Hunger Games (2012)

Podle komentářů jsem čekal něco strašného ale nabylo to tak zlé. Je ale pravda,že jsem se na to díval jako na film s určitou nadsázkou ,protože samotné téma a příběh je natolik nereálný , že se na to dá dívat jen jako na pohádku. Jako pohádku to hodnotím kladně, zajímavý příběh, slušné herecké výkony hlavních hrdinů. Mám ale pocit ,že nejdůležitější na celém filmu je jeho poselství a sice abychom takový svět nedopustili. Když se podívám na televizní noviny mám někdy pocit, že současní vůdci jsou nám schopni vysvětlit a obhájit důvod pro cokoli co odvrátí ekonomickou krizi a zadlužování. A tak se někdy bojím , že někdo přijde s podobným fanatickým nápadem.60%

Vendeta (2011)

Celkem milé překvapení.Podle komentářů jsem čekal cosi nepovedeného ale naštěstí to nebyla pravda. Na filmu mi vadila jediná věc a sice nereálné mi přišlo ,že by policajti dali všanc svoje životy ,protože jistota,že takováto akce vyjde je téměř nemožná kdyby to otec mstitel jakkoli nezvládl vše by prasklo.Vše ostatní mi ale připadalo reálné. Komu ne tak ať se občas podívá na dokumenty z českých luhů a hájů kdy vrazi vozili ženskou půl dne po lese a odhodlávali se několik hodin než ji zabili takže takovéto věci se skutečně dějí, bohužel. Herecké výkony byli slušné vyčnívali Vetchý a Chmela.Oceňuji drsné a vážné téma příběhu a celkem i napínavé zpracování. 80%

Temný rytíř povstal (2012)

Teď jsem přišel z kina a musím konstatovat, že se mi to líbilo víc než předchozí díl. Možná má na tom svůj podíl i to, že jsem čekal propadák a byl jsem mile překvapen a to komiksové hrdiny moc nemusím. Patos mi nevadil, zvraty mi nevadily, hudba dokonalá , akční scény slušné( samozřejmě by většina úderů a pádů byla smrtelných nebo mrzačících) ale to u takových to filmů beru jako jakousi nadsázku. Záporák sice nebyl tak zajímavý jako Joker ale aspoň to nebyla oslava nějakého psychopata.

Město (2010)

Velmi vydařená akční kriminálka která člověka ihned vtáhne,žádná dlouhá předehra rovnou to šlape a šlape to až do konce.Vynikající režie zajímavá zápletka a skvělá atmosféra. Romantická linka nevadí protože dává celému filmu smysl.Jediné co mi trochu vadilo byla velká dávka štěstí na straně hlavních hrdinů ale v tomto žánru to asi jinak nejde tak to člověk odpustí . 95%

Zelená míle (1999)

Když jsem tenhle film viděl byla to horká novinka a málem se ani nepromítal .U nás na malém městě se promítalo tehdy až od šesti diváků ale nakonec se nás sešlo osm. O to lepší zážitek to byl. Pro mě lepší film než Shawshank. Více mysteriozní zkrátka zasáhl mě víc.Těžké téma zpracované opravdu geniálně s obrovským přesahem. Navíc film i přes svou délku nenudí a připadá kratší než ve skutečnosti je. U mě jasných 100%.

Avatar (2009)

Vesmírná pohádka ve stylu "Tanec s vlky" nádherné prostředí a skvělé 3D i když mě se to líbilo i ve 2D to co se ve 3D jen tak třepotá je ve 2D skvěle vidět dle mého velká nevýhoda 3D je v zachycení pohybu.Někomu vadilo sebemrskačské téma ve smyslu "zlí lidé likvidují hodné mimozemšťany" já mám tenhle morální aspekt rád i ve westernech takže mi to nevadilo.Co se mě týká 95%.

Uvězněni v čase (2007)

Tento film mne velmi mile překvapil částečně i proto,že jsem mnoho neočekával ale hlavně tím,že cestování v čase je zde zahaleno do obyčejného nenápadného kabátu a vlastně jsem ani nevěděl,že se bude jednat o pohyb v čase. Na rozdíl od většiny lidí zde jsem měl pocit,že to celkově logicky zapadalo i když jsme o tom doma ještě dlouho polemizovali v podstatě jsme nedošli k ničemu co by nesedělo.Určitě nejzajímavější film o pohybu v čase oděný do podoby nenápadného thrilleru.Příběh ve filmu je tak divný ,že by se to snad i mohlo stát. Chronologicky je časová smyčka v tomto filmu geniální.100%

Prometheus (2012)

Film má nezaslouženě nízké hodnocení , které je logicky způsobené velkým očekáváním.Já jsem zklamán nebyl i když samozřejmě taková pecka jako vetřelec to nebyla, ta se natočí jednou za život. Ta poslední třetina byla trošku jako by to dotočil někdo jiný.Ale i přesto jsem marně vzpomínal na lepší vážné scifi z vesmíru za posledních mnoho let. Avatara nepočítám to byla pohádka(i když nádherná).Kdyby to natočil někdo jiný hodnocení by bylo mnohem vyšší. Já dávám 90%

Donnie Darko (2001)

Tenhle film jsem obešel tolikrát až se stydím. Kdysi šel u nás v kině a po přečtení glosy mě ani nenapadlo na něj jít,vždyť kdo by šel na film o puberťákovi,kterého straší obří králík? O pár let později už se o něm psalo jako o kultovním jsem ho kousek viděl v televizi (jen začátek) a nějak mě to nezaujalo.Celý jsem ho viděl až letos v únoru a pak ještě dvakrát v průběhu jednoho týdne. Dnes patří k mým nejoblíbenějším. Ze začátku se vám zdá,že jde o průměrný americký film o puberťácích ale pak se objeví králík ze kterého jde opravdu strach a film vás vtáhne do své temné atmosféry.Film,který vyvolává otázky a nedává odpovědi mě naprosto zasáhl. Víra,smysl života,sobectví,sebeobětování,osud?Dlouho po filmu jsem přemýšlel o svém životě o smyslu toho proč tu jsem. 100%