petr.al

okres Zlín

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 27.3.2019  11:29

Nebudu zde mlátit prázdnou slámu, prostě mám pro pana Bohdana slabost. Jeho postavy, které povětšinou bojují se sebou samými jsou smutné, tragicky komické a v mých švidravých očích i divácky nakažlivé. U mě Čtyři slunce za čtyři hvězdy.

• 30.8.2016  17:56
    Mělčiny (2016)

Pozor, pozor!... Hlášení pro návštěvníky pláže Mácháč... Opusťte prosím v tuto chvíli vodu... V blízkosti břehu se objevily čelisti pro novou generaci... Přítomným mladistvým, jenž nezouvají své krutopřísné červené nike air max ani při vstupu do vln, pobřežní stráž slibuje, že nebezpečnou parybu řádně zdokumentuje na jimi zapůjčené smartphony a GoPro kamery. Dále vás žádáme, abyste nemarnili svůj odpočinkový čas pohledem na nedaleký šutr, kde můžete zahlédnout zběsile mávající sošnou fěšandu v bikinách s rozpustile rozepnutým neoprenem a černající dolní končetinou... Děkuji vám za pozornost, konec hlášení... NÁMĚT. Mladá surfařka je při své oblíbené sportovní aktivitě napadena Carcharodonem Carchariasem. Bezpečné útočiště nalezne na nedalekém nad hladinou vyčnívajícím nevelkém kameni. Potvora krouží lačně kolem. Toužebný břeh doslova na dohled a na dosah. Večer se blíží. Příliv stoupá....... Zní to fantasticky, jeden na jednoho, survival jak se patří! Skutečnost? Tam kde čelisti režiséra Spielberga ucvakly z nouze ctnost (díky věčně poruchovým mechanickým žralokům, monstrum prakticky nevidíte, avšak všudypřítomně ho tu tu tu tu tu tu tušíte), Španěl Serra kouše naprázdno. Hudba nenavozuje tu správnou lačnost (příklad, taneční sound při úvodní přehlídce surfingových dovedností OMG). V počátku rozdováděná sporťanda, která se rozhodne dát si ještě jednu předvečerní vlnu, zvážní a zbystří, aniž by měla důvod. Pasáž s opileckým otyloněm. Skon nebohého predátora jakoby z úletového snímku ,,Kung Fury." Promarněnost nočních scén. Nočních scén, jenž se odehrávají pouze v nepatrném šeru, dokonce i pod hladinou :-D. Přitom co více si přát. Představte si, tma jako v pytli, vidíte houby, sem tam nějaký obrys, podezřelý šplíchanec, zneklidňující hudba a..........a vaše fantazie šrotuje! Závěrem? Ať nedrbu Serrova žraloka po Lorenziniho ampuli, přiznávám, jsem krapet zaujatý, poněvadž Stevenovy ,,Čelisti" jsou mými Top 5. Z ,,Mělčin" vás budou trochu zábst nohy, ale brzy je prokrvíte a časem nebudete vědět, že jste se vůbec kdy namočili. 2,8*

• 4.8.2016  16:01

Malá mořská víla po polsku. Příjemně nakažlivý velmi kolorowy celovečerní debut Agnieszky Smoczynské, ve kterém smočíte všechny své filmové smysly v rytmu úchylného popíku, oháknutého do sporého blyštivého kostýmu, z něhož sem tam vypadne nějaké to dámské ňadérko. Duo roztomilých vodních kamélií pěje s takovou vášní, že se nejednomu posluchači orosí třísla. Avšak nedej Poseidón, aby se mladé rošťandy nakrkly, v tom momentu může dotyčnému nešťastníkovi začít téci do bot. Polský naparáděný ,,Moulin Rouge pro chudé" se opláchne s lehkostí jako pěna při sprchování a vy se budete cítit svěže.

