Jeden den v New Yorku (2004)

Tož holky to jsou pěkný, ale já nikdy nevím, která je Kate a který Mary-Ashley... Ale vždycky si při jejich filmu vzpomenu na jeden dopis v Bravíčku v rubrice Pomáháme/Trapasy. Znáte to, takové ty dívčí počteníčko, kde se holky ptají co je klitoris, že prý kamarádi říkali, že to má na zádech a jestli se to dá operovat. Nebo kluci (obvykle se jmenují René a je jím 14 let, což mě trochu zaráží) mají dotazy, jestli to bílé co z nich vyteklo, když si tak jednou v noci vlezli do kalhot je sperma... No a Kačenka (15 let) se zeptala co má dělat, že prý má větší sbírku Olsenek než Martina a Martina na ní žárlí a ta Martina je jinak fajn holka jenom nemá tolik Olsenek... Takže berte ty filmy vážně, protože Martina je bere vážně, protože Martina jich má méně než Katka a Katka kvůli tomu píše do Brávíčka a Daniel vám kvůli tomu píše sem. Tak jako berte to vážně jó?

LazyTown (2004) (seriál)

Přišel takhle jednou Polanski za Lynchem a řekl mu, že by si mohli na neutrální islandské půdě natočit něco hezkého. A vznikl halucinogenní didaktický Lazytown o 13leté lolitce, která je ztělesněním všech tužeb fetišistických pedofilů (a mých).

Napoleon Dynamit (2004)

Hernajs. Tronisko to jsi neměl říkat. To s tím Chuckem. Teď tomu musím hvězdičku ubrat. Chuck rulezzz!

Na stojáka (2004) (pořad)

"Stand-Up comedy show Na stojáka!" V našich končinách neznámý formát zábavy.Jinde ve světě to však funguje velice úspěšně.Zkrátka postaví nějakého člověka - nejlépe vtipného - před mikrofon a on má za úkol vás bavit - čirá improvizace.Sám jsem měl možnost se již dříve seznámit se záznamem vystoupení jedné známé americké party stand-up maníků(Komici v montérkách na šňůře ).Ti nás bavili vtípky na svou rodinu, práci, politiku. V Na stojáku nás však baví připravenými scénkami nebo parodiemi.Občas si komik vybere někoho z obecenstva, zpovídá ho a poté na to reaguje.Publikum nejsou nováci v teplácích co se smějí i když jen Gott přijde na pódium s kloboukem na hlavě, ale inteligentní vyzrálí lidé.Někdy se tam také objeví nějaká známá osobnost(Hřebejk, Čtvrtníček - ten je i na pódiu ad.).Od HBO to byl skutečně povedený tah - nejprve představí tento formát zábavy za pomoci skečů více či méně známých osobností (kromě těch v seznamu vystoupili ještě Kočičková, Zbrožek, Koubek, Vychodilová...).A poté co si divák zvykne vyberou i nějaké skryté talenty z lidu.No, ti sice někdy tlačí na pilu, párkrát se jim něco nepovede, něco vyzní trapně.Když se však podíváte na ty otřesné šmíry, trapné chudáky, zpocená nevtipná individua co nám všechny naše televize neustále podstrkují jako zdroje smíchu (a čtvrtina republiky jim to žere) tak jsou začátečníci ze stojáka skuteční komici a uznání - sice v malé míře - se jim dostane alespoň takhle.

Pornománie: Skrytá místa Hollywoodu (2004) (seriál)

Pro mně je zase kultovní větou: "Právě jdu šukat s nadrženou modrou mimozemšťankou ze sektoru Blue" Člověk by nevěřil kolik legrace při natáčení porna zažije. Scény z Lásky nebeské nebyly určitě vymyšlené :-) Dokonce se podíváme i na nejstarší pornofilm ze začátku dvacétého století... No, pod názvem pornofilm si z té doby představte svlékající se ženu na hrazdě. Poté pokecá starý porno producent jak 60-tých letech natáčel filmečky z nuda pláží a nakonec manželský pár, který najali do filmu "Ošukej mi mou manželku". No prostě srandy kopec.

Resident Evil: Apokalypsa (2004) odpad!

