Vesper Chronicles (2022)

Organická podivnost z pařezové chaloupky, kde se k obědu servírují červi ve slizu. Tenhle film je super ..... na usínání. Asi jsem už holt rozmazlenej Hollywoodem.

Kde zpívají raci (2022)

Dlouho jsem okolo toho obšlapoval, než jsem se do toho pustil a .... milé překvápko. Doslova srdcovka, která dokáže dojmout a nadchnout. Na to, že romantiku a dojáky nemusím, tak tohle super. Výborně vystavený příběh je mixovaný se soudním dramatem a pecka koncem.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Když už to vypadalo, že hlavní chod byl naservírovaný a další díl by mohl být jen chudý dezert, přišel pořádný nášup. Nová hrozba sladěná s aktuální dobou je dokonale prošpikovaná další impossible akcí. Dějově (až na osud Elzy) parádní. Zvraty výborný, Tom zase o něco uvěřitelnější a první díl posledního přídavku vyčerpán na max. Tak akorát, aby člověk vyhlížel další hlavní chod.

Nic ve zlým (2023)

Jennifer úplně boží a i když moc vtipných scén se tu nekoná, našly se i scény, které mě pořádně rozchechtaly. Bohužel i tahle podívaná patří k těm nedokončených. Prostě závěr tady chybí a nechává ho na divákově fantazii, nebo na pokračování, kterému bych se vůbec nebránil.

To se mi snad zdá (2023)

Totál originální nápad, který má zajímavý vývoj, ovšem tak trochu chybí pointa. Nicolas Cage docela ok. I když se u filmu člověk nenudí a děj dokáže i překvapit, ta absence tečky zamrzela.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Herecká esa, silné téma, délka přes tři hodiny, napětí rovnajíci se sledování šnečích závodů a pěkné dvě až tři hvězdy jako hodnocení. Podtrženo, sečteno máme tady dalšího adepta na Oscara. Sympaťáci, co hrají chamtivý hajzlíky by si za mě zasloužili max poloviční délku.

V letu (2024)

Opět hodně čůrajíc proti větru. Mě tohle přišlo prostě super. neřeším obsazení, stereotypy, Rena kterej si moc nezahrál. Prostě jen film a děj a ten se poved. Když člověk nečekal moc, mohl být mile překvapený. Feel good movie se vším všudy a ten libózní závěr:)

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Wicka si nejde mít nikdy dost. Klobouk dolu, že šlo celou ságu zase o kousek posunout. Dějově, i akcí.

Berlín (2023) (seriál)

Tolik situací, tolik průšvihů, tolik zvratů. Nebudu to protahovat. Čekal jsem, že to bude jen odvar od La Casa de Papel, ale v poho se to týhle legendě vyrovná a v mnoha ohledech bych řek, že je Berlín i lepší.

Barbie (2023)

Nápad super, zpracování skvělý, obsazení výborný, ALE jinak fakt nechápu, jak tohle moh bejt takovej sukcess. Fakt Mattelu ten úspěch přeju, ale tak trochu mě to utvrzuje v tom, že jsem z Marsu já, nebo ty, kteří si tuhle podívanou tak vychvalovali. Dobrodružství fajn, ale ty kecy patriarchát vs matriarchát.... i přes snahu být nějakým způsobem aktuální na základě pseudoproblémů doby mě úplně minuly.