• 20.2.2016  19:36

Šlápnete-li na kuří oko nadnárodnímu potravinářskému gigantu, můžete dostat takovou ťafku, že se vrátíte zpět s botami od sněhu, banánem v ruce a Vaše vyhlídky do budoucna budou hodně ,,Dole." Nebo také ne. Pokud je ve Vašem arsenálu odhodlání, houževnatost, nebojácnost plus trocha toho pokakaného štěstíčka, tak s nějakým tím právníkem, sympatiemi a podporou veřejnosti ve své domovině (vč. poslanců!), nejenom že nepříznivé skóre srovnáte, ale i světe div se, vyhrajete. Dokumentů s tématy znečišťování, vykořisťování, plýtvání, drancování, pletichaření....není nikdy dost. Lidem, kterým tato témata nejsou lhostejná, ba co více, dokáží na ně upozornit, posílám velký dík. 4,4*. P.S. Filmové zpracování ,,Banánů na pokračování" je v jejich případě podružné, důležité je, že si po shlédnutí řeknete: ,,A kur.a, zase je třeba se nad sebou, nad námi zamyslet."

• 11.1.2016  18:15

petr.al: ,,Pel mel." scénáristé: ,,Proč píšeš pel mel?" petr.al: ,,Protože si to myslín." scénáristé: ,,Myslet si to jistě můžeš, ale rádi bychom slyšeli fakta, musí být důvod, proč něco takového tvrdíš? petr.al : ,,Hm, Ok. Domnívám se, že jste si nebyli příliš jistí zda samotná Přízračná nevěsta utáhne celých 90 minut a tak jste potřebovali ještě nějakou omáčku kolem." scénáristé: ,,Jak tomu máme rozumět?" petr.al: ,,Přidali jste tam flashbacky, sny ve snech, halucinace, posuny v časech a to dohromady zkombinovali, zkombinovali až vše totálně překombinovali." scénáristé: ,,To bychom neřekli. Právě díky tvým zmiňovaným jakože nedostatkům má Sherlock výborné tempo a grády. Divák se ani na okamžik nenudí." petr.al: ,,Nějaký divák se možná nenudí, ale já se v tom ztrácím. Úplně v klidu jste mohli zůstat ve viktoriánských kulisách. Náhodou mě hlavní dějová linka Přízračné nevěsty bavila. Jenže vy furt Holmese přehazovat z drožky do tryskáče, z tryskáče do drožky. Chudina skriptka, musela mít pěkný maglajz, kdy a v které scéně má mít postava na kokosu cylindr a v jaký okamžik může hrdina smskovat. Nemluvě o příšerně přehrávajícím Moriartym." scénáristé: ,,Nerozumíš moderní filmařině. Náhodou máme velmi početnou a oddanou fanouškovskou základnu." petr.al: ,,To je fakt, to máte, jenomže mnozí v ní nemají férový odstup a tak vám solí 4, 5 hvězd. Za mě jste s tímhle speciálem jasný průměr." scénáristé: ,,Jdi se bodnout petr.al."

• 3.1.2016  13:54

Můj milovaný Bébele, v útlém mládí jsem měl Tvého ,,Muže z Hongkongu" převelice rád. Byl dobrodružný, vtipný, akční. Plavil se na lodi, letěl v balónu, projížděl na slonu, jen tak nalehko šplhal na Himálaje, hravě odolával všem nebezpečným nástrahám a přitom všem ho nikdy neopouštěl jeho potutelný, rošťácky úsměv, kterým okouzlil i krásnou Ursulu. Avšak ze společného setkání po letech jsem pocítil jisté rozčarování. Bláznivina bez kouska logiky, ve které se hrdinové chovají jako poťouchlíci. ,,Muž z Hongkongu" zkrátka ztratil ten klukovský šmrnc. Vím, je to má chyba, dospěl jsem :-( , ale i tak na Artura Lempereura, můj milovaný Bébele, budu vzpomínat jako na své fajn dětství. 3*.

• 19.12.2015  12:25
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Již dávno je tomu, kdy jsem před svým rodným domkem s doškovou střechou roztáčel káču na dvorku. Přesto šťasten jsem, poněvadž jsem byl smolařem dětsky okouzlen. Kdo by očekával televizní pohádkový krach, ten ať na gramlavého kominíka mrkne a zjistí, že neměl proč mít Strach. Tempo, humor, obsazení příběh měl, za své udělené čyři hvězdy bych se ani za mák nestyděl.

