Rozhádaní dědicové (1993)

Příběh je docela tuctový, ale stejně jsem se dobře bavila. Eric Idle je legrační a okouzlující v každém věku, Rick "Barney" Moranis je správné trdlo a John Cleese se mi tu líbil mnohem více než v "Rybá zvaná Wanda". Ze scény, kde se autíčko Francouzů převrátilo na cyklistická kola, jsem málem spadla ze židle a Johnovo varování pumě "I'm a lawyer" se asi stalo mou nej hláškou. O to větší zábava, když víte co od ex-pythonovců čekat!

Arachnid (2001) odpad!

Pamatuji, když jsem si Arachnida s kámoškou půjčila za dvacku v půjčovně. Kámoška se toho předem bála, ale z důvodu, že sama trpí arachnofobií. Nakonec jsme neřvaly strachy ale naopak smíchy. Arachnid je záležitost k popukání! Naprosto nevysvětlitelný děj, kulisy z vedlejšího obchodu, konec odfláknutý ... Scénu, ve které pavouk "přeletěl" obrazovku, jsme si se smíchem přetáčely pořád dokola a pouštěly zpomaleně, abychom indentifikovaly tu věc. Nakonec jsme se shodly na tom, že jde o "létající superfretku". No prostě úžasný film. Zpracování je tak smutné, až je to k smíchu. Už se těším, až to budou dávat v nočních hodinách na Nově!

V tom domě straší! (2006)

Ve filmu mě nejvíce zapůsobila animace. No prostě, smekám. Ty doby, kdy jsem se ve věku těch capartů v řadě přede mnou koukala na 2D Disneyovky ... :-) Byl to příjemný film a nelituji peněz, ale přesto na mě tolik nezapůsobil jako např. takový Ice Age. Většina fórků mi moc vtipná nepřipadala (že by efekt dabingu?), nebo spíš jsem se už přeplácala těmi Monty Pythony, že už vyhledávám jen ulítlý, originální humor :-) Koncová akce s jeřábem atd. mi přišla už docela přetahovaná, ale na druhou stranu jsem se občas i bála :-) Příjemný film pro děti v kině a pro ostatní na televizi.

Život je krásný (1997)

To byla nádhera. Ještě teď stírám slzy. Takové lidi mám moc ráda - lidi, kteří srší optimismem a nápady, tak jako Guido. Byly chvíle, kdy i já bych mu řekla "Už to vzdej. Už mu nelži.", ale on šel dál, byl opravdu statečný. Benigni byl bezkonkurečně výborný. Nemám slov.

Spiderman (1994) (seriál)

Tak na tomto seriálu jsem vyrůstala. A když se mi nyní podaří ho chytit v TV, s radostí se dívám. Tento Spidey ve mně vlastně probudil lásku ke komiksovým postavám a sám je podle mého názoru nejlepší superhrdinou vůbec. Je docela fascinující pozorovat jeho vývoj: frajerský kluk v 1. díle, který překypuje hlody a stížnostmi, se mění v sebeuvědomělého, vnitřně rozpolceného a na duši zraněného muže, který přišel o svou životní lásku vlastní vinou. Ve filmu Green Goblin nestojí za moc, ale tady skutečně věřím, že je jednou z nejsilnějších postav, se kterými se Spidey musel utkat. Sezóna 3. - "Hříchy otců" - skvělým způsobem interpretuje "daddy issues" a přidávám se k těm, co dávají bod Černé kočce. Proč jen musela za Morbiem? :-) Skvělá akce, hlášky, postavy a zábava. Jasně, jsou tu i slabší díly (např. díl s X-Meny), ale já mám k tomuto seriálu silné citové pouto, a proto mu nemůžu dát pod *****.

Fargo (1996)

Tomuto filmu musím pochválit hlavně dvě věci: Fantasticky atmosferický hudební doprovod a dokonale zvolené herce. Od Stormara a McDorman až po Steva Reevise v roli Shepa. Poslední scéna nesporně a výmluvně značí, že k šťastnému životu stačí jen málo. Už jdu shánět soundtrack.

Byl jsem při tom (1979)

Citlivý a upřímný snímek, který mi otevřel oči až poslední scénou. Na můj vkus je moc pomalý, ale pokud máte rádi dramata tohoto typu (+ trochu humoru v něm), určitě doporučuji. Zvlášť musím pochválit dobře kombinovaný soundtrack a jistě Petera Sellerse za jeho výkon v hlavní roli.

Žvahlav (1977)

Chtělo by to něco víc, aby to bylo aspoň na ****. Osobně můj první film Terryho G. a ani mě nepřekvapovala jeho neobvyklá forma. Něco podobného jsem čekala :-) Je to taková pohádka v ošklivém prostředí aneb kde přišli ti pisálci na to, že všechno musí být v pohádkách čisťounké a malebné? Pár vtípků, které vás pobaví, ale hlavně zlatíčko Michael v hlavní roli je dokonalým ztělesněním dobráka milujícího Griseldu.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Kdo neviděl Monty Pythony, tak nezná hranice humoru. Naprosto miluji tuto partičku Britů s úžasným smyslem pro humor a obdivuji jejich práci. Úplně nejradši mám Eric Idla a Mika Palina, kteří ještě dnes kypí zdravým humorem (viz některá jejich interview). Nejlepší skeč je podle mě Mr. Gumby (hláška My brain hurts! v naší domácnosti zlidověla) a Spam (Graham Chapman má úžasný ženský hlas). Lumberjack song jsem učila své spolužačky ve škole a u takové soutěže o Ňoumu roku (Twit of the year) si jen nevěřícně říkáte: Tihle lidé vystudovali Oxford a Cambridge?? Ale je to tak. MP jsou géniové v inteligentním, ulítlém humoru. Jejich dílo nezestárlo a nikdy neumře. Proč se takových lidí nerodí víc?!

Zlomené květiny (2005)

K filmu jsem přistupovala trochu skepticky, ale nakonec jsem byla pobavena některými momenty (ale Lolita je opravdu jméno ...) a víceméně ve mně film zanechal dobrý dojem. Já mám ale takový menší problém s Murrayem: Nepatřím k lidem, kteří aplaudují poté, co minutu zírá do země a předstírá, že přemýšlí. Je to mistr v držení vážného obličeje, ale jako nadprůměrný herecký výkon to považovat nedokážu. Ne, když většina jeho filmových rolí jsou takové. Takže proto ty ***. Jenže většině lidem se Murrayové hraní líbí, jak pozoruji, takže to nejspíš mohu doporučit jako oddychovku na večer.