Ratatouille (2007)

Jsem schopný přestát auta, která se mění v roboty, ale krysa co vaří? Viděli jste někdy jaké má krysa pracky? V nich nemůže vařečku udržet ani náhodou... Takže zbytečná kravina! Ale tak těch 80 % si to zaslouží, i když to mohlo být o něco kratší ;)

Otec prasátek (2006) (TV film)

Pratchett se proslavil geniálním vypravěčským stylem, který dokonale padá filmovým zpracováním. Bez něj jde jen o relativně slabý příběh... Navíc Smrť je zahrán opravdu mizerně, bez jakékoliv mimikya s hrozným hlasem, nadruhou stranu Časnačaj a Noby jsou zvládnuti bravurně. Tři hvězdičky dávám jenom proto, že je Otec Prasátek vedle Zajímavých časů má nejoblíbenější Pratchettovka. Jako film ale nestojí za nic ;)

Hatchet (2006)

Hodně brutální jednoduchá vyvražďovačka, nic víc, nic míň... O hvězdičku navíc dávám proto, že jde o nejlepší film tohoto typu za posledních moc let :)

Murder Party (2007)

Vcelku příjemné překvapení, místy značně úchylné, místy amatérské, místy extrémně zábavné...

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Bohuzel nesdilim nadseni vetsiny populace a to z nekolika duvodu. Serial je zbytecne natahovany, prostrednich deset dilu je ciste jenom o tom, ze se musime dostat na 22 dilu a tak se jede schematem "reseni problemu z konce minuleho dilu - zazracne vyreseni - novy problem". Navic tvurcum rychle dochazeji napady, takze se jednotlive veci neustale opakuji (nekdo nekde chybi, strazny se vrati a ten nekdo "celou dobu" byl jenom schovany za stolem nebo si zavazoval tkanicku atd.) Dil s falesnou popravou a zachranou na posledni chvili byl uz jenom vrchol. Prvni dily super, posledni super, ale mezi tim jen prumer.

Běžící muž (1987)

Jako akční oddychovka dobrá, ale s Kingovou knihou to nemá společného vůbec nic. A jen abych opravil komentář kolegy Trona, Richard Bachman je Kingův pseudonym.

Obchodník s hrůzou (1993)

Autoři filmu knihu pravděpodobně vůbec nečetli, protože jinak není možné, aby stvořili něco takového. V celém filmu není prakticky jediná scéna tak jak v knize, žádná atmosféra, chybí polovina postav a pan Gaunt není žádný démon, ale obyčejný stařík. Knihu jsem četl několikrát, ale film má stejný akorát název.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Skvěle natočené a koukatelné, nicméně pár klišovitých věcí (například to, že každý s kým se rozloučil následně zemřel) a naprosto stupidní závěr (který ač nádherně natočený dokonale kazí dojem z celého příběhu) srází zbytečně hodnocení.

Taxikář (1976)

Výjimečně nepůjdu s davem, ale tento film se mi vůbec nelíbil. Téměř dvě hodiny trvající "nuda", kdy se prakticky nic nedělo a já celou dobu čekal, že se Travis promění v anděla spravedlnosti a začne město čistit. Jako dokument zajímavé, ale jako celovečerní film... Bohužel. Dvě hvězdičky za film, jedna za klasickou scénu: "To mluvíte na mě?"

Identita (2003)

Zajímavý začátek potápí příšerné herecké výkony a hrozně překombinovaný příběh (jakmile se zmínilo "indiánské pohřebiště", tak sem se už válel smíchy po zemi). Nečekaná pointa je sice zajímavá, ale rozhodně nesmyslná (neboť způsob, kdy se vnitřní boj vede tímto způsobem se hodí tak akorát do Červeného Trpaslíka) a ledajaký psychiatr z ní musí mít noční můry. Druhou hvězdičku přidávám za úplný závěr, který mě alespoň trochu potěšil.