Zpátky do ringu (2013)

Velmi příjemná exhibice dvou filmových boxerských legend. A pozor, mlátit do masa je nehygienické! ;-)

Kočky (2019)

Při sledování divadelního záznamu POPULÁRNÍCH A OCEŇOVANÝCH (eh?!?) "Cats" jsem měla pocit, jako bych sledovala furry fetish porn. Na film jsem šla s tím, že mi tenhle otřesný zážitek (snad) přebije, což se nakonec stalo, ale to je asi tak jeho jediné opravdové plus. Komentáře typu "Co jsem to právě viděl/a?" jsou naprosto trefné, marně pátrám nad nějakým výstižnějším popisem. Největší ironií je, že samotné - tolik kritizované - CGI kočky nejsou nijak hrozné, třeba myši, švábi a špatné efekty všude kolem jsou daleko daleko horší. Nejhorší ze všeho je ale NESKUTEČNÁ NUDA, která film provází od začátku do konce. Příběh? Nuda. (Oponovat haterům tím, že měl režisér k dispozici pouze zdrojový muzikál a neměl tudíž, kde brát, je totální shit. "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank" je povídka na pár stránek a film je přitom považován za absolutní top.;-)) Písničky? Až na pár pěkných tónů nuda. Choreografie? Ta si vůbec nezaslouží zmiňovat. Vtipy? Nuda. Herci? Nuda. Původně jsem chtěla dát 2* (znám ostatně i horší filmy), ale nakonec jsem odešla cca. 5 minut před koncem kvůli autobusu a nijak mě to netrápí, takže 1,5*.

Na nože (2019)

Nemůžu říct, že bych se nebavila (poirotovských detektivek s výbornými herci, kteří si své role vyditelně užívají, není nikdy dost), problém ovšem je, že mi bylo vše jasné dávno před Blancem; identita vraha, středový zvrat a pomalu i každý drobný hint (převlekem počínaje a nožem konče). Víc jak 3,5* dát nemůžu, protože moment překvapení je pro daný žánr klíčový, zhlédnutí ale přesto doporučuji. P.S.: Unikl mi autor titulků, ale překlad některých výrazů byl vážně tragický...

Ledové království II (2019)

O hodně slabší než návyková jednička. I když se "Frozen" nepyšnilo tou nejoriginálnější zápletkou, byl příběh o pochopení Elsyny moci milý a kouzelný. Kdyby byl druhý díl jen o hledání sebe sama, tak bych výsledek hodnotila daleko lépe, ale jelikož ho pojali jako agitku (uctívání přírody, zlí běloši vs. hodní indiáni, chlap jako ženská brzda apod.) bez zásadnějšího příběhu, tak nemohu hodnotit jinak. Anna, kterou jsem měla v prvním díle mnohem raději než Elsu, je navíc neskutečně otravná, písničky jsou mnohem slabší (skutečně se mi líbí jen "Into The Unknown" a "Show Yourself" a de facto tu neexistuje záporák. Být dítě, tak se nudím.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Disney Wars dostály své přezdívce, ale uznávám, že po té sra*ce ukrývající se pod číslem VIII., je tohle tupoučké a přímočaré zakončení asi tím nejlepším, co se dalo za nastolených okolností vykouzlit. I když film nebyl kompletně špatně (jako ten předchozí), stejně nemám chuť se rozepisovat. Takhle smutně/rozpačitě to dopadá, když se k projektu přizvou lidé, kteří k němu nemají žádný vztah a dají přednost novým fanouškům před dlouhodobými (viz. Reylo apod.).

Cats (1998) (TV film)

Popularitu tohoto muzikálu asi nikdy nepochopím. Lidé coby kočky jsou nepříjemní (až hnusní), písničky jsou natolik fádní, že si je druhý den už skoro nevybavím a příběh taky v podstatě žádný. Ale ty kočky... brr, fuj.

Hledá se Dory (2016)

Když se pokračování zaměří na vedlejší postavu, jen málo kdy to dopadne dobře. Byť sebekvalitnější vedlejší postava totiž nejlépe funguje tam, kde si ji diváci zamilovali, tzn. jako side-kick hlavního hrdiny. K mému úžasu je "Hledá se Dory" výjimkou, ba co víc, její příběh hledání mě chytl za srdce daleko více, než neskutečně přeceňovaný příběh neskutečně otravného Marlina. Roztomilé, místy docela smutné a samozřejmě dojemné.

Kniha džunglí (2016)

Netuším, jak moc se Favreau drží knihy nebo původního animáku, ale já jsem nadšená. Za nejslabší článek považuju překvapivě písničky, přičemž obzvláště ta v opičím městě je hodně slabá. Ale ten vizuál!

Univerzita pro příšerky (2013)

Když jsem se dozvěděla, že Pixar chystá pokračování jednoho z mých nejoblíbenějších animáků (minimálně tedy z období dětství), byla jsem nadšená. Po oznámení, že se jedná o prequel a nikoli o vysněné pokračování s Boo, však moje nadšení zcela opadlo a druhé "Příšerky" zapadly do složky "pustím si časem". Teď (po šesti letech) už je mi jasné, že jsem se obávala zbytečně, protože i když je "Univerzita pro příšerky" jiná, než by byl býval sequel, pořád si drží původní roztomilost a je točena primárně pro děti. Dospěláci nedotčení prvním dílem se budou pravděpodobně kousat nudou (absence vtipů pro dospělé), ale pokud ho viděli a líbil se jim, pak by měly nostalgie a odkazy zafungovat podobně, jako u mě.:-)

Bosé nohy v parku (1967)

Pro americké komedie z 60. let mám slabost a tohle je klasika. Absurdní, plná výborných hlášek a výborně zahraná (Redford, Fonda, Boyer).