Blade Runner (1982)

Možná jsem od tohoto snímku čekala něco víc. Je však pozoruhodné, jak si v 80. letech představovali budoucnost. Sáhodlouhé skladební doprovody Vangelise mi občas vadily, ale možná si je člověk neužije na počítačové screen tolik, jako na stříbrném plátně. Každopádně zajímavý film, myšlenkou i zpracováním. U scén v domu jsem se i bála :-)

Hedwig a Angry Inch (2001)

Jelikož jsem člověk, který má rád krapet netradiční filmy, kterému jsou filmoví transvestité povětšinou sympatičtí (jen si vzpomeňte na Frankieho-N-Furtera :-]) a rockovou hudbu má rád, tento film se mi skutečně líbil. Není revoluční ani mě nenaplnil nadšením, neboť nejde o komedii, ale spíše drama s černějším humorem. Ovšem režisér v hlavní roli je dokonalý, určité scény mají své skryté kouzlo a především ta filozofie snímku (lidé byli původně spojení, až Diovy blesky je rozdělili vejpůl a od té doby hledáme své skutečné polovičky) je skutečně krásná.

Zaříkávač koní (1998)

Zaříkavač koní je moc hezký film na chladné, pozdní odpoledne. Nezdá se být příliš pomalý, ale přesto si vás omotá shoty krajin. Nepatřím k lidem, kteří by zbožňovali koně, avšak tento film mě bavil více než jiné podobné. Musím také zmínit, že Annienina frustrace mi vždy přišla velmi hmatatelná. Zřejmě protože takové lidi znám. Je to prostě velmi příjemný snímek.

Requiem za sen (2000)

Netušila jsem, že mě tento film až v takové míře dostane. Je strašný svým příběhem, ale nikoliv zpracováním, jež je sakra dobré. Perfektně a nepříjemně vizuální. Mezi Letem a Connelly je skvělá, fungující chemie, avšak kdo mě naprosto dostal, byla Ellen Burstyn. Tomu se říká totální psychický dojeb. Hlavní znělka filmu mě bude pronásledovat ještě dlouho. Není divu, že k titulkám nedali žádnou hudbu. O to déle trvalo mé ohromení.

Ed Wood (1994)

Ed Wood je jedním z těch dobrých filmů, u kterých se budete bavit a zároveň ho chválit za nekýčovitost a kvalitu. Hned od první scény cítíte dobrý film na obzoru a poslední scéna, kde se dozvídáte o životě těch postav za doprovodu skvělé hudby, vaši domněnku ještě potvrzuje. Však když dáte dohromady jména Burton a Depp. Edward v podání Johnnyho Deppa je prostě skvělý, i jeho hlas se k té postavě hodí. A ty skvělé hlášky! Chtěl bych ti říct něco, co jsem ještě žádné dívce na první schůzce neřekl ... :-)

Alice in Wonderland (1966)

Tato adaptace slavné knihy není vůbec kouzelná ani pohádková. Příběh se nese v zachmuřené atmosféře a postavy se chovají vskutku bizarně. Samotná Alenka působí docela nepříjemně, zvlášť když pronáší své kousavé poznámky a přitom slavnostně hledí do prázdna, či když důležitě rozhodí svými pačesy. Režisér Jonathan Miller od diváka očekává, že zná příběh a sám rozezná postavy a návaznost děje. Zajímavý soundtrack. Já osobně jsem se o filmu dozvěděla díky svému oblíbenci Ericu Idlovi, který se skutečně jen mihnul ve svém černém klobouku, poprvé ve rvačce, podruhé v doprovodu Královny. Spíše *** 1/2

Sedmá pečeť (1957)

Tak tomu říkám umění. Lze ho vidět víckrát a pokaždé vás zaujme tvořivostí, postavami, hudbou a hrůzou. Perfektní, kéž by takových filmů bylo víc.

Obchodník se smrtí (2005)

Obchodník není přímo akční film, ale jakmile přituhovalo, mé srdce se začalo obavou svírat. Akce a místy napětí nám bylo naservírováno přesně akorát. Nicolas Cage mě nikdy moc nebral, ale v této roli se mi líbil (stejnak stojí za zmínku Jared Leto). Navíc když přidáte skvělé dialogy, tak tento film stojí opravdu za shlédnutí. **** 1/2

Za plotem (2006)

Docela dobře jsem se v kině bavila. Film má vtipné gagy, ale hodně využívá nadsázku, která se mi ne vždy líbila. Ovšem to zastavení Země a Hammyho bezstarostné procházení kolem bylo perfektní. Vůbec Hammy byl asi nejlepší postavou; když vidíte tu jeho nohu nedočkavě jet, to je docela legrace :-) Přesto se mi nejspíš více líbil Monster House, kterému jsem také dala ***, takže nebudu dávat výš.

Čarodějův učeň (1977)

Čarodějův učeň v psané formě je snad mojí nejoblíbenější "pohádkou". Atmosféra a příběh mě při čtení vždy vtáhly do sebe, takže jsem knížku nemohla odložit. Tato adaptace se mi docela líbila, především pro svou strašidelnou jedinečnost. Přesto mě docela mrzí, že nebyl vysvětlen jejich zvyk chodit za Velikonoční noci na místo smrti a že si tam nemalovali na čela pentagramy, čímž zaprodávali své duše Mistrovi. To bylo v knize opravdu hrůzné. Jsem ráda, že jsem tento film viděla.