Já se bojím takřka u všeho, kde je v žánru horor.Vyjímkami je Kruh (ano, ten americký, ten z něhož je každý druhý vyhukaný jak slon při pohledu na myš) a dvojka Resident Evil. Nevěřím, že scénář napsal režisér Horizontu událostí.To je tak laciné, že bych se začal bát jen, kdyby se uprostřed objevil volební spot KSČ.Akce - lepší je v jakkémkoliv díle Pata a Mata.Snad jen pěkné masky a...a? Nic jiného mě nenapadá...No, ty masky taky nebyly bůhvíco...Tak zbývá ještě něco? Nic.GAME OVER!

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

"Je tam zima?"_"Ano a jaká."_"A nechcete na kávu?"_"A víte že bych si i dala!"_"No tak pojďte.Představte si, 3 za cenu 2."_"No nepovídejte a kde?"_"No dole ve večerce."_"Tak to je dobrý, kafe není nikdy dost!" Co myslíte rozhovor dvou postarších dam v peruánské telenovele ********(doplňte si jakékoliv španělsky znějící jméno nebo cokoliv blbého)?Nebo seriál od našich západních případně jižních sousedů z prostředí nemocničního prostředí? Kdepak!Seriál ryze český obsazený ryze tupě! A taky největší herecká příležitost Jana Kačera :-).Zkrátka a jednoduše:Vaše pravidelná dávka demencí...

Snowboarďáci (2004)

Jenom proto, že český film je sto let za opicema a Janák se zkušenostmi s maximálně tak s reklamním spotem na Sazku přijde s netradičním kamerovým cool lookem, mazanými hláškami a hustou On my Head, partou nehreců, přehrávajících hreců a roštěnkami, nevím proč bych měl dávat víc jak hvězdičku...A to to byl prosím původně tříhodinový seriál...Jako Prcičky se mi líbili, Stifflerovi jsem namakance věřil, Jimovi trapnost, ale tohle je nuda a vo ničem.Těm floutkům nevěřím ani hlášku a "Stříkéééj!" musel vymyslet chorý mozek, který jen ví jak táhnout na mediální branku...A nejlepší je, že to nyní budou samí panicové nanicové a -áci do omrzení...

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Jako vždy u talk show záleží na výběru hosta.Ale tým Jana Krause pozve vždy alespoň jednoho originála :-) Co se mi ovšem nelíbí jsou písníčky Krause juniora. Asi daň za to, že senior neplatil alimenty ;-) Zase, na druhou stranu, se někteří hosté odvážou a zazpívají (Topolánek, Parkanová). Zatím je kvalita show a pohotovost moderátora na úrovni, a snad nedopadne podobně jako Rybičky s Halinou "a to mně se stalo něco podobného" Pawlovskou. Doufám tedy, že ČT to zase nebude prosírat takovými koninami jako byl silvestrovský speciál. Ale co od ní můžeme čekat, po letech má nový a dobrý formát, tak se toho snaží všemožně využít. Spolu s Dementi/y (a možná ještě Všechnopárty se Šípem , ale to nestíhám sledovat) jediný pořad na který se dá na našich televizích koukat.

Život pod vodou (2004)

Wes Anderson je bůh, chtělo se mi po zhlédnutí Života pod vodou zvolat.Všimněte si, že Royal Tenenbaums je jedním z mých nejoblíbenějších filmů.A už se tam nachází i dobrodružství posádky lodi Belafonte.Nepochopím lidi, kteří tvrdí, že je to trapné a nudné, slepenec, patvar a oni naopak nepochopí mně, který tvrdí, že je to geniální, vtipné, okouzlující, dokonalé a hlavně jiné. Jiné ve smyslu Andersonova pojetí filmu a vedení herců.Ve chvílích kdybyste čekali, že se srandovně zapitvoří do kamery mlčí, zachovávají ledový klid.Nejlépe to myslím dokazují 3 scény: 1.)"Jaké maté vědecké zdůvodnění pro zabití toho žraloka?"___ticho____ "Pomsta?!" 2.) zakončení podpisového maratonu pro staříka 3.) výbuch hotelu na ostrově, kde z plamenů v klidném tempu vyběhnou Steve, Ned a bohužel i ve vystřižené verzi hořící Klaus. Zkrátka, někdo mu na ten styl a zbůsob humoru přistoupí(a já jsem strašně rád, že patřím mezi ty kdo přistoupili, protože jsem si život prodloužil o dobrou minutu a půl) a někomu to bude připadat demntní, praštěné, bez nápadu pouze s dobrým hereckým obsazením.