svobik

redaktor FandimeFilmu.cz

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 25.5.2018  14:37

Samotný produkt je na čisté čtyři hvězdy, nicméně rád tady přidám pátou. Za obrovskou diskuzi, kterou to nastartovalo. Veřejná služba par excellence.

• 20.5.2018  23:53
    Deadpool 2 (2018)

Co do hodnocení ve výsledku stejné jako jednička. Slabší expozice je vykoupená natřískaným druhým a třetím aktem, kde se Reynolds a spol. definitivně utrhli ze řetězu. Prakticky každá věta má v těchto momentech parametry solidní hlášky. Vlastně bych se nedivil Reynoldsovi, kdyby to už chtěl pověsit na hřebík, protože už se otřel snad úplně o všechno a o každého. Všechno, co v Hollywoodu či popkultuře má nějaký význam, na tom nenechali tvůrci nit suchou. Díky za to. S největší pravděpodobností nejzábavnější film roku.

• 8.5.2018  12:16
    Rocco (2016)

Spíš selfpromo než ryzí dokument.

• 5.5.2018  00:41

Líp to snad natočit nešlo. Plnou palbu nedám jen proto, že mi chyběly obligátní emoce. Na druhou stranu, není se co divit, za těch 10 let mě marvelovky díky svému často zaměnitelnému nebo generickému podání nechávaly chladným. Změna se tak nějak logicky nedostavila ani u finálního zúčtování. Jinak ale paráda po všech směrech. Ten film má všechno. Nápaditou akci, nekompromisního záporáka, hlášky, ikonické hrdiny, vývoj postav a samozřejmě famózní nástupy na scénu. Smekám klobouk před Russovými, že se jim to nerozsypalo pod rukama, že tuhle neskutečně početnou skvadru ukočírovali ve vší parádě. Smekám před Marvelem, jak precizně za těch 10 let dokázal budovat svůj nekonečný vesmír až k velkolepému vyvrcholení. A těším se na jeho finální část. 9/10.

• 4.5.2018  09:48

Nakonec docela dobrý, prvních cca 40 minut jsem ale trpěl jako zvíře. Přišlo mi, že sleduju nějaký demo z placu, ve kterým jsou jen sem tam bezva triky. V expozici se bohužel mísí absolutní herecká topornost většiny osazenstva, na první pohled scenáristická komplikovanost v kombinaci s Cooglerovou neschopností jakkoliv nastartovat tenhle uloudaný biják a zaujmout diváka. Jakmile se však odbydou všechny představovačky a děj se dá do pohybu, stává se z Black Panthera solidní zábava se zajímavým záporákem. Palec hore za design a zajímavá udělátka.

• 30.4.2018  18:38
    Metanol (TV film) (2018)

Pěkná prácička, některý momenty obzvlášť v první části zdrcující, až děsivá.

• 27.4.2018  23:16

Bylo mi ctí, Time.

• 21.4.2018  23:38

Jsem hrozně rád, že to můžu napsat. Spielberg na to pořád má, ba co víc, tady musím smeknout klobouk. Natočit film, kterej funguje na širokou diváckou skupinu, která pozná max King Konga, i na geeky odkovaný osmdesátkama, to je vážně kumšt. V prvním případě je to "jen" perfektně vysoustružená dobrodružná podívaná, která si nic nezadá s Indym, Čelistma, Jurským Parkem nebo Minority Report. Ve druhým případě se pak přidává i maximální nerdgasmus z hromady odkazů. Jsem někde mezi a bavil jsem se fakt dobře. Úvodní závod neskutečně kinetickej. Čistá práce. 8/10

• 9.4.2018  17:26

Prakticky nekoukatelnej blivajz. Na celovečeráku je bohužel hrozně vidět, že jakmile padl prvotní nápad udělat z Tondy regulérního kandidáta, náhradní nápady už byly ze spodního šuplíčku. Forma ideální pro krátkometrážní formát je tady doslova ubíjející, humor mnohdy až čtvrté cenové kategorie. Nikdy víc...

• 6.4.2018  09:46

Obzvlášť první půlka nabízí místy tu nejabsurdnější freakshow za hodně dlouhou dobu, která svou šíleností smete i člověka, který o historickém pozadí neví vůbec nic. Bohužel s postupem stopáže se začne už jen docela nudně intrikovat, což člověk spíš odzívá. Nakonec tedy kvůli podřazení v závěru jen zajímavý nadprůměr, už jen ale kvůli neuvěřitelnému začátku rozhodně doporučuju všem. Obzvlášť té bandě tupců, kteří jsou schopní tvrdit, že za komárů bylo líp....

