Offseason (2021)

Jako ne úplně povedené béčko z devadesátých let. Uf, ztráta času.

Den díkůvzdání (2023)

Jeden z lepších a masakrálnějších slasher naháněček. Ono to sice na druhou stranu vypadá, že jde o průměrnou vyvražďovačku. Jenže doba tohohle žánru od dob Vřískotu jaksi vyvanula. Tím spíš boduje tenhle den krocanobraní in movie.

Redeeming Love (2022)

Romantickým filmům se docela vyhýbám. I okolo tohohle jsem dlouho přešlapoval. Nakonec velké překvápko. Jasně, že všichni budou kritizovat chování zamilovanýho farmáře, kterej by si nechal na zádech i to dříví štípat. Na druhou stranu tenkrát bylo evidentně možný všechno. O to uvěřitelnější, i přes svojí neuvěřitelnost, tenhle film je.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Nečekaná pecka. Nechyběla přehlídka emzáků, lekačky, napínavá atmosféra, sympatický Rambo v sukni, i drama zápletka s vizuálně ok flashbackem a k tomu super sound.

The Beekeeper (2024)

Nová verze Mechanika, nebo možná i Johna Wicka. Ti co mají rádi Stathama kvůli filmům, ve kterých je prostě Stathamem, budou spokojení. Princ Jasoň směle láme kosti, jak bývá jeho zvykem a zvládá přitom i vynalézavé pasti. Tuhle jízdu jsem si fakt užil.

Temná Sklizeň (2023)

Démon vypadal docela ok a vlastně by byla i fajn pointa. Celý to je ale hodně nezáživně zpracovaný..

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Po tomhle prequelu mi zůstala spíš jen podivná pachuť a slova "teeeeen hazl". Za mě jinak nejslabší díl, který sice všechno hezky doplňuje, ale tak nějak nudně - nemastně, neslaně. Look, který mi ještě víc než v minulých dílech připomínal mojí megaoblínebou hru Bioshock Infinity byl velkým plusem. Na druhou stranu tu slabotu, která přišla ve druhé půlce filmu to prostě nevyváží.

Sound of Freedom (2023)

Ani není potřeba tolik akce a o napětí není nouze. Navíc vše umocněné silným tématem, který je i bez explicitně ukázaného násilí spíš pro otrlejší.

Vesper Chronicles (2022)

Organická podivnost z pařezové chaloupky, kde se k obědu servírují červi ve slizu. Tenhle film je super ..... na usínání. Asi jsem už holt rozmazlenej Hollywoodem.

Kde zpívají raci (2022)

Dlouho jsem okolo toho obšlapoval, než jsem se do toho pustil a .... milé překvápko. Doslova srdcovka, která dokáže dojmout a nadchnout. Na to, že romantiku a dojáky nemusím, tak tohle super. Výborně vystavený příběh je mixovaný se soudním dramatem a pecka koncem.