svobik

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 14.1.2018  13:36
    Tvář vody (2017)

Čekal jsem teda víc, ideálně na úrovni Faunova labyrintu. Del Toro umí vyprávět magické příběhy, ale toto je schematická lovestory obohacená akorát o němou ženskou a zajímavě namaskovanou potvoru. Na místech, kde má být film napínavý, se mu to daří, ale zbytek je zaměnitelným retrem, které mě docela minulo. Velká škoda, potenciál nenaplněn. 6/10

• 8.1.2018  13:16
    Lady Bird (2017)

Po půl hodině jsem myslel, že mrsknu ovladač po televizi. Nekoukatelné. Záplava nesympatických postav v náhodném slepenci scén plných trapnosti.

• 7.1.2018  20:50
    Uteč (2017)

Po dlouhé době horor, který staví na kvalitně vystavěném scénáři a ne laciných lekačkách. Postupným odhalováním zajišťuje, že je divák na plátně doslova přibitý. Jeden z nejzajímavějších filmů roku.

• 6.1.2018  22:48
    Detroit (2017)

Detroit bych každému doporučil už jen kvůli scéně "výslechu", která trvá dobrou hodinu. Přitom je maximálně intenzivní a místy až dechberoucí. Bigelow tady svůj polodokumentární styl natáčení ždímá na maximum. Zbytek filmu by klidně mohl být více prostříhaný (Boyegova linka nakonec vyznívá do ztracena). A mimochodem, Will Pouter vyrostl v luxusního slizouna, tady by minimálně oscarová nominace měla přistát. Zbytek obsazení převyšuje o několik hlav.

• 5.1.2018  21:10

McDonagh jede! Zatím jeho jasně nejlepší kousek. Chytrý, trefný, krásně vypointovaný a s vynikajícím koncem. Mám hrozně rád filmy, ve kterých nejsou vtipné dialogy a hlášky jen samoúčelnými one-linery, ale stojí na nich i silný scénář. A opomenout nesmím ani perfektní obsazení, kde jako monument ční Frances McDormand. Silný kafe hned na začátek roku.

• 4.1.2018  23:20

Jestli jsem dal BvS tři hvězdy, tak tady je to max za jednu. Protože i kdybych byl hardcore fanda DC komiksů, tak tuhle sračku omlátím tvůrcům o hlavu. Film, ve kterém není prostě nic. Otřesný záporák, nesympatické postavy, nudná akce, otřesný příběh a asi tak 2 vtipy. Kdybych na tenhle film měl čekat X let, jako na TU Justice League, tak bych asi brečel. Proč udělali z Batmana totálního debila? Proč tam je komisař Gordon? Proč tam zae cpou Supermanovu matku? Zneuctění celého univerza. 20 % za řemeslo.

• 29.12.2017  18:55

Absolutní řemeslná stránka, výborně vystavěný trojúhelník Rey-Kylo-Snoke a chválihodná snaha vydat se jiným směrem. Bohužel to ne vždy funguje, což se zrcadlí především na skutečnosti, že celé nové sérii chybí pořádné zlo, kvůli kterým by se člověk bál o postavy. Pokud se v deváté epizodě vykristalizuje, budu maximálně spokojený. Slabších 80 %.

• 28.12.2017  18:29

Být zarytým uctívačem jedničky, asi si rochňám blahem. Plnokrevný sequel, ve kterém má každý záběr smysl a který je technicky naprosto dokonalý. Pastva pro oči i uši, bohužel jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že by se to celé dalo zkrátit o hoďku a nic moc by se nezměnilo. Pořád ale jeden ze zásadních kinematografických zářezů roku. 8/10

• 20.12.2017  22:38
    Borg/McEnroe (2017)

Nevím, jestli jsem měl jiná očekávání, nicméně filmu značně chybí to nejpodstatnější - konflikt. Takto se Borg/McEnroe smrskává na portrét dvou naprosto odlišných osobností, které si to na konci rozdají ve finálním mači. A to je vše, bez jakékoliv vyhrocenosti. Ústřední herecké duo je výborné, ani to ale nestačí k tomu, aby si člověk pár minut po zhlédnutí z filmu něco výraznějšího pamatoval. Howard s Rivaly zabodoval násobně více.

• 11.12.2017  08:52

Vcelku zajímavá premisa, která je ale pohřbená tím asi nejdebilnějším způsobem ve stylu laciných lekaček. Nechápu, proč ten film vlastně vznikl, když už přes čtvrt století existuje evidentně vcelku zdařilé zpracování. Těch 0% svého času na Rotten Tomatoes bylo v případě remaku docela výstižných. Zatím to nejhorší, co jsem letos v kině viděl. 3/10

• 26.11.2017  23:28

Silné tři hvězdy, čtyři to nejsou jen proto, že jednička je přece jen o něco lepší. Zlatý kruh nemá pořádného záporáka, nemá onu lehkost prvního dílu a je velká škoda, že vzhledem ke stopáži má vcelku málo akčních scén (pokaždé jsou ale maximálně natřískané) a i vtipy jsou rozředěnější. Hlavně mu ale chybí onen moment překvapení, ze kterého jednička tolik těžila, což některým hodnotícím zatemňuje mysl. Já se bavil velmi dobře, Vaughn to za mě ustál naprosto se ctí. Druzí Kingsmani jsou zkrátka oběti přemrštěných očekávání, kdy každý čekal přelomovou dvojku typu Temného rytíře a nakonec dostal jen "more of the same", které je však o mnoho úrovní lepší než zpackané sequely, které se tvůrcům úplně rozsypaly pod rukama (Spider-Man, Piráti z Karibiku a spol.)

