Děti moje (2011)

Takhle schématická a polopatická rozprávka to už dlouho nebyla. Citově otupělé (terapeutka!), katarze veškerá žádná (zmrzlina, wtf), Havaj z katalogu Čedoku, která se naprosto míjí účinku, co do kontrastu s bolestným údělem hrdinů. Bez skvělého Clooneyho by to bylo za hvězdičku (možná, bez něj by o to stěží někdo zavadil).

Happy Feet 2 (2011)

Cítím se, ako by ma otrtkali do gebule.

Labyrint (2012) odpad!

Jen velmi krátce: Saxána je oproti tomuhle Občanem Kanem české kinematografie. Tohle není ani na facepalm, ale rovnou na headdesk.

Drive Angry (2011)

Nejlepší film Nicolase Cage, oceňovaného charakterního herec a držitele Oscara ... (nepočítám-li The Wicker Man)

Bůh masakru (2011)

Kdo se bojí Virginie Woolfové po 50 letech. Jen mnohem absurdnější, útočnější a zákeřnější. Někoho může zaskočit, že všechny postavy jsou nesympatičtí kreténi, jen s jinými mravními náhledy na svět. Ale co naplat, stejně v tom poznáte většinu svých známých .... Škoda slabšího klimaxu, přesto jde o příjemnou jednohubku, kterou bych si představoval spíše na obrazovkách HBO, ale vem to ďas.

50/50 (2011)

Nejlepší šablonovitý film roku. Nic míň a už vůbec nic víc.

Bastardi 2 (2011)

Bastardi II: Genocidium diváka. Nemůžu se na ně ani nějak hněvat, protože je to jeden z těch čím dál vzácnějších filmů, které jsou tak blbé, až jsou směšné (dnes převládá typ tak blbý, až je blbý a nudný). ... Hvězdička jen za božského Jirku Krampola s novými zuby, který upomíná na svou kultovní roli z Nahoty na prodej. Asi jsem zvrácenější než jsem si myslel, ale na trojku se i docela těším.

Tintinova dobrodružství (2011)

Vysoká škola filmařiny, oproti které všechny blockbustery za uplynulých pár let vypadají jako filmečky desetiletých dětí natočené o velké přestávce na školním dvoře.

Luther (2010) (seriál)

Po druhé řadě zvyšuji a připojuji se k zajímavému a vše vystihujícímu názoru, že Luther je třetím pomyslným rohem trojúhelníku, hned po Wallenderovi a Sherlockovi. Britská seriálová invaze pokračuje, chceme z toho minimálně pětiúhelník, tož poďme, BBC.