Zack a Miri točí porno (2008)

Přiznám se, že mě snímek mírně zklamal, a od Kevina jsem po skvělé dvojce Clerks čekal trochu víc. Ale i přesto se jedná o velmi příjemnou a inteligentní komedii (i přesto, že nejčastějším slovem ve filmu je fuck) plnou smithovského humoru, která určitě vyčnívá nad většinou letošní komediální hollywoodské produkce. 3,5*

Tři barvy: Modrá (1993)

Jedno nelze Kieslowskimu upřít. Je to skvělý režisér. Má úžasný cit pro kompozici obrazu a spoustu inovativních režisérských nápadů, ale vybral si zvláštní látku na zfilmování. Po celou dobu sledování Modré ve mě film nevyvolal žádnou pořádnou emoci, i když jsem viděl, jak se toho snaží docílit všemi možnými prostředky. Možná jsem se jen nedokázal dostatečně vcítit do situace hlavní protagonistky. Nebo jsem možná úplně nepochopil hlavní myšlenku tohoto snímku. A´t už je to jakkoliv, ve finále z toho pro mě zbývá jen řemeslně skvěle natočená nuda.

Rocky III (1982)

Mr. T shodil řetězy, aby to mohl Rockymu pořádně nandat a připravit ho o titul šampiona těžké váhy. Rocky musí tedy započít nový náročnější trénink v rytmu Eye of the Tiger a získat svůj titul zpět. Je to pořád ten samý příběh, ale pořád slušně funguje. Nevím, nakolik je to zásluha Stalloneovy režie, ale i třetí díl série si drží po celou dobu slušné tempo a nedovolí vám ani na chvilku přestat Rockymu fandit.

Star Wars: Klonové války (2008)

Klonové války se nedají hodnotit jako regulérní film, je to prostě slušný pilot k seriálu, na kterém ale Lucas chtěl vydělat další chechtáky a nasadil ho do kin, což mi přijde jako vrchol vyčůranosti, ale tak už to prostě ve filmové branži chodí. A pro ty znechuceně komentující, kteří si stěžují na dětinskost a nesnáší Jar Jara, běžte se podívat na epizody IV, V, VI. Star Wars byly vždy jen obyčejná pohádka v atraktivním prostředí a v každé epizodě se objevil nějaký ten Jar Jar, C3PO, případně Chewbacca nebo banda vřeštících a tancujících Ewoků.

Klan létajících dýk (2004)

Čínská popcronová kung fu zábava, která je natočená zručně a zábavně, ale Zhang má prostě na víc.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

S odstupem času mé prvotní relativní nadšení opadlo a začal jsem mít pocit, že něco nehraje. Vůbec jsem neměl pocit:"Tohle musím vidět znovu!" (jako třeba u Dark Knighta) a opravdu jsem si začal uvědomovat, že nový Indy kouzlu a atmosféře předchozích tří nesahá ani po paty. Jasně, Harrison a Marion jsou skvělí i v důchodu, pochválit lze i Shiu, ale celá ta zápletka s mimozemšťany, veselé digitální opice, masožraví digitální mravenci a obrovský létající talíř na konci...to prostě není ten starý dobrý Indy, ale jen starý dobrodruh v průměrném řemeslně dobře natočeném popcornovém dobrodružství, které spíš než na samotný příběh a atmosféru sází na velkolepost digitálních triků a úžasné mimozemšťany. Sorry, Stevene, tentokrát jste to zvorali.

Hancock (2008)

Začátek je super, ale jakmile se film přehne přes půlku, jde všechno do kopru. Nastupuje napravený, vážný a patriotistický Hancock, který ztrácí kouzlo váguse z první poloviny a dost zabíjí druhou část filmu.

Suprhrdina (2008)

Na dnešní poměry podařená parodie, která sice nenabízí žádný intelektuální humor, ale baví od začátku do konce. A přiznejme si, že každý se občas rád zasměje u nějaké trapné fekální scénky:)