Insidious (2010)

Jeden z nejlepších hororů posledních let, konečně děsivá záležitost, podobně kvalitní jako "Sinister" a další nadšené ohlasy se opět ukazují jako liché. "Insidious" nevybočuje příběhově, nevybočuje umělecky (na to má Wan "The Conjuring"), s atmosférou je to jako na houpačce a dokonce i ten Rudý Čertík se po chvíli omrzí, protože se s ním vůbec nepracuje. Ale přeci jen existuje jedna věc, kterou mají "Sinister" a "Insidious" společnou, a to stočení slibně nastartovaného příběhu do velmi podivných vod, které mi ani trochu nesedí. 3,5*.

UčíTelka (2020) (pořad)

Hodnotím pohotovost a kreativitu ČT (viz název), snahu ulevit zahlceným učitelům, kvalitu "výuky", výběr dětí a celkový koncept pořadu. Až po snahu ulevit učitelům nemám problém. "Výuka" je ale opravdu na nízké úrovni, děti jsou tam očividně za trest, nehledě na jejich slabé znalosti (páťáci nejsou schopni odpovědět na základní otázku, k čemu slouží zlomky apod.) a průběh pořadu, kdy děti napíší na tabuli tři příklady (nebo udělají tři cviky) a přiběhne další osoba s tím, že nestíhají a musí se pustit nějaký ošklivě kreslený nesmysl... 50:50, ale já bych (jakožto ex-šprtka) spokojená nebyla, takže dolů.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Nikdy bych nevěřila, že po takové době (a po tak špatné čtyřce) mohou být noví "Piráti" něčím jiným než finální dírou do už tak potápějící se lodi. No, spletla jsem se. "Salazarova pomsta" je svižná, nápaditá, ale přesto nostalgická, vizuálně výborná a Jack je zase Jack. Takhle jsem poprvé a naposledy brečela u trojky. P.S.: Jednu věc zvládají "Piráti" naprosto bezkonkurenčně, a to epické odchody postav. Guvernér Swann, Lord Beckett, Will Turner, osoba zde... Geniální.

Auta 2 (2011)

Rozčarování. Absolutně nedětský film. Z ekologické zápletky nebudou mít dečka lautr nic, z dospělácké terminologie taky ne a nevím, jestli bylo úplně nutné animovaná auta mučit a zabíjet... Fanoušci Bonda a znalci měst, ve kterých se závodí, budou nadšeni všemi těmi úchvatnými detaily, ale to je asi tak všechno. Nejlepší vtip: wasabi.

V síti (2020)

Těch 5* nedávám ani za atraktivní téma, ani za znepokojivou myšlenku, ale především za profi zpracování. Celý projekt je vymyšlený, připravený i zrealizovaný do nejmenších detailů, ale přesto jsou z něj sem tam cítit i "tak to zkusíme takhle a uvidíme, co z toho vznikne" momenty, což je super. Vytkla bych možná až příliš naivní dotazy Zrzky a Blondýnky, ale jinak klobouk dolů... Po "Českém snu", ze kterého je mi upřímně zle (není nic horšího než nadšení ze zklamání druhého), je "V síti" alespoň částečnou dokumentární (a pro mě i emoční a smysluplnou) kompenzací.

After: Polibek (2019)

"Fifty Shades of Grey: Teen Version". Blbky, macha a slepice řeší až komicky banální věci a tváří se, jakoby na tom závisel osud světa. Cute. A teď mě omluvte, musím najít Savo a vypláchnout si oči. P.S.: Další Langfordovic holka?!? Nééé...

1917 (2019)

Výjimečně souhlasím s verbalem, protože hodnotit "1917" jako celek je neskutečně těžké. Na jednu stranu tu máme tuctový příběh "doručte zprávu nebo dojde k masakru", který sem tam okoření ne úplně nutná scéna (letadlo, vodopád apod.), na stranu druhou tu máme naprosto geniálně zvolenou formu, kdy sledujeme přechod přes frontu prakticky bez střihu. Geniální. S rostoucí otupělostí hlavního hrdiny nicméně roste také otupělost diváka, a tak i závěrečná konverzace s generálem (která naprosto bravurně poukazuje na potenciální zbytečnost cesty), vyvane kamsi do ztracena. Další trojka pro Mendese, který mě poprvé a naposledy dostal "Americkou krásou" (*****) a už to tak nejspíš i zůstane. 3,5*.

Smrtící nymfa (2014)

Lokality pěkné, ocasatá mrcha vypadá taky celkem obstojně, jinak je ale "Mamula" ochotnický nízkorozpočťák, co se v poslední třetině začne brát až nezdravě vážně a přemění se ve filosofující cosi. Franco Nero ale potěšil.;-)

Mizerové navždy (2020)

Nebudu lhát, od trojky jsem (i přes absenci Baye, který si ve filmu střihl alespoň symbolické cameo :-)) čekala opravdu hodně a dostala jsem ještě mnohem více. Má to k0ule, má to šťávu, tvůrci se možná změnili, ale nevyměkli, nep0srali se ze všudypřítomné korektnosti (čti: debility) a naservírovali nám tytéž "Bad Boys" jako před sedmnácti a patadvaceti lety. Chemie mezi oběma herci / postavami je i po té době naprosto jedinečná, Mike vypadá pořád skvěle a ani Marcus není tak strašný, jak tu někteří píší. Ač je to v podstatě telenovela, tak jsem se smála, brečela (tu jednu věc fakt p0srali...), užívala si akci a napětí a nejednou si posteskla, jak strašně mi ty devadesátky chybí. Objektivně 4*, protože minimálně jednička je pořád top, ale jebat na to.;-)