Svět zítřka (2004)

Na filmu mě nejvíce lákalo právě ono pověstné vizuální zpracování. To bylo zvládnuté moc dobře, i když některé ty scény s letadly vypadaly přesně vystřižené jako z nějaké lepší počítačové hry. Chtělo to přece jenom trochu reality. Příběh byl trochu slabší a zcela určitě to nebyl thriller, jak se píše v popisku. Filmu dominuje kočkování mezi Joem a Polly a to mi přišlo časem docela otravné a sama jsem je dokázala předpovídat. Mohlo to být mnohem lepší.

West Side Story (1961)

Muzikály mám ráda, ale musím se přiznat, že tyto starší mě většinou zklamou (tedy až na výjimku The Sound of music, to se mi líbilo nejvíc). Příběh byl ke konci zajímavější a některé písničky a tance se mi líbily. Celkově mě to ale za srdce nevzalo. Je mi to líto.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Chlapci Monty Pythonů jsou borci. Nebojí se natočit i takový neobvyklý a kuriózní film, který je celkově o ničem. Avšak já je zbožňuju, u filmu jsem se dobře bavila (i když nemá na Briana, který je co se týče příběhu solidnější) a ještě několik dní poté jsem si prozpěvovala Brave, brave, brave sir Robin. Měla jsem možnost v zahraničí vidět jevištní muzikál Spamalot, který je vlastně na motivy Svatého grálu. Musím překvapivě zkonstatovat, že některé vtípky vyzněly líp na jevišti než zde. Jenže ono je to ten nádech "nízkého rozpočtu", který dělá Monty Pythona Monty Pythonem. Co se dá ještě dodat? Jen možná: Aaaaaaargh...

Milenec (1992)

Film krásně natočený a s pohlcující atmosférou. I takové drobnosti, jako je převrhnutá židle nebo spadlý klíč ze zámku podpoří plynulost děje.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Corpse Bride se hodně podobá staršímu The Nightmare, ale je slabší jak v písničkách (i když ten kostlivec s kloboukem je machr), tak v celkovém situačním zabarvení scén. Přes to všechno vás ale pobaví. Jo a díky za obsazení Jane Horrocks!

Nora (2000)

Líbilo se mi to. Nenudila jsem se, a ani jsem nebyla zklamána. Nejpozoruhodnějším na něm bylo vykreslení povah postav - silné ženské Nory a především paranoidního Jamese Joyce. Potěšilo mě, že po všech těch svárech a nedorozumění zůstali až do konce života spolu. Atmosféra filmu však mohla být silnější. Jojo, v každé době žijí blázni. Není pak krásné, když se najdou?

Anastázie (1997)

Je pro mě obtížnější objektivně hodnotit tento film, protože jsem na něm vyrůstala. Je to filmek pro mladší obecenstvo, takže příběh je docela banální. V originále se mi vůbec nelíbí americký přízvuk Bartoka, ale jinak je to moc pěkný film s nečekaně dobrou akcí, pěknými písničkami i animací. Btw, Dimitri je frajer :)

Tristan a Isolda (2006)

Docela dobré historické drama, jehož příběh nemohu hodnotit, protože původní legendu neznám. Nepopírám, že bych s radostí začala ošetřovat Jamese Franca, kdyby mi připloval před barák, a akce především v turnaji byly opravdu dobré; avšak nevěřím mu, že ta loajalita a hrdost jsou u něm na prvním místě. Prostě mu to nevěřím. Rufus Sewell se mi ve své roli naopak líbil mnohem více. Jinak je to dobrý historický film, který se sice ani trochu nevyrovná např. Statečnému srdci, ale zase mě potěšilo více, než nový Král Artuš.

Mulholland Drive (2001)

Z filmu si nesu opravdu silný zážitek, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc mě napadají nesrovnalosti. Mám prostě ráda filmy, u kterých se musí přemýšlet. V první řadě se mi líbilo, jak si s námi Lynch pohrával - navodil nám nějaký dojem a pak ho ihned vyvrátil. Takové scény začínají malými nápady, ale pan Lynch prostě ví, jak je převést na plátno. Jo, tomuhle říkám psychárna.

Monty Python's Flying Circus: Live at Aspen (1998) (pořad)

Tohle je must-see pro fanoušky Monty Pythonů. Chlapci ani po tolika letech neztrácejí na humoru a v tomto talk show se s námi podělí nejen o zážitky, vzpomínání a písničky (osobně mě dostala ta příhoda zaměnění klíčů). Nechybí ani Graham ex-Chapman, jehož příspěvek do show vás jistě všechny ohromí :)