiaľ nejako nefunguje.

Father Goose (1964)

Vcelku originálny a hlavne milý príbeh, vtipy síce neboli nijak nové, ale v podaní Caryho som sa jednoducho musela smiať :) Neoholený, bez obleku, s fľaškou v ruke. Nič, čo by mi k menu Cary Grant sedelo. Až dokým som to neuvidela :) Len Leslie Caron v obsadení trošku škrípe a narozdiel od ostatných hercov by som si na jej mieste vedela predstaviť niekoho iného.

Nic než osamělé srdce (1944)

Sľubný námet, maximálne nevyužitý. Film ma bližšie "pustil" iba k Erniemu a jeho matke. Ostatné na mňa pôsobilo veľmi plocho a vzhľadom k myšlienke neosobne, bez uveriteľnejších emócií a sem tam by prospel aj rýchlejší spád.

Tráva je zelenější (1960)

Film som si pustila bez akéhokoľvek očakávania, okrem Caryho samozrejme, ktorý ho splnil do bodky. Vážna téma poňatá veľmi ľahko, vtipne a na rovinu, detinsky. No prekvapivo to veľmi dobre zafungovalo, hlavne vďaka skvelým dialógom, na ktorých je celý snímok postavený. Niekomu to nemusí vyhovovať, no ja som sa bavila a tak s nadsadením dávam 5* :)

Hráč (1992)

Mená ako Whoopi Goldberg, Jack Lemmon(kde vlastne bol?), John Cusack, Julia Roberts, Louise Fletcher a mnoho ďalších s hlavne ešte vtedy nie úplne známym Timom Robbinsom v čele, to znelo lákavo. Film najprv rozohráva nádejný krimi thriller, s úžasne zúfalým Robbinsom. Nakoniec ale nečakane spadá k slabšej romantickej dráme a z tej už sa vyhrabe iba na pár svetlých minút. Pokusy o vytvorenie napätia s Newmanovou hudbou ma tiež bohužiaľ nejako minuli. Zakončenie s vypointovaným happyendom je naozaj dobré a tak ma ešte viac mrzí ten zvyšok.

I.Q. (1994)

Ukážkový príklad toho, ako veľmi môžu herci a chémia medzi nimi ovplyvniť kvalitu slabšieho príbehu :) Ten ma trochu (viac..) sklamal, ale Tim Robbins s Meg Ryan a W. Matthau ma okúzlili natoľko, že by som bola schopná privrieť oči aj nad väčším nezmyslom...:)

Tajemství slov (2005)

To, že mi snímok vŕta hlavou aj viac než rok po jeho prvom a zatiaľ jedinom zhliadnutí, už niečo znamená.

Díky za ty dary (2012)

Skvelá myšlienka, no slabo využitá, takmer nevyjadrená. Chémia medzi hercami stopercentná. Tim Robbins a G. Paltrow ma obzvlášť dostali. No film mohol za tých 112 minút dokázať oveľa viac a tak sú tie 4* skôr za nenaplnený potenciál.