• 22.11.2015  17:02

Banksyho terminologií: ,,Ptejte se mě na co chcete, já Vám na nic neodpovím." K dokumentu ,,Banksy: Exit Through the Gift Shop" chybí jakýkoliv manuál. Je třeba, aby si ho filmový divák napsal sám. Výsledkem je sto lidí sto chutí, tedy neexistence jednostranného výkladu. Vystupuje v dokumentu skutečný Banksy? Je či není Thierry Guetta nastrčená, uměle zmedializovaná postavička street artu? Opravdu se přes noc může stát i z potrhlého francouzského pošuka pop artová superstar? Existují skutečné filmové záznamy z průběhu Banksyho sprejování? A co na to Jan Tleskač? Osobně rád věřím své verzi a sice, že Banksy je chlapík, který rád tahá lidi za fusekli, kašle na opulentní výstavy v nóbl galeriích, klidně posadí starého dědulu do stánku a nechá ho prodávat svá díla za 60$ (viz. youtube), má zatracený talent, hbité nohy a jedním nástřikem na zeď je schopen donutit kolemjdoucí k zamyšlení. Ať už je Banksy nebo jsou Banksyové, za mě určitě velký dík! 4*.

• 18.10.2015  13:08

Štráduji si to takhle domů z dvanácti hodinové šichty, sedřený jako mezek, ale zároveň natěšený, že hned jak hodím propocené montérky do kouta, navlíknu nad pupík tepláky s lampasem, rozvalím se na své proseděné kanapíčko s čouhajícím pérem, otevřu jedno orosené a pustím fotbálek v bedně. ,,Chacha, dnes hraje naše repre, hoho, to jim to nandám." ,,Zasypu ty nekopy takovou sprškou slovních výkalů, až se budou i žluté karty v sudího trenýrkách červenat studem!" S noblesou otvírám piviště otvírákem, který mi visí permanentně na krku, zapínám telku......a nic. ,,Si snad dělá pr.., fakt nic". Po půl hodinovém bouchání, kdy se ten starý krám absolutně nechytá, vzdávám, rozmrzelost zapíjím před šlofíkovým lahváčem a jdu spát. Druhý den se v práci ptám Božky, se kterou makám u pásu, jako co by mi poradila. Ona, že ať si zavolám takového toho hodinového manžela. Ti chlapi prý umí ledasco a když mi říká ledasco, tak opravdu myslí ledasco, jestli jí prý rozumím, poté na mě šibalsky zamrká umělou řasou a jakoby nic přilepí další pár podrážek k ťamanským botkám. ,,Kurňa zvát si domů chlapa na opravu, ještě se mi vysměje, že jsem lempl, který si neporadí sám," pomyslím si. Nicméně fotbálek je fotbálek a tak jsem si toho manžela objednal. Ovšem to co přišlo rozhodně nebylo fajn. Jako pracovní vercajk měl, o tom žádná, ale ty přitroublé kecy co vedl. Hodináčovi rádoby duchaplné plky mohly zabírat tak leda na Božku a jí podobné. Byl jako nějaká slabá parodie na toho mého oblíbeného špekáčka, co hrál toho okresního Jardu Kužela. Raději jsem zašel na jedno do nedaleké knajpy, protože sledovat a poslouchat toho kutila bych druhý den nerozchodil. Když jsem dopíjel sedmý kousek, zazvonil, že je vše v cajku, obraz jede jak víno a ať se přijdu zkasírovat. Jeho hodinová sazba mě voholila i v podpaží, ale co, telka jela a čutaná bude. Na jeho kydy, ať prý pozdravuji paničku, jsem nereagoval, vyšoupl ho ze dveří a s úlevou si oddechl, že už zmizel. ,,Pff, pozdravuj paničku, vůl jeden, maximálně Božka by mi mohla přes práh," zakleji. Usedám na kanapíčko a jako virtuóz otevírám můj milovaný chmelový mok.

• 11.10.2015  01:04

Bez újmy rozchodit ,,Rozchod Nadera a Simin" nebude obtížné pouze pro ty z Vás, kteří si zapomenete do burky vystřihnout otvory na oči nebo si ji nasadíte obráceně. V opačném případě Vám Farhadiho drama nabídne nenačančanou konverzační podívanou, v níž filmové postavy žonglují se svou pravdou tak mistrně, že i kdybyste se po celou dobu sledování tloukli Koránem do hlavy, nebudete si 100% jistí v tom, koho že je ta pravda pravdovatější. Netuším jestli jsou Nader a Simin podporovatelé vojenského jaderného programu, nemám představu jak dlouho trvá všem těm Ajatolláhům nechat si narůst ZZ Top plnovous, jedno však vím jistě, Íránci píší úžasné scénáře a disponují velmi přesvědčivým hereckým/ nehereckým ansámblem. Ať nejsem nevěřící pes, dávám za 4*.

