Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Teď už jen natočit díl z Chánova, ve kterém parta cigošů bude natáčet na kradenej telefon události, ve kterých se jim samovolně vybydlí byty na sídlišti a u aut mizí pneumatiky a autorádia. Blahopřeji ke zprzňení ucházející série.

Terminál (2004)

Samotný příběh Navorského, my přijde celkem zajímavý. Proč tam cpát další a další příběhy, které nejsou zajímavé a zbytek filmu tak působí spíše přeplácaně, než jak bych si od Spielberga s Hanksem představoval. Na city hrající konec je už v podobném snímku samozřejmostí.

Los ojos de Julia (2010)

Podobně jako seveřané mají vynikající smysl pro dramata, tak ve Španělsku umí horory s pěknou atmosférou a zajímavými nápady. Nejinak je tomu i zde. Příběh dvou sester a nevyjasněných událostí ohledně úmrtí jedné z nich. Vše podpořeno pocitem bezmoci, a atmosférou jenž je ke krájení hodná. Ale i tak je snímek moc dlouhej a konec ještě delší a ani Belén Rueda to nezachrání. Hezky se na ní kouká, to jo, ale ne dvě hodiny.

Jeff, který žije s mámou (2011)

Jeff bydlí u maminky. Proč ne. Námět na komedii dobrej a dokonce se mi i osvědčil , ale proč se nedžet komediální linky? Nebo naopak proč neudělat pěkný drama? Celková myšlenka filmu mi taky přišla celkem smysluplná, ale nebaví mě, když tvůrci chtějí zaujmout zbytečně moc lidí. Svým způsobem, zde není nic špatně. Herci si odehrávaj svoje. nasmál sem se u začátku a celkem i dojal na konci, ale jako celek to k sobě nejde a to mi dojem trochu kazí.

Symfonie strachu (2013)

Klavír. Naprosto geniální nástroj a nápad převést Telefonní budku do koncertní síně, při které bude E. Wood předvádět mistrovský výkon je vskutku brilantní. Jenomže škoda, že tvůrci nedokázali udržet kvalitu snímku a z příjemného thrilleru s napínavou komorní atmosferou se snažily vytěžit víc než bylo možné. Posledních dvacet minut dolů a zapomenu, že sem kdy viděl Colina telefonovat.

Klub poslední naděje (2013)

Tenhle film není tak ani o nemoci. Je to především o rozhodnutí žít a udělat pro to cokoliv. Matthew předvádí životní výkon a Jared nezaostává, nicméně mi v tom něco chybělo, ale nedokážu přesně říct co. Letos je to každopádně rok McConaugheyovo.

Muž taiči (2013)

Klasická pohádka kdy dobro bojuje se zlem a i když skoro poraženo, stále zůstane dobrem. Keanu debutuje. Né uplně špatně, ale s ničím novým nepřichází. Jen zkopíroval hromadu snímků, natáhl je na 105 minut, přidal docela pěkný soundtrack a příšernou havárku a hnedle může sedět v židličce s nápisem NEO-DIRECTOR.

Útok na věžák (2011)

První možnost, proč vesmírní bubáci honily londýnský bubáky bude standardní zápletka. Prostě bubáci chtějí naší zem a hotovo. Jednoduchý leč stále fungující téma. Druhá možnost, že bubáci zavraždí malýho bubáka a velcí bubáci se mstí. Taky standard a taky funguje. Ale ono to je jinak. Né že by místní bubáci zabili malýho vesmírnýho bubáka. Oni zabijou bubáčí čubičku, připravenou k vesmírný bukkake a dorazí na místo natáčení a ona je mrtvá..Ale bubáci jsou stejně slepí a jdou za čichem. Zrovna nejvíc od tekutin je partička bubáků, kteří to maj spočítaný. Takže se můžeme pouze domnívat jak by to celé dopadlo, kdyby ho chytli a nevyletěli do povětří.

Unesená (2012)

Pěknej den v New Orleansu. Zrovna běží karneval a Nikovi unesou synka.Cože? Dcera? No to se mi uplně nezdá, ale znova na to koukat nebudu. Prostě mu vezmou rodinnýho příslušníka. Budeme to nazývat jednoduše "to". A tak si TO jezdí po městě v kufru taxíku a čeká než fotřík sežene 10 melounů. (jako peníze, pro méně chápavé). Nakonec si Nic, vzpomene, že vlastně k kriminále přemýšlel. Chlapec jeden. On přemýšlel...No a tak nám vymyslel plán jak vykrade banku, kluk jeden šikovná a zachrání TO. Sice z obtížema (chápu, zmlátit někoho bez nohy a bez prstů, po silném zážitku v plamenech je fuška) ale zachrání. A to je vše. Omlouvám se, že sem prozradil konec, ale kdo to nečekal je asi debil a podobné promyšlené artové snímky s různými poselstvími a filosofickými úvahami by měl do budoucna vynechat. Obzvlášť pokud v nich hraje tento hollywoodský odpad....