• 3.4.2018  22:52

Pořád to těží ze zajímavé premisy, takže na tři hvězdy vcelku s přehledem. Ovšem jak Liam stárne (a film se na to nebojí opakovaně upozornit) a tvůrci se ho snaží napasovat do digitálních akrobacií a'la Rychle a zběsile, tak mi to přijde už docela přes čáru. Přízemnější pojetí by neuškodilo, naopak, do vcelku komorních kulis by krásně padlo.

• 29.3.2018  21:33

Napodruhé absolutní špica. Díky za to, pokaždé slzy na krajíčku.

• 18.3.2018  11:32

Jsou tam náznaky, které však naplno přetavil do absolutní geniality až Greengrass. Určitě dobrý film, kterému však, především při znalosti dalších dílů, chybí správný rytmus a hlavně pořádné finále. V Agentovi bez minulosti vlastně žádné není, což mi vadí asi ze všeho nejvíc. Normálně by to bylo za 4 hvězdy, ale ve srovnání s Greengrassovými opusy se Liman prostě nechytá.

• 17.2.2018  21:59
    matka! (2017)

Když ti někdo řekne, že seš novodobej Kubrick a tobě jebne v palici. Na tuhle hru jsem prostě nebyl ochotnej po celou dobu filmu přistoupit, i když jeho post-interpretaci beru.

• 17.2.2018  14:06

Esence akademické nudy. Když srovnám The Post se Spotlightem, prohrává snad na všech frontách kromě řemeslné stránky. Ta je samozřejmě v podání Spielberga a jeho bandy naprosto brilantní. Jinak ale hra na jistotu, které navíc dost škodí celá expozice, která snad nemůže být víc zmatená. Po reakcích ze zámoří značné zklamání.

• 12.2.2018  12:36

Wright se vrací do první režisérské ligy, má to ale háček. Filmu bohužel v posledních 20 minutách těžce dochází dech a ač se rejža se svým týmem snaží, mají všichni co dělat, aby Churchillovo vítězství dotlačil do cíle. Nejtemnější hodinu to v mých očích dost sráží, protože technicky se jedná o precizní kousek, často navíc i napínavý, navíc s nejlepším hereckým výkonem minimálně tohoto roku. Závěr se ale tvůrcům rozsypal pod rukama. 6/10

• 11.2.2018  19:46

Už jen za tu scénu Tellerova závěrečného příchodu, kde se mísí takové kvantum všemožných emocí...už jen za to 4 hvězdy.

• 4.2.2018  20:08
    Velká hra (2017)

Sorkin je prostě jistota. Velká hra v mnoha momentech připomíná svým vystavěním ještě zdařilejší Social Network. V rukách zručnějšího režiséra by se pak mohlo jednat o vyložený masterpiece. Na druhou stranu, Sorkin na režijní stoličce nijak výrazně neselhává.

• 4.2.2018  20:03
    Sněhulák (2017)

Zoufale nezajímavý film, ve kterém je tolik nepochopitelných momentů, špatně nastříhaný a amatérsky vystavěný. Kdybych neslyšel o předloze, asi bych nikdy nechápal, kdo to má být jako ten Harry Hole. Finální naložení se záporákem je jen završením téhle nesmyslné taškařice. Na druhou stranu jsem nijak fyzicky netrpěl.

• 2.2.2018  23:37

Solidní peklo. Nenapadlo by mě, že Payne to dokáže tak zprasit. Oceňuju originální premisu, díky které je začátek minimálně zajímavý. Bohužel první a druhá půlka jsou jako dva naprosto odlišné filmy, tomu druhému navíc zásadně podráží nohy Číňanka napřesdržku. V kostce - vůbec to celé nedrží při sobě, nenaplňuje to velký potenciál a přebývá tomu tak 45 minut. Škoda, těšil jsem se.

