Nech svět světem (2023)

Mistrně stavěná atmosféra, soundtrack jaký jsem už dlouho neslyšel. Ukázkově stavěné napětí bohužel nakonec vyznělo trochu do prázdna, ale i tak to stálo za ty víc než dvě hodiny času.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Míň akce, víc emocí. Dohormady paráda jako vždycky pod taktovkou Danzela, kterej je jako vždycky svým způsobem démonickej. K tomu navíc krásně ukázaná Itálie a parádní soundtrack. Upřímně doufám, že to nebyla opravdu Poslední kapitola.

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál)

Žádný protahování. Sympatický obsazení a výborně vychytaná atmosféra. I když v podobných filmech o vztahové vyprávění moc nestojím, sem fakt sedlo. I když knížku jsem nečet - naštěstí. jinak bych určitě reptal:)

Jak odpálit ropovod (2022)

Podle hodnocení hodně rozporuplná podívaná. Aktivisti vylíčený docela přesvědčivě. Jen člověk neví celý film, jestli jim fandit, nebo naopak.

Ztracené město (2022)

Docela koukatelná jednohubka. Hvězdné obsazení samozřejmě pomohlo a musí se nechat, že díky nim chemie funguje. Mrzí trochu odfláknutá, i když výživná role Brada Pitta.

Oppenheimer (2023)

Filmařina sice poctivá. Herecké výkony slušný. Muzika excelentní. Jinak ale moc keců s bludištěm mezi jednotlivými postavami. Morální dilemata, silný historický moment, to jo. Konkrétně na tomhle díle ale nechápu, co se na něm lidem tolik líbilo. Tak moc jsem se nudil, že jsem si Oppiho musel pouštět na dvakrát.

Zlo si umí počkat (2023)

Pár hysterických argentinců, démon stěhovavý, něco málo nechutných scének a dohromady ukrutná nuda. Byla by to hodina a půl ztraceného života, kdybych někdy prostě jen nepřetáčel. Tohle byl fakt horor, ale vůbec ne proto, že bych se u něj bál.

Zabiják (2023)

Hodně silný tři hvězdy. Tak nějak se toho moc neodehraje, ale vyprávění hodně přidá na tempu. Celé zpracování příběhu hodně dalo. Tahle režie by dokázala povýšit o pořady Jaromíra Soukupa.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Asi by to nebyla špatná "akčňárna", KDYBY. Kdyby nešlo o pokračování jednoho obrovského kultu. KDYBY v hlavních rolích nebyly hvězdy akčních filmů - i když vesměs to bylo o princi Jasoňovi. KDYBY se SLY na velkou část filmu nezdekoval. KDYBY se to celé neodehrálo vlastně jen v jednom prostředí. Takhle mi to prostě přijde, že se jen šetřilo, přičemž reputace Postradatelných šla rapidně dolů.

Parťačky (2023)

Cool hlášky a konverzace, které probíhají od začátku se z očekávaného klišé změní v chvíle plné chemie, které podtrhuje hodně sympatické obsazení. Nechybí akce a i když si vyústění celého děje musí divák vyložit sám, moc to vlastně nevadí.