• 25.8.2015  13:58

Nechat se uštknout kobrou, kterou v teráriu vykrmuje Jan Prušinovský není vůbec špatný nápad. Obzvláště dostane-li filmový chovatel plán, že k jed plivajícímu nájemníkovi přihodí snaživou, slizkou užovku. Prosklený prostor je jasně ohraničen. Bude třeba nastavit jasná pravidla. Kdo je bude určovat není jasné. Teplota v teráriu stoupá, plazům se zvyšuje apetit. Kobra jedná na rovinu, vše má v paži - v ocásku. Užovka se snaží taktizovat a častěji převléká kabátek - odumřelou pokožku. Je-li mezi nesourodou dvojici vhozena nějaká ta žabka či hlodaveček, je jasné, že se skla terária pořádně orosí..........Výborný scénář, Haďáci syčí znamenitě. Pochvala za 4*. P.S. Točit ,,Kobry a užovky" Angláni, vyplodí depresivní, šedivé sociální drama. Češi si umí rádi zašvejkovat a tak se divák v kinosále nejednou dobře pobaví.

• 6.8.2015  19:27

V posledních letech jsem se strachoval o úroveň české filmové tvorby, dlužno podotknout, že povětšinou oprávněně, avšak v tomto případě, přehnaná péče nebyla namístě, poněvadž ,,Domácí péče" zahnala všechny chmury. Slávek Horák, byť klučina od reklamy, jasně ukázal jak se dá točit na tzv. vyšší level. Léty vypiplaný scénář je znát z každé minuty, přechody mezi dramatickými a úsměvnými momenty obdivuhodně plynulé, neexhibující práce s kamerou, smysl pro drobné detaily či filmové špíčky (vedlejší role, dekorace, kostýmy,...). Režisér/ scénárista si byl kvalitou své celovečerní prvotiny natolik jist, že se naprosto oprostil i od hudebního doprovodu. Netřeba pomocných berliček jak navodit atmosféru. Ústřední dvojici Mihulová/ Polívka si vystačí pouze se silným textem a dokonale civilním herectvím. Tvůrcům ,,Domácí péče" patří velký dík! Slávek Horák je jako filmové zjevení, které si jednoznačně řeklo o nominaci na Českého lva. 4,1*.

• 2.8.2015  21:11
    Uprchlíci (2014)

Finský pel-mel, před kterým doporučuji uprchnout a dobře se schovat za sedačky v potemnělém kinosále.Tato Road movie, ukuchtěná z vypreparovaných loveckých trofejí, dostatečně podlitá krví z divočáka a v neposlední řadě dochucená pár kapkami moči z člověčiny, nabízí obdivuhodné vzájemné propojení mezi filmaři ruku v ruce s jejich diváckým publikem. Tvůrci filmu: ,, Wtf, co to vlastně točíme?" Diváci v hledišti: ,,Wtf, na co se to vlastně díváme?" Finská sauna má jistě blahodárné zdravotní účinky, avšak s délkou pobytu v ní by se to nemělo přehánět. S přehřátými mozkovými závity se horko těžko točí umění, viďte pane režisére? 2,3*.

• 19.7.2015  13:34
    Spojenec (2006)

