Love Island (2021) (pořad) odpad!

Vysvětlí mi někdo, proč ten bizár opakují dopoledne? A ač se nemá shazovat, co jiní lidé řeší (protože pro ně to může být důležité), tak tady to spojení "jejich problémy bych chtěla mít" opravdu nejde nepoužít.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Ať je Gibson v soukromí sebevětší idiot, točit filmy prostě umí. Vypadají realisticky, probouzejí reálné emoce a fakt, že vycházejí z reálných základů, jim samozřejmě ještě přidává na síle. Jediný problém, který se "Zrozením hrdiny" mám, je právě hlavní hrdina, respektive jeho představitel Andrew Garfield. Mám ho celkem ráda, hrát taky umí, ale tohle mu vůbec nesedlo a nevěřila jsem mu ani slovo. Příběh je to ale silný.

Duna (2021)

Příběhově naprostá kopie Lynchovy "Duny" (OK, našla jsem dvě drobné odlišnosti), akorát pomalejší a lyričtější, tzn. knižnější. Zmatená jsem nebyla, kdybych se ale s "Dunou" nikdy předtím nesetkala, byla bych nejspíš zmatená hodně. Na pohled pěkné, kakofonická hudba je taky cool, herci ale nemají, co hrát, a v závěru jde JEN o kino-film na jedno zhlédnutí. Mimochodem, proč je z Liet Kynese žena, a proč tam Baron nemá chlapečky? Než záporný gay, tak raději vůbec? F*ck the correctness.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Nahoru bych zaokrouhlila pouze kvůli té Asii, protože na bojové umění a stvoření z jiného světa se vždycky moc hezky kouká. V rámci komiksovek je to průměr s pěknou hudbou a sympatickými postavami, kterému chybí pořádný záporák. Jeden by ale skoro nepoznal, že je to Marvelovka a to je dobře. 3,5*.

Právník ve studiu (2021) (pořad) odpad!

Jak taková epizoda "Právníka ve studiu" vypadá? Paní přijde do studia a začne stylem páté před deváté popisovat svůj problém. Zamračený Soukup to po chvíli nevydrží (přece nebude jen sedět a poslouchat, že), převezme iniciativu a začne problém divákům přeformulovávat. Vzápětí je ale přerušen s tím, že ne, že je to jinak, než právě řekl. Pak dostane do ruky jakési lejstro, které si za dvě vteřiny stylem osmý řádek vlevo dole prostuduje a odpoví, že se mu v něm zdá vše v pořádku... Opravdu lituju každého duchem chudého člověka, který to sleduje a bere to jako seriózní právnické poradenství.

Popelka (2015)

Když čtu zdejší nadšené komentáře, tak si říkám, jestli jsem vůbec viděla správnou verzi. Branaghova "Popelka" na mě působí po všech stránkách lacině a mám problém v ní vidět film pro kina. Navíc se mi vůbec nelíbila práce herců (Elčiným otcem počínaje a zlou macechou konče) a nějak nechápu, proč maskéři nechali hlavní představitelce tmavé obočí, protože k těm blond vlasům to působí jako pěst na oko.

Slunovrat (2019)

Co jsem to zase viděla... První, klidnější polovina je atmosférická, nepříjemná a sakra zlověstná (4*), druhá se ale stává dalším "Tuskem", tj. hnus, absurdita a hnus (2*). Nechápejte mě špatně, s lidskými sochami a medvědem jsem neměla nejmenší problém, ale například rozmnožovací rituál jsem opravdu vidět nemusela... P.S.: Po tomhle filmu se budu podobným komunitám vyhýbat ještě větším obloukem.xD

To Kapitola 2 (2019)

Obrovský posun k lepšímu. Ubylo trapných kabaretních hovadin, u kterých člověk nevěděl, jestli jsou myšleny vážně nebo jako (ne)povedený vtip, a najednou to funguje. V tohle "IT" jsem doufala už u "Part 1".

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Když se vám film líbí a zároveň vás neskutečně se*e. "Dark Phoenix" má nejlepší efekty z celé série, výbornou hudbu, která funguje jak při akčních (raketoplán, vlak...), tak při dramatických scénách (různá úmrtí, závěr...), opravdu působí ponuře a DARK a vzhledem k tomu, kdo v 1. polovině filmu zemře, měl zároveň obrovský potenciál pro super-emotivní grandfinále. A tady se dostáváme ke kameni úrazu. Tam, kde omlazení "X-Meni" vždy fungovali jako dobře namazaný stroj (tj. emoce, dialogy a vzájemná chemie), je najednou rez a skřípot. Chápu, že postavy stárnou a jisté změny v charakterech jsou proto nevyhnutelné, ale Charlesův vztah k ostatním (především pak k Raven a Ericovi), který je pro tuto sérii stěžejní, se změnil tak šíleným způsobem, že to budu asi ještě dlouho rozdýchávat. A abych řekla pravdu, nejsem nadšená ani z toho, kolik pozornosti a lásky se z ničeho nic dostává Jean (prkenná Sophie Turner), která se poprvé objevila až ve třetím díle (!), kde se jí navíc většina mutantů ještě stále bála (!). Závěrečná šachová partie je sakra hořká, lepší poslední scénu než Charles/Eric jsem si ale nemohla přát. *fňuk*

Marco (2021)

Opravdu jsem nepochopila, proč se po třetím (!!!) filmu rozhodli pro kompletní přeobsazení. Oficiální vyjádření hovořilo o nespokojenosti autora předlohy se zobrazením postav. OK, to bych dejme tomu i pochopila, ale mohl by mi někdo ukázat, v čem je ten avizovaný rozdíl?!? Nový Carl je stále stejný zoufalec, nový Asad je stále poměrně atraktivní a na jeho back story se z vysoka kašle a nová Rose se předloze dokonce vzdálila, takže jediné, čeho ve finále docílili, je vizuální znesympatičtění postav a zabití úžasné někdy-jsi-neskutečnej-kokot-ale-stejně-tě-miluju-kámo chemie. Co se týče kritizované kamery, tak potvrzuji, že je opravdu špatná (příliš roztřesená, s mizerným zoomem a s ještě mizernějšími střihy) a za zmínku tak stojí pouze ústřední hudební motiv a sem tam nějaká trochu povedenější scéna. 2,5*. R.I.P., moje milovaná dánská série. :-(