V Bruggách (2008)

Mám ráda filmy, u kterých ani v polovině filmu vůbec netuším, jak dopadne a tohle je jeden z nich. Myslím, že i ten, kdo má takzvaně "nakoukáno" ocení originalitu scénáře.

Maximální limit (2005)

Bez Al Pacina by to byl celkem obyčejný a zapomenutelný (nebo jak je opak od "nezapomenutelného"?) film - tenhle člověk má ale tak úžasné charisma, že svítí nejen on, ale i McConaughey, který mi dosud připadal ve všech svých rolích jen jako další zaměnitelný blonďák s vypracovanou postavou.

Pochyby (2008)

Jeden z filmů, které neoslňují efektními záběry, kde je vizualita spíše tlumená a vše se soustřeďuje do děje a dialogů - podpořených skvělými hereckými výkony. Děj (jako u málokterého současného amerického filmu) docela vystihuje plakát k filmu - přestože se story točí kolem černošského chlapce, on sám je plátně pár minut. Dva hlavní aktéři - moderní kněž a rigidní řádová sestra - v podstatě soupeří "o duši" mladé a nezkušené sestry James. V tomhle filmu jednoznačné rozuzlení nečekejte, jako v životě má každý svůj díl pravdy a díl viny a není nikdo (kromě Boha?) kdo by rozsoudil či změřil jejich velikost.

Kansas City (1996)

Téměř na všechny Altmanovy filmy si chce udělat dost času a nechat se unášet a rozhodně (!), pokud film nesledujete v kině, ani náhodou nemrknout na hodinky! Jako zde - film začíná pomalu a téměř hned od začátku se čas vleče - hraje jazz - kousky příběhů jako puzzle se objevují a zase mizí - hraje jazz - kousky puzzle se pootáčejí a pomalu k sobě přibližují - hraje jazz - stále se čas vleče a stále hraje jazz až do drsného finále.... 30. léta bez sentimentu a nadýchané romantiky.

(1998)

Dost depresivní záležitost, do které je třeba "se potopit", jinak pro Vás zůstane změtí znepokojivých černobílých záběrů na fyzické i duševní utrpení téměř autistického hlavního hrdiny. Hudba se na působivosti filmu podílí.

Comeback (2008) (seriál)

Tři hvězdičky - průměr - jsem sem umístila již před časem, ale pokud budou všechny díly, jako včerejší ("KOZY IVY PACOVSKÝ TY JSOU VÁŽNĚ OBROVSKÝ" a HÁCHA MUZIKÁL od Michala Davida), který obsahoval maximální zahuštění fórů a hlášek, asi budu muset jednu přidat - nahlas se smát u televize při stejném pořadu celou rodinu jsem už dlouho nezažila. Nejspíš scénáře píše větší skupina lidí a někdy mají svůj den a někdy nemají....? Každopádně první ulítlý český sitcom, na který se dá dívat (Takovou normální rodinku nepovažuji za sitcom, ale klasiku...).

Krippendorfův kmen (1998)

Příjemný film s netradičím námětem. Richard Dreyfuss v hlavní roli antropologa, donuceého okolnostmi natáčet dokument o neexistujícím kmeni na Nové Guiney, je skvělý jako vždy.

Zlatá šedesátá (2009) (seriál)

Považuji tenhle cyklus za podobně "vlastenecký počin" jako třeba cyklus BIGBÍT - je potřeba točit dokumenty s vyjímečnými osobnostmi, dokud jsou mezi námi! Samozřejmě, že každý tvůrce není vypravěč, který strhne, ale to není podstatné. Důležité je, že byl ten materiál natočen i pro budoucí generace a i když nejsem ctitel úplně všeho, co se v 60. letech u nás natočilo, rozhovory s názory jednotlivých tvůrců a okolnosti vzniku toho kterého filmu si pustím téměř vždy.

Pokrevní bratři (1975)

Tohle snad nemůžu hodnotit teď, po 30 letech! Tenkrát jsme se spolužačkama visely očima a plátně a ty, které nemilovaly "jugoslávského Indiána" Gojko Mitiče milovaly Deana - ale těch bylo podstatě míň - utéct "blbým směrem" (tj. z USA do NDR) ho zřetelně diskvalifikovalo..... Takže - dnes (bohužel) odpad, tenkrát minimálně 4*!