• 25.11.2017  22:07

Intenzivní zážitek a po dlouhé době pro mě další potvrzení, proč mám rád filmy. Konec bych klidně bral jiný, jinak ale pecka.

• 25.11.2017  10:15

První dokument, u kterého se mi otevírala kudla v kapse

• 21.11.2017  09:15

Severský Forrest Gump. Jen se sympatičtějším hrdinou, svižnější režií a vtipnějšími momenty.

• 21.11.2017  09:02

Lehkost, humor, hravost, vydařený scénář, zdařilé herecké výkony. Soderbergh jede tak jako zamlada a tak jak ho mám rád. Díky za to. 7-8/10

• 9.11.2017  09:31
    Mečiar (2017)

Spíš osobní vyjádření režisérky než dokument, které však trefně poukazuje na lidskou manipulovatelnost. Doporučuji k zamyšlení i vzhledem k aktuálnímu českému prostředí, na které se dá v mnoha ohledech aplikovat.

• 4.11.2017  23:54

Film by měl hlavně bavit. A to se Thorovi konečně daří. Z dosavadní série rozhodně nejlepší příspěvek, který značně táhne především interakce s Hulkem. Vyzdvihnout musím i Cate Blanchett, která konečně vystřihla marveláckého záporáka, který se vryje do paměti. Naopak Goldblumovu postavu by měli raději utratit. Všehovšudy ale poměrně spokojenost a veliká zábava, příště klidně opět takto. 8/10

• 29.10.2017  10:13

Člověk genialitu téhle věci docení naplno až napodruhé. Film, který je svým progresivním provedením úplně někde jinde než 99 % veškeré světové produkce.

• 28.10.2017  18:24
    To (2017)

Čistá sedmička. Oceňuju, že si tvůrci vyhráli s atmoškou a vyvarovali se prvoplánových lekaček, ale chování postav, které je místy fakt do nebe volající, mi nedovolí jít výš. Těším se na dvojku.

• 20.10.2017  22:06

Film, kterej ve mě každou minutou hrozně roste. Trefný, lidský, znamenitě vypointovaný s perfektními herci. Výborná záležitost, která možná není návyková, ale pod kůži se zaryje sakra hluboko. Náběh na plnou palbu.

• 19.10.2017  23:18

Taková hezká Vaughnova dupačka. Musím se ale přiznat, že jsem čekal ještě víc. Pomalejší tempo obecně jaksi implikuje větší emocionální náboj či vyhrocenější scény, což se zde úplně nekonalo. Závěr moc fajn, kontaktní scény pěkné, ale onen pomyslný faktor, který by dělal z nového Zahlera nezapomenutelný film tam jaksi chyběl. I tak ale určitě spokojenost.

• 16.10.2017  15:33
    Znamení (2002)

První film, kterým započal (naštěstí snad dočasný) úpadek Shye. Nevím, zda za to může český dabing, ale většina filmu mi přišla vyloženě slabá. Herecké výkony k smíchu, děti na zabití a alobalové čepice no comment. Meh...

• 12.10.2017  11:07

Kvůli rychlému vyprchávání to inklinuje spíš ke třem, ovšem na to jsem se u třetích Opic o postavy až moc bál a měl o ně pořádnou starost. Scéna s dialogem Caesara s plukovníkem je naprostý strop. Vyplatí se vidět bezprostředně po předchozích dvou dílech.

• 8.10.2017  16:10

I v případě dvojky musím jít po druhém zhlédnutí o stupínek výš. Parádní jízda, která má několik nezapomenutelných momentů a samozřejmě božského Caesara. Perfektně vystavěný děj, kdy divák chvíli fandí jedné a chvíli druhé straně.

• 5.10.2017  20:46
    Požáry (2010)

Zdrcující pointa, které však předchází ne-až-tak-vtahující dění. Člověk se v něm malinko ztrácí a nehltá ho tolik, jak by bylo třeba. Přesto ale rozhodně palec nahoru.

• 29.9.2017  21:53
    Wind River (2017)

Sheridan je pán. Líp to snad natočit nešlo, režijně neskutečně silná látka, která zarazí člověka do sedačky v ty správné momenty. Závěrečná gradace je bezchybná, naprosto se přitom obejde bez nějakých prvoplánových šoků nebo zvratů, prostě jen správně vrcholí a utahuje smyčku. Moc moc moc dobrá prácička, kterou si dám rád v budoucnu znovu. 85 %

• 25.9.2017  11:03
    Triple 9 (2016)

Promarněný potenciál, celou dobu to šlape hodně solidně, ale finále až nápadně připomíná šílenosti v Departed. S tímhle obsazením jsem čekal MNOHEM víc.

• 25.9.2017  11:01
    Trestanec (2017)

Film, který si bohužel motivace hrdinů cucá z prstu tolik, že jsem na to nebyl absolutně ochotný přistoupit.

• 20.9.2017  21:38
    Baby Driver (2017)

Lepší než Scott Pilgrim, ale pořád vlastně nabubřelé nic. Naštěstí jsem se nenudil, na druhou stranu takovej Foxx je vlastně absolutně zabitej. 6/10

• 4.9.2017  12:44

Příjemná zábava (sranda už tak úplně ne), ve které je vše podáváno s takovým nadhledem, že s divákem neudělají nic ani sebevíce vyhrocené situace. V mnoha momentech mi to připomínalo Vlka z Wall Street, ovšem jen snahou být nad věcí, cool a vtipný. Bohužel, Liman není Scorsese.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19