RRRrrrr !!! (2004)

Totálně na masakr šílená a naprosto geniální hovadina. Pro někoho možná odpad, ale necitovat z tohohle hlášky, to snad ani nejde

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Ke konci šla kvalita strmě dolů, ale já i tak budu navždy s láskou vzpomínat na Ala a jeho čtyři touchdowny v jednom zápase

Skála (1996)

Klasika. Naprosto učebnicový příklad napínavého akčního filmu, který jen tak mimochodem dokazuje, že Nick Cage kdysi dávno hrával ve vážně dobrej filmech a my mu to všichni moc žrali.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Kluk potká holku, zamiluje se do ní, ta ho nejprve nechce, potom chce, ale aby byli spolu, musí kluk překonat spoustu překážek. Do té doby to je vcelku normální flim. Když se ale ukáže, že těmi překážkami jsou zlí, supermocní expřítelé, dojde vám, že tohle není zas tak normální film. Popravdě řečeno je to velmi zvláštní film plný stylizace a ujetého humoru a ne každý je možná ochotný to pobrat, ale mě se to hodně líbilo

Californication (2007) (seriál)

Seriál, který jsem zpočátku vnímal jen jako osvěžující komedii si mě nakonec naprosto získal a ne jenom díky bezchybnému Duchovnymu, které stvořil kult v podobě Hanka Moodyho. Vysvětlit člověku, který Californication nikdy nesledoval, co mám přesně na mysli, by asi nebylo jednoduché, protože to, co se dere na povrch 90% procent času je "jen" cynický humor, chlast a sex. To je sice paráda a je to tady uskutečněno úžasným způsobem, ale já osobně si hlavně užil těch zbývajících 10%. A abych mohl vystvětlit, co že mám přesně na mysli, budu muset citovat Eddieho Nera a říct:“Because now I know what it’s about. It sure the fuck isn’t about warm, wet pussy. It`s about a guy trying to keep it together while falling apart. It’s about life. Love. Sex. And the ever-loving presence of the grim fucking reaper. It’s about men. Husbands. Wives. Daughters and fathers. It’s Cassavetes meets Judy Blume! It’s about the motherfucking dark side!”

Amélie z Montmartru (2001)

Na tomhle filmu něco je....Možná je to ta úžasná sbírka všech úsměvných, zábavných charakterů, možná je to ten zvláštní způsob vyprávění příběhu o dívce, co se jednoho dne rozhodla plést sama sobě i ostatním do života, třeba je to tím hudebním doprovodem a nebo je to prostě tím snovým úsměvem Audrey Tautou....a nebo je to tím, že se tohle všechno sešlo v jednom vynikajícím filmu

Mrtví a neklidní (2013)

Občas je to laciné, průhledné a moc to nedává smysl (když teda pominu zombie apokalypsu a tak) a proto "jenom" čtyři hvězdičky. Určitě si ani na chvíli WB nepleťte s nějakou teen-vampire-emo-onanií, tady jde o pohodovou romantickou komedii, která má svoje slabší, ale i hodně světlé stránky. Některé scény byly vyloženě pamětihodné a tak i přes tu patetickou myšlenku, že láska hory přenáší a podobně, budu vzpomínat na WB v dobrém.......a proč jenom vzpomínat, jestli hledáte nějaký film na rande, tak tohle je perfektní, už jen pro tu nádhernou paralelu s jednou moc slavnou hrou :D

Hungry Hickory (2010)

Sakra, tyhle krátkometrážní horůrky mě teda dostávají, ne že by byl zrovna po dokoukání nutnej přebal, ale atmosféra tomu nechybí ani zdaleka. Konkrétně tohle mě určite dostalo víc, než He dies at the end. P.S. Jsem jedinej, kdo myslel na Evil Dead ? :-)

Jedna mezi oči (2012)

Je vážně super vidět akční film, který se nesnaží být drsnej, ale prostě drsnej je. Od první Slyovi hlášky, až po poslední zadumácení motoru prostě víte, že tady si nikdo na nic nehraje. Bullet to the Head je jednoduše béčko jak vyšité se vším, co k tomu patří, jak s klady, tak i zápory. Já jsem se hodně bavil a hlavně jsem si strašně užil poslední souboj se sekyrami. Takhle to mělo vypadat na konci druhejch Expendables !! (Pěvně doufám, že Stallone dotáhne Momoa do trojky). Ještě jsem neviděl Last Stand, takže nevím, co na to řekne strejda Arnie, ale Sly tímhle filmem jednoduše posílá zprávu, že i ve svém věku nakopává zadky víc, než většina Lautnerů a já nevím kdo. A to je dobře.

Bídníci (2012)

Některé scény zdlouhavé, některé vyloženě zbytečné. A i tak jsem si tu dvouapůlhodinovku sakra užil. Velký film s velkými emocemi. Úplně ale chápu všechny ty nízké hodnocení. Filmy jako tenhle jsou vážně jenom pro některé, což nemyslím snobsky, ale ne každému se bude líbit poslouchat tlupu revolucionářu vyzpěvovat, jak moc jejich životy sucks, zatímco se díváte na jejich obličej z pěti centimetrů, to je mi jasné. Mě se to prostě líbilo.