Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Něco mezi třema a čtyřma hvězdička, ale vzhledem k tomu, že bylo celou dobu na co koukat a bavil jsem se dobře, volím lepší alternativu. Super vymývárna mozku, která dobře ukazuje, jak mohla vypadat Kletba Bratří Grimmů a že i pohádka může mít koule. A btw, "Whatever you do don't eat the fucking candy" :)

Iron Man 3 (2013)

Obrovský posun od nic moc dvojky, ale pět hvězd je fakt přestřelený. Dobře jsem se pobavil, nažhavil jsem se na další filmy z Marveláckého universa, ale na víc než 7.5/10 tenhle mix Skyfall a Smrtosné zbrani asi nemá, i když, co já vím, třeba ještě po druhém shlédnutí změním názor :D

Noční můra v Elm Street (1984)

Byl jsem zklamaný. Filmu podle mého chyběla atmosféra nebo napětí a to všechno jenom umocňoval slaboučký scénař a nepřesvědčivý herci. Ne že by Englund nebyl dost děsivej, ono jenom když zrovna nestojí v záběru, tak to za nic moc nestojí.

Terapie láskou (2012)

Klidně se na mě dívejte skrze prsty, ale romantické filmy budu mít asi vždycky nejradši. A nejlíp přesně takovéhle. Terapie láskou v sobě spojuje všechny aspekty, které podlě mě dělají skvělý romantický příběh. Velmi výrazné, zábavné charaktery, zajímavé okolnosti, špetka humoru, smutku a happy end. Navíc všechny role jsou zahrány s velkám citem a dokonce ani Chris Tucker mi tady nepřišel otravný. Jednodušeně řečeno, nádherný film plný emocí. Sečteno, podtrženo:90/100

Warrior (2011)

Od tohohle snímku jsem nic moc nečekal, ale víc jsem se mýlit nemohl. Čestné místo v mé TOP 10 je toho důkazem. Warrior je perfektní drama, které vás chytne za srdce a dlouho nepustí. Člověk si snadno vybuduje vztah ke skvělým postavám (Tom Hardy a Nick Nolte těžce válí) a děj s nimi prožívá. Už to by samo asi stačilo na povedený film, jenomže Warrior má něco navíc a to je líbivé MMA prostředí. Zápasy jsou natočené s citem a kamera vždycky zabírá to, co by měla. Navrch si přidejte ještě Jennifer Morrison a výjmečně emotivní hudební doprovod a vyleze vám z toho, alespoň pro mě, nejlepší sportovní film, co kdo natočil. Povinnost nejenom pro fanoušky bojových filmů.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Ve skutečnosti je to spíš tak odpad, ale za všechny ty scény, kterým se i do teď směju. když si vzpomenu, aspoň dvě hvězdičky

Forrest Gump (1994)

Kdysi jsem znal jednu holku. Líbila se mi. Neviděla Forresta Gumpa. Už se mi nelíbila. Stačí říct tohle, aby každý pochopil, jak geniální film to je ?

Počátek (2010)

Úžasný, naprosto strhující filmový zážitek propracovaný do nejposlednějšího detailu každé roviny, ve které se příběh odehrává. Zbytečné dodávat něco o promyšlených kamerových záběrech, úžasných efektech, důmyslném příběhu, nebo o čemkoliv jiném. Tohle se prostě musí vidět.

Temný rytíř povstal (2012)

Hned na začátek musím říct, že rozhodně nepatřím mezi fanoušky Nolanova Batmana. První díl mi připadal jako lehce nadprůměrný a druhý, byť znatelně lepší, byl stále filmem, který mi doopravdy stačí vidět jen jednou. O to víc jsem byl překvapený nespornými kvalitami zakončení této trilogie. Dark Knight rises je film propracovaný až do toho úplně posledního detailu. Dokonalá režie, perfektní výstavba poutavého děje, který tentokrát obsahuje i poměrně nečekané zvraty a tak dále. Každý záběr filmu překypuje napětím a postupem času jsem byl sám překvapený, do jaké míry fandím hlavnímu hrdinovi (Nutno říct, že Bale se tady skoro vyrovná skvělému Hardymu). Jenom škoda, že mě takhle oslovil až poslední díl. To ale nijak nesnižuje moje hodnocení. 9/10

Nespoutaný Django (2012)

Tenhle film by klidně mohl mít podtitul-Zabili jeho zubaře a to sakra neměli dělat ! Djanga jsem odkládal a udělal jsem velkou chybu. I když po parádním rozjezdu (scéna s kuklami neměla chybu) přichází útlum, ke konci to Tarantino rozjíždí v tom nejvíc macho stylu, co jsem viděl asi od posledního Ramba. A když k tomu ještě uvážím, že Foxx netěží z toho, že by měl přes biceps víc, jak já přes pas, ale jednoduše ze skvěle napsané postavy.....Tady se skutečně povedlo všechno, mimořádně stylovou hudbou (jak jsme samozřejmě u Tarantina zvyklí) počínaje a (alespoň pro mě) perfektním scénařem konče.