Bankovní loupež Spike Leeho s Vámi naváže spojení již úvodním příchodem ,,malířů" do peněžního ústavu. Až závěrečnými titulky se vzájemný kontakt přeruší a Vy zjistíte, že je ,,vymalováno-uklizeno" (bystřejší poznají zapůjčení hlášky z Lovce hlav). Je libo udělat komerčku či spořku? Zde se Vám nabízí ukázková inspirace jak na to. Otázkou zůstává zda ve výše jmenovaných naleznete tak obsahově zajímavou schránečku jakou byla ta s číslem 392. (Jak o ní lupiči věděli? Nemám tušení. Já vybírám peníze pouze z bankomatu). Clive Owen, Jodie Foster, Willem Dafoe...vlastně jsem ani nezachytil jejich hvězdnou hollywoodskou zář. Na rozdíl od herce Washingtona jim tvůrci filmu nenabízí tolik prostoru. Je to škoda? Ne! Rozhodně ne. Zmiňovaní jsou dobře padnoucím dílkem puzzle do konečného obrazu, stejně jako např. chlapík, jenž nechce vypovídat bez turbanu. Režisér Lee navíc nabídl ještě něco navíc a sice obecnou pravdu, o které ví nejlépe postava ztvárněná Christopherem Plummerem:,, Žádný člověk není tak bohatý, aby si koupil svou vlastní minulost" (Oscar Wilde a opět Belmondův snímek Lovec hlav). ,,Inside man" = jasné 3,8*.

• 18.7.2015  12:45
    Mistr (2012)

Mistrovský kousek předvedl divák ten, jenž byl zhlédnutím ,,Mistra" nějak okouzlen. Režisér/ scénárista Anderson si zvolil, dle mého názoru, velmi neatraktivní téma. Ať jsem se snažil podat sebelepší na obrazovku upřeně hledící výkon, zklamal jsem a sebekriticky přiznávám, že byť jsem s ,,Mistrem" zápolil seč mi síly stačily, přibližně v půli jsem vzdal a o další průběh se již nestaral. Konverzační sektářská kanonáda, která sice filmového fandu utvrdí o hereckých kvalitách dua Phoenix/ Hoffman, avšak co jim je to platné, když z prdu kuličku stejně neuválí. 2,4*.

• 5.7.2015  15:28
    Profesionál (1981)

I filmový neprofesionál musí rozpoznat, že ,,Profesionál" je prostě klasika. Za hudebního doprovodu Ennia Morriconeho se neúprosný Bébel vrací srovnat všechny účty s těmi, kteří ho odepsali a zradili. Pokud nechcete, aby si krutopřísný Josse Beaumont došlápl i na Vás, dejte mu minimálně 4*.

• 5.7.2015  15:05
    Četa (1986)

Sloužit v ,,Četě" pod režijním velením Olivera Stonea je bezesporu ta nejtěžší filmová šichta jakou jako divák můžete zažít. Znamenitá ukázka, kterak si lze zachovat kousek lidskosti v místech, kde lidskost může znamenat slabost. I kdyby všichni zúčastnění nenatočili již nic jiného, tímto vietnamským dramatem vyšplhali na pomyslný Olymp. 5*. P.S. Barberovo Adagio for Strings Vám bude znít v uších po celý zbytek Vašeho kinematografického života.

• 30.6.2015  14:03

Na rychlo spíchnutá podívaná, ke které budou nekritičtí pouze skalní fanoušci hudebního génia. Díky filmařům máme možnost nahlédnout pod pokličku na přípravy nikdy neuskutečněné série koncertů. Bohužel jednotlivé scény vyvolávají dojem typu alá ,,co dům dal aneb co ještě najdeme ve filmovém šuplíku." ,,This Is It" nezaujatý divák rozhodně nemůže považovat za poctu nebo rozloučení s ojedinělou osobností světa showbyznysu. 2,4* za notoricky známé, nesmrtelné hity a za fakt, že přestože měl ,,král popu" již pět křížků, pořád mu ty nožky trsaly téměř jako zamlada.

