Zátah: Vykoupení (2011)

Snad nikdy slovo "nářez" nějaký film nevystihovalo lépe. Držet Raid víc při sobě, je to bez diskuze za plnej počet.

Hněv Titánů (2012)

O chloupek lepší než jednička, obzvlášť díky tomu, že jsem neumíral nudou a místy se i bavil. 5/10

Projekt X (2012)

Kronika i Cloverfield jsou rozhodně kvalitnější a konceptu found footage využívají mnohem lépe a koncepčněji, ale tohle je prostě šílená party, která se nebere absolutně vážně. Už jen za ten závěrečný minitwist s otcem 7/10

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Říkejte si, co chcete, ale tohle je v mých očích absolutní fail docela epických rozměrů. Pochválit se dá snad jenom technická stránka (ještě aby ne za ty prachy), která je ale možná paradoxně jedním z hlavních důvodů proč mě John Carter míjel tak ohromným způsobem. Ty barvičky a hromada triků jsou sice fajn, ale film je díky přemíře CGI a unylé poušti umělý a především extrémně mrtvolný. Do toho podobně uspávací hlavní hrdina, stará femme fatale, debilní motivace postav, fikční svět bez koulí, rutinní Mark Strong a hromada zelených emzáků. Nechápu, jak si u Disneyho mohli myslet, že na tohle bude někdo v kinech zvědavý. Subjektivní stopáž v mých očích byla tak 5 hodin. 4/10

Ghost Rider 2 (2011)

Obludnosti jedničky to nedosahuje, už jen proto, že jsem neměl ani na chvilku pocit, že mě tvůrci chtějí zabít, což ale zas moc velká pochvala není. Zhruba tak 2-3/10 že se na to dá koukat a Cage si ze sebe dělá prdel. Sračka ale tak jako tak.

Nedotknutelní (2011)

Tak se zase všichni rychle uklidníme, tahle fracouzská feel-good záležitost je místy strašně fajn, chvílemi však docela vlezlá a taky odporně schematická, aneb jak hodní negříci ukazují starým zapšklým bělochům smysl života. Bavil jsem se dobře obzvlášť díky místy nekompromisnějšímu humoru, ale dělat z Intouchables 4. nejlepší film v žebříčku, to je k smíchu. Mimochodem, zajímalo by mě, co všichni míní tím francouzským přístupem, tohle je totiž prošpikovaný hollywoodem skrz na skrz. 7/10

Mezi vlky (2011)

Nemůžu si pomoct, film tzv. o hovně. Neeson podle očekávání dobrej, konec působivej, ale ve všech ostatních ohledech mě to nebralo. Docela solidní počet téměř výborných hodnocení nechápu stejným způsobem, jako linku s mrtvou manželkou. O co se s ní Carnahan (maximálně marně) snažil, mi zůstává záhadou. 5/10

Tintinova dobrodružství (2011)

Řemeslná stránka jako z jiného světa, plná technických nápadů, vyprávění obrazem, fenomenální Maroko. Ale to je bohužel všechno. Srdce mi Tintin rozhodně nerozbušil. 7/10

Můj týden s Marilyn (2011)

Nejprůměrnější z nejprůměrnějších. Do dvou měsíců si na to nikdo nevzpomene. 6/10

Hugo a jeho velký objev (2011)

Je obdivuhodné, jak Marty dokáže na stará kolena vyseknout poklonu rozhýbaným obrázkům a konkrétním snímkům, které mu zamlada rozbušily srdce. Ovšem pouhé odkazování protkané skrz na skrz láskou k filmu, navíc s fenomenální řemeslnou stránkou (technické kategorie bych na Oscarech Hugovi rozdal klidně všechny) z jeho novinky novodobou srdcovku rozhodně nedělá. Na Huga se hezky kouká, ovšem pod řemeslným pozlátkem se skrývá sterilní dětský příběh, který s divákem dokáže zacloumat jen těžko. Bez napětí, bez emocí a hlavně bez jakékoliv složky, která by ho udržela v paměti déle, než do skončení závěrečných titulků. Zpětně se mi kromě jedné velké pocty a bezchybného řemesla nevybavuje z Huga absolutně nic. Proto bohužel jen 7/10.