Krupiér (1998)

Děj: Mladý Jack pracuje jako spisovatel na volné noze. Jenže otec mu sežene práci krupiéra a to ho velice baví. Sledovat tváře prohrávajících zákazníků. Potká ženu, která ho později požádá o pomoc kvůli své finanční situaci... Herci: Film, který odstartoval Owenovu kariéru. Hodnocení: 96%

Žít po svém (2005)

Děj: Matka dítěte, která je bita přítelem, odjíždí za svým tchánem, aby ochránila dceru, ale její přítel se tam stejně objeví... Herci: Morgan Freeman i Robert Redford jsou velice zkušení, a tak není divu, že jejich role vyznívají opravdově. A co se týče JLo? Toto je první film, kde jsem ji viděl hrát jako herečku. Hodnocení: 85%

Past (1996)

Děj: Dvě lesbické přítelkyně se snaží obrat mafii o 2 miliony dolarů, které mají na sobě cizí krev. Herci: Gina Gershon zde předvedla svůj skvělý herecký um. Hodnocení: Chytrý thriller od bratrů Wachowskiých s prvky krimi i romance. 95%

Larva (2005) (TV film)

Děj: Městečko Host prožívá napadení geneticky upravenýma larvama, které nežerou nejen zvířata, ale i lidi. A to je chvíle pro veterináře, který se přistěhoval do města. Tento ani ne béčkový, ale céčkový horor je pro vaši zábavu nepodstatný. Herci: Primitivně zahrané role, které by dokázali zahrát i lidé z ulice. Hodnocení: 20%

Vysloužilí lvi (2003)

Geniální komedie, které dává sílu humor Michaela Caine.

Sběratel polibků (1997)

Velice předvídatelný děj kazí skvělou atmosféru filmu, ale Morgan Freeman zachrání alespoň průměrnou podívanou.

Hotel Rwanda (2004)

Utlačování africké kultury v polovině 90. let, která přinesla milion obětí. Dva soupeřící kmeny Hutu a Tutsii, kteří díky nenávisti a chtivosti po bohatsví se vraždí hlava nehlava v občanské válce. Pouze hoteliér si váží života, a proto ukrývá příslušníky Hutu i Tutsii...

Rukojmí (2005)

Velice působivé drama s pořádnou dávkou akce s typickým akčním Brucem Willisem.

Doblba! (2005)

Dušek mě zklamal a vůbec celý film ztroskotal a to hlavně na režii Petra Vachlera.

World Trade Center (2006)

Oliver Stone jindy nádhernými filmy šokuje, ale toto není ten případ. Místo, aby získával důkazy o skutečném pádu dvojčat, tak se zajímá pouze o dva policejní příslušníky státu, kteří uvízli v centru dění. Velice průměrný film, který nevystihuje situaci Ameriky. Doporučuji se spíše porozhlédnout po dokumentu režiséra Dylana Averyho.