• 27.6.2015  16:11

Čas ,,Za borovicovým hájem" plyne pozvolna. Tu a tam přijedou světští se svou krepovou, cukro-vatovou podívanou, ale i ti po předvedení nablýskané parády zapřáhnou své maringotky a putují zas o dům dál. Pokérovaný sympaťák Gosling dával tušit, že jeho jízda bude mít docela slušný drive jako ve filmu ,,Drive." SPOILER. Tvůrci filmu se však v necelé půli rozhodli nikotinového Jamese Deana poslat do urnového moto háje a svého diváka pro změnu začít seznamovat s rodinou Cooperových. (Již mistr Hitchcock předvedl obdobný veletoč ve své motelové romanci ,,Psycho", ve které se s námi ústřední hrdinka rozloučí namydlenými zády ve sprchovém koutu). Zádumčivého motorkáře jsem tedy v rychlosti oplakal, protože život jde dál, ale posléze jsem se přistihl, že mi milovník jablek chybí víc a víc. Bradley Cooper svou práskačskou policejní kariérou nedělal žádné přešlapy, vše řešil v mezích zákona, avšak v mých očích příběh ztratil drobet tempo. Vše nakonec v pomyslný kruh uzavřely dětičky obou zmiňovaných, mně to však přišlo jako nedotažená elipsa. Možná, snad, kdyby za kamerou stál Steven Soderbergh (Traffic - nadvláda gangů) nebo Clint Eastwood (Tajemná řeka), mělo by vrstevnaté krimi-drama režiséra Cianfrance 5* jen to fikne. Snaha se však cení, takže 3,6* čili 4 jsou fér. P.S. Ten rty špulící mladík (Cooperův filmový synek), to bylo jako co? Parodie na padouchy ze Scorseseho mafiánek?

• 19.6.2015  17:50
    Gympl (2007)

Režisér Vorel rád točí filmy dotýkající se témat, která dozajista hýbou nejedním ,,debatním kroužkem." Kouř-šedá, tupá totalita, Kamenný most-vyhořelé umělecké ambice, Cesta z města-úprk před civilizačními chorobami, Jak ulovit miliardáře-Kellnerové, Babišové, Komárci, Tykačové, Bakalové...v akci. Tohle výše popsané studentíci ,,Gymplu" už nebo ještě řešit vůbec nemusí. Tito povedení septimáni ani netuší jak se dostanou do Zbiroha. V hlavě mají vysprejováno a pokud někdy smysluplně otevřou hubu, tak jen aby dokonale imitovali transformátor. Kdo chce vidět Vorlův film, nemůže očekávat, že uvidí jiného ptáka. Vorel je Vorel a proto se mezi školními lavicemi vyskytují klasičtí herecky přehrávající případi, kterým to svým opravdovým a vynikajícím projevem nepatrně ,,kazí" Jiří Mádl. Co napsat chvilku před zazvoněním na přestávku? Graffiti třikrát zdar, zdar, zdar a když budete chodit běhat, tak Vás nechytnou. 3,4*.

• 8.6.2015  12:38

Komisař Le Tellier je drsňák každým coulem. Kriminálníci z okolí si musejí dát zatracený pozor, aby se k němu nedostali na dostřel. Již nějaký ten pátek má neúprosný polda políčeno na zločince jménem Marcucci, jenž mu při jedné zbabrané akci unikl jen o vlásek, avšak na scénu přilétá ještě jeden povedený ptáček, maniak Minos. Spíše než o ptáčka jde o supa, který krouží nad městem, kde šíří strach, hlavně jste-li šaramantní Francouzka. Jean-Paul musí vystřihnout nejeden neuvěřitelný, gymnastický kousek na pařížských střechách, aby zákeřného padoucha dopadl. ,,Strach nad městem" je všudypřítomný, my se však o Bébela bát nemusíme. Fyzičku má pořád v cajku, nabroušený jazyk také a tak je jen otázkou času, kdy francouzský Špinavý Harry, lapí svého evropského, jednookého, krapet kostrbatého Zodiaca. 3,4*.

• 5.6.2015  20:16
    Orphan (2009)

Pokud budete zvažovat adopci sirotka z Ruska, preferujte raději malého, zarytého komunistu s úsměvem od ucha k uchu, před uvážlivou, zádumčivou ratolestí co sice umí pěkně malovat, ale u které hrozí, že Vás může také pěkně zmalovat. Velmi příjemný, rodinný film se špetkou toho mrazení v zádech. Doporučuji. 4,4*.

• 31.5.2015  13:50

Barmská, krvavá mise Johna Ramba rozhodně není filmovou cestou do pekel. Režisér/ scénárista/ herec s pohledem nešťastného baseta a kdo ví co ještě všechno se se svým legendárním hrdinou z Vietnamu popasoval více než na pohodu. Čím je válečník starší, tím více by tlachal a rozumbradoval o bezpráví ve světě či nesmrtelnosti chrousta, posléze si však naštěstí uvědomí, že od toho tu přeci není, vztyčí hlavu, do svých svalnatých, žilnatých pazourů drapne svůj toulec s oštěpy a bez servítků jde řešit problémy nikoli slovy, ale pořádně bolestivými činy. John Rambo je legenda a proto mu rád odpustím nejednu minelu, jelikož vím, že i přes jeho chyby, minimálně jeho střely vždy najdou svůj cíl. Pokud se Rambo dostal ,,Do pekla", klidně uvítám jeho návrat ,,Zpět." 3,7*.