• 28.1.2018  19:56

Působivý genius loci, kterému značně pomáhá trefný hudební podkres. Jinak ale nic výjimečného. Nejsem nějakej homofob, ale podobný gay-romance mě prostě míjí o parník. Chápu tvůrce, že se snaží přenést co nejvíc z emocí či postupnýho vzájemnýho poznávání, ve výsledku z toho ale vždycky vzejde film, kterej je subjektivně nekonečnej. Další ocarovka do počtu, na kterou si den po ceremoniálu nikdo nevzpomene. 6/10

• 14.1.2018  13:36
    Tvář vody (2017)

Čekal jsem teda víc, ideálně na úrovni Faunova labyrintu. Del Toro umí vyprávět magické příběhy, ale toto je schematická lovestory obohacená akorát o němou ženskou a zajímavě namaskovanou potvoru. Na místech, kde má být film napínavý, se mu to daří, ale zbytek je zaměnitelným retrem, které mě docela minulo. Velká škoda, potenciál nenaplněn. 6/10

• 8.1.2018  13:16
    Lady Bird (2017)

Po půl hodině jsem myslel, že mrsknu ovladač po televizi. Nekoukatelné. Záplava nesympatických postav v náhodném slepenci scén plných trapnosti. Dokoukáno až na druhý pokus, ve druhé půlce se to přece jen trochu zvedlo. Lady Bird je takový prd do prázdna, který se sice snaží o Oscara, ale v jádru není vůbec ničím. Zaměnitelné indie, které dělá všechno pro to, aby člověk dělal všechno, jen ne sledoval dění na plátně. Nikdy víc

• 7.1.2018  20:50
    Uteč (2017)

Po dlouhé době horor, který staví na kvalitně vystavěném scénáři a ne laciných lekačkách. Postupným odhalováním zajišťuje, že je divák na plátně doslova přibitý. Jeden z nejzajímavějších filmů roku.

• 6.1.2018  22:48
    Detroit (2017)

Detroit bych každému doporučil už jen kvůli scéně "výslechu", která trvá dobrou hodinu. Přitom je maximálně intenzivní a místy až dechberoucí. Bigelow tady svůj polodokumentární styl natáčení ždímá na maximum. Zbytek filmu by klidně mohl být více prostříhaný (Boyegova linka nakonec vyznívá do ztracena). A mimochodem, Will Pouter vyrostl v luxusního slizouna, tady by minimálně oscarová nominace měla přistát. Zbytek obsazení převyšuje o několik hlav.

• 5.1.2018  21:10

McDonagh jede! Zatím jeho jasně nejlepší kousek. Chytrý, trefný, krásně vypointovaný a s vynikajícím koncem. Mám hrozně rád filmy, ve kterých nejsou vtipné dialogy a hlášky jen samoúčelnými one-linery, ale stojí na nich i silný scénář. A opomenout nesmím ani perfektní obsazení, kde jako monument ční Frances McDormand. Silný kafe hned na začátek roku.

• 4.1.2018  23:20

Jestli jsem dal BvS tři hvězdy, tak tady je to max za jednu. Protože i kdybych byl hardcore fanda DC komiksů, tak tuhle sračku omlátím tvůrcům o hlavu. Film, ve kterém není prostě nic. Otřesný záporák, nesympatické postavy, nudná akce, otřesný příběh a asi tak 2 vtipy. Kdybych na tenhle film měl čekat X let, jako na TU Justice League, tak bych asi brečel. Proč udělali z Batmana totálního debila? Proč tam je komisař Gordon? Proč tam zae cpou Supermanovu matku? Zneuctění celého univerza. 20 % za řemeslo.

• 29.12.2017  18:55

Absolutní řemeslná stránka, výborně vystavěný trojúhelník Rey-Kylo-Snoke a chválihodná snaha vydat se jiným směrem. Bohužel to ne vždy funguje, což se zrcadlí především na skutečnosti, že celé nové sérii chybí pořádné zlo, kvůli kterým by se člověk bál o postavy. Pokud se v deváté epizodě vykristalizuje, budu maximálně spokojený. Slabších 80 %.

• 28.12.2017  18:29

Být zarytým uctívačem jedničky, asi si rochňám blahem. Plnokrevný sequel, ve kterém má každý záběr smysl a který je technicky naprosto dokonalý. Pastva pro oči i uši, bohužel jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že by se to celé dalo zkrátit o hoďku a nic moc by se nezměnilo. Pořád ale jeden ze zásadních kinematografických zářezů roku. 8/10

• 20.12.2017  22:38
    Borg/McEnroe (2017)

Nevím, jestli jsem měl jiná očekávání, nicméně filmu značně chybí to nejpodstatnější - konflikt. Takto se Borg/McEnroe smrskává na portrét dvou naprosto odlišných osobností, které si to na konci rozdají ve finálním mači. A to je vše, bez jakékoliv vyhrocenosti. Ústřední herecké duo je výborné, ani to ale nestačí k tomu, aby si člověk pár minut po zhlédnutí z filmu něco výraznějšího pamatoval. Howard s Rivaly zabodoval násobně více.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20