Nehoda není náhoda (2019) (pořad) odpad!

Stáhneme předem sestříhané video z YouTube, přidáme pár "chytrých" vět a pořad je na světě. Zajímalo by mě, jestli pan Soukup (jakožto právník) řeší práva, protože zásadně neuvádí zdroje. :-)

Specialisté (2017) (seriál)

Jako jednohubka, když nic jiného nedávají, jsou "Specialisté" celkem fajn. Občas se sice policisté (především ženského pohlaví) chovají neskutečně neprofesionálně a způsobují kiksy, za které by dříve či později letěli, ale v rámci nováckých kriminálek je to určitě ta lepší část tvorby. P.S.: Fascinující, kolik vražd v Praze máme.:-)

Tammy (2014)

Snad nikoho nepohorším, ale sledovat tlustou, hnusnou, rozjetou a navíc hloupou (úzasná kombinace) krá**, která je díky své váze neschopná slézt z kuchyňské linky, ale zato je díky své jednoduchosti schopná olízat všechny hamburgery v rychlém občerstvení, je nad mé síly. Melissa McCarthy je fakt nechutná.

Merlin (2008) (seriál)

Koukatelné, ale "slibovaná" závislost se nedostavila. Možná, kdyby to přišlo v 90. letech?

Volání divočiny (2020)

Je mi líto, ale nějak jsem se nedokázala přenést přes to odporně digitální CGI. Podobný vizuál jsem chápala u běžících nosorožců v devadesátkovém "Jumanji", ale v roce 2020? "Volání divočiny" z šedesátých let fungovalo i bez kokotin, tak PROČ?

Kong: Ostrov lebek (2017)

"Ostrov lebek" (mix King Konga, Godzilly a Jurského parku) je vcelku zábavné béčko, musí se ovšem přetrpět úvodní půl hodina. Tu totiž nezachrání nic, ani vcelku sexy Hiddles.

Versailles (2015) (seriál)

"Typický" historický seriál pro ženy a mladší publikum (tj. krásné kostýmy, sexy obsazení, intriky, nahota a sex, měnění či zintenzivňování reálií, zpomalené záběry, výrazný hudební doprovod apod.), u kterého je vám bohužel hned od začátku jasné, že přežije jen několik málo sezón; pokud ho tedy vůbec prodlouží. Hodím-li pozitivní subjektivní dojem za hlavu, má "Versailles" jak silné, tak slabé stránky. Ne každá zápletka mě přikovala do židle, na druhou stranu o velkolepé a emotivní momenty také nebyla nouze a jako celek mě seriál spíše bavil. Čtvrtou hvězdu přidávám za postavy, za jejich vzájemnou chemii (především Ludvík/Filip) a za ikonického Filipa Orleánského, který (tentokrát výjimečně podle skutečnosti) naprosto ukázkově boří mýtus, že gay rovná se slečinka.;-) S01: ***, S02: ****, S03: ****. Poznámka k dabingu. První (pro kabelovku) je občas neskutečně bez emocí, druhý (pro Primu) má zase tak květnaté překlady, že to až ruší. Výběrem hlavních dabérů se mi ale překvapivě líbí oba, což se moc často nestává...

Dešťová víla (2010)

Nudný příběh, nudné a nesympatické obsazení a celé je to takové divné. (Nějak nevím, proč by se živly měly zajímat zrovna o nějakou bezvýznamnou Květušku z horní dolní.)

Halloween zabíjí (2021)

Jak mohl tohle někdo schválit a vypustit do světa?! "Halloween" letos opravdu ZABÍJÍ, především ale mozkové buňky, protože město s větší koncentrací imbecilů pravděpodobně neexistuje. Idiotské chování je takovou hororovou klasikou, takže u jednotlivců či skupin jsem schopná ho tolerovat. Když si ale uvědomíte, že jediný logický čin celého filmu má na svědomí duševně chorý utečenec z léčebny, tak je něco sakra špatně. Co se týče Michaela, byl mi snad poprvé v životě fuk (stejně jako všichni ostatní), takže jeho teleportování se z místa na místo, umění neviditelnosti a nesmrtelnost, která byla posunuta na zcela novou sci-fi úroveň, úplně přejdu. Jediným pozitivem je, že došlo k zabití tak velkého množství lidí, že snad průměrná imbecilita pro třetí díl trošku poklesla... P.S.: Ještě jednou někde uslyším "Evil dies tonight!" a prostřelím si hlavu.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Vizuálně kouzelný mišmaš žánrů, který je chvílemi až příliš drsný pro děti a chvílemi zase až příliš jednoduchý pro dospělé. Líbil se mi během kino-premiéry, líbil se mi během mnoha rewatchů a k mému překvapení je neskutečně zábavný i po několikaleté pauze, takže přidávám pátou hvězdu.