• 29.5.2015  10:41

,,Zběsilá cesta" z kina, tak bych nazval svůj prvotní dojem z bezdějového opusu George Millera. Dozajista je bohulibé, že tvůrci pouštní road movie zapojily do svého příběhu i tělesně postižené a že i tak velká, zářící superstar jakou je Charlize Theron si nechala ze solidarity k handicapovaným kolegům amputovat část horní končetiny. Ptám se však. To je současný divák skutečně tak šílený, že se mu hollywoodští filmaři zavděčí záběry velkoobjemových burácejících kár, které si to divoce šinou z pravé strany kino plátna na levou a obráceně? Dle zdejšího hodnocení asi ano. V mých pískem zaslepených očích si kanystr benzínu navíc zaslouží výtvarná stránka snímku, ruku v ruce s vynikajícími kostýmy. Ať ,,zřím" či bdím, vyprahlé max-maximální sešlápnutí pedálu plynu režiséra Millera jsem flegmaticky zapil douškem čisté vody. 2,4*, ale abych nebyl za jedince, který nečůrá s davem, film do poslední bradavice hlavního záporáka (do puntíku) vystihuje jeho název. P.S. Hrál tam vůbec ten Šílený Max?

• 10.5.2015  16:45
    Fotograf (2015)

Vážený, milý, přemilý Jane, Vaší umělecké tvorby si velmi vážím. Vážím si ji natolik, že jsem si na ni pořídil i stolní váhu. Váš životní příběh bez pochyby zasluhuje filmové zpracování o tom nemůže býti sporu. Snaha o zdokumentování Vašich profesních a milostných eskapád dozajista potěší nejednoho budoucího umělce/ bohéma, jehož životním krédem jest ,,ženy, víno, zpěv." Ovšem totok?! Snímek Ireny Pavláskové je pouhou přehlídkou ženského vlezdoprdelkování, promenádou tu meších tu větších zadnic modelek (přiznávám, občas je co závidět) s minimem momentů, kdy její režijní ruka poodhalí i vážnější momenty z ,,Fotografova" života (vztah k později nemocné manželce, handlování s negativy, rozporuplné soužití Líby/ chcete-li Sáry...). Film ,, Fotograf" mě nadmíru obšťastnil velkou porcí exhibičních scének (...,,no to asi nepůjde, já nejsem na ženy," ,,já jo, tak v tom si nerozumíme."), ovšem z dlouhodobějšího hlediska tento životopis zlehka vyšumí ,,do pryč." 2,8* i s opomenutým plastovým krytem na objektivu. P.S. Mít zbytečných pár desítek tisíc, raději bych si zakoupil mistrovu fotografii nebo obraz, pověsil si ji na čestné místo ve své 1+kk a měl bych 100% větší umělecký zážitek než z výše popsaného. Herecké účinkování pana Rodena je dosti rozporuplné. Možná by zasloužilo speciální koment.

• 4.5.2015  18:35

,,První krev tekla mně, ne jim," žaloval jsem s brekem mamce. ,,A navíc byli to kluci ze druhého stupně, minimálně šesťáci," dodal jsem dotčeně. Mamka se na mě rozlobeně podívala a pravila: ,,Posero, vezmi si tady tu strejdovu ohranou VHS-ku se Stallonem a mazej se něco přiučit. Pokojík si nech pootevřený, chci vidět jak u filmu klikuješ." Pravda, strejdova VHS-ka s vietnamským veteránem nebyla nejlepší kvality, ale při troše soustředění v pauzách mezi kliky jsem Johna Ramba podle nože hravě rozpoznával. Byl to klaďas, neohrožený válečník, zkrátka chlap! Rambovo ,,lesní trampování" na mě udělalo neskutečný dojem. S protivníky si pohrával jedna báseň a mně to ani trochu nepřišlo uvalené. ,,Vždyť ten John je stejný charakter jako náš pionýrský vedoucí Láďa", pomyslel jsem si a ke klikům si s chutí přidal ještě sklapovačky. Závěrečná spanilá jízda městem na můj vkus až přespříliš vybuchovala, ovšem tato skutečnost pramálo změnila mé předsevzetí, že od zítřka....ne za týden, budu minimálně stejně dobrý jako náš Láďa. Vrátil jsem mamce VHS-ku a odhodlaně vyšel vstříc těm namachrovaným šesťákům. ,,Rambova první krev" byla, je a bude vždy tou jedničkou.

• 2.5.2015  20:47

Když se po dvaceti letech ozvou Vaši staří známí, které jste měli přes všechny jejich chyby rádi, je slušné se s nimi přátelsky přivítat. Pravda, návrat po tak dlouhé době může budit trochu rozpaky, ale přes vzájemné nesmělé otrkávání se a přepočítání si vrásek na vytahaných obličejích, musíte radostně zvolat: ,,Jsou to oni! Vítejte zpět Lloyde a Harry!" Ti blbouni sice drobet ztratili jiskru jakou měli před lety, ale co si budeme nalhávat, ani Vy nejste po tak dlouhé době ve stejné formě. Proto se neofrňujte, společně zajděte do nejbližší putyky, slijte tam všechna nedopitá piva, čůča, panáky dohromady, prohrábněte si půlky a až u výčepního vyměníte ,,nevábného smraďocha" za nové šampáňo, ,,Návrat blbého a blbějšího" s chutí oslavte. 2,4*, ale sranda byla ne, že ne. V roce 2034 na viděnou.

• 2.5.2015  13:57

Pokud jste si všimli, že se Vám po domě potuluje malá uličnice nebo jste dokonce vlastníkem malého uličníka, zdejšího hodnocení bych se rozhodně nebál. Pro Vaše ratolesti budou ,,Malí uličníci" přesně tím pravým ořechovým....... ,,Kdybych byl Váš rodič, tak Vás potrestám." ,,Pane, kdybyste byl náš rodič, potrestáme se sami." P.S. Tento film by dospěláci hodnotit neměli. Je to nečestné, nesportovní a hlavně zavádějící.

• 2.5.2015  01:35
    Fish Tank (2009)

Velká Británie opět vypustila do mezilidského vesmíru jednu ze svých mnoha sociálních sond. Jste-li příznivci tíživých, neutěšených, bezvýchodných, šedivých momentů, bude snímek ,,Fish Tank" přesně pro Vás. Režisérka/ scénáristka Andrea Arnold s depresivní chutí navazuje na své, v tomto žánru zdatné, kolegy Kena Loache či Mike Leigho. V jejím podání budeme rozmrzelými pozorovateli patnáctileté hrdinky Miy, která nám s velkou dávkou realističnosti předvede jak se poprat se svým životem. Osobně jsem se často sekl v předtuše jak bude, která dramatická scéna pokračovat a takové situace mám na filmech moc rád. Proto s přehledem 3,4*. P.S. Herecké obsazení neherečky Katie Jarvis mně úplně nesedlo. Moje chyba.

• 29.4.2015  15:20
    Spása (2014)

,,Western" nemusí automaticky znamenat rovnítko ,,made in USA." Jak vidno, také Dánové umí prohnat velkou dávku střelného prachu ústím hlavně. Snímek ,,Salvation" nenabízí žádnou spásu či přelom v daném žánru. Ostatně proč? Je to poctivá, čistokrevná, pistolnická záležitost, ve které není čas na velké mudrování, zato kolty čeká pořádně krvavá šichta. Kdyby neostřílený, nevystřílený jedinec zažil v 89 minutách tolik utrpení co drsný, málomluvný seveřan Mads Mikkelsen, pískl by na opodál stojící drožku a raději se kvapem nechal odvézt k nejbližšímu felčarovi, aby si udělal klystýr. Ne pro každého je Amerika země zaslíbená. Pokud tedy nechcete přijít o krásnou ženu, malého synka, správňáckého bráchu, Divokému západu se širokým obloukem vyhněte. Doporučuji. 3,9*.

<< předchozí 1 2 3 4 5