Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Free Guy strašně trpí na to, že už tu je Ready Player One, který zvládnul všechno daleko, daleko lépe. Je docela těžké filmy neporovnávat i vzhledem k velmi podobné zápletce. To stejné platí i pro Lego příběh, u kterého je ta podobnost hlavních hrdinů, možná ještě očividnější. Bohužel Free Guy trpí i na to, že jako celek nefunguje příliš dobře. Postavy od začátku filmu neprojdou téměř žádným vývojem. Žádný velký zvrat či překvapení se taky nekoná. A ničeho památného se zde taky nedočkáme. I přesto však film celkem slušně funguje a baví v jednotlivých scénách. Zejména cameo Ch. Evanse bylo to nejlepší na celém filmu. Škoda že se podobných věcí nepodařilo udělat víc, protože za pár dní si nejspíš na nic víc z filmu nevzpomenu. Free Guy je vcelku příjemná odreagovačka, u které se člověk párkrát zasměje, ale nic víc od něj neočekávejte. 3* 60%

Lucifer (2016) (seriál)

Lucifer je jedním z mých nejoblíbenějších odpočinkových seriálů. Skvělý humor, slušné zápletky, velmi sympatické postavy, vynikající herecké výkony, spoustu silných emocionálních scén a fantastický soundtrack. To vše na tomhle seriálu zbožňuji. Co bych vytknul je malé zapojení nadpřirozena, některé zbytečně natáhnuté série (zejména pak 3. a 5. na to dost trpí), a pak některé vyloženě hlouposti, spolu se zbytečným oslabování Lucifera. Na závěr ještě musím pochválit hodně silné a hořkosladké zakončení seriálu, které i přes své chybky patří mezi ty nejlepší jaké jsem viděl. 1. série 4,5*__ 2. série 5*__ 3. série 4*__ 4. série 5*__ 5. série 4/3*__ 6. série 4,5*

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Shang-Chi je jedním z těch filmů, kde jejich pokračování bude nejspíše mnohem lepší, než jejich origin. Proč? Protože Shang-chiho origin obsahuje sice pár překvapivých věcí, ale jinak je velice velice předvídatelný. Obzvláště na to trpí druhá polovina filmu, kde film opustí spoustu sympatických postav a udělá si výlet do mytologie, kde už ani výtečné kung-fu nehraje téměř žádnou roli. Vrcholem je pak závětečná bitva, která bohužel neměla vůbec šťávu, nedávala moc smysl a působila jak kdyby vypadla z anime pohádky. Bohužel zde se pak nejvíce projevuje i menší budget filmu, takže triky nevypadají ani příliš dobře. Naštěstí se to daří vyvažovat slušným humorem a alespoň jedním slušným kung-fu soubojem. Nezbývá než doufat, že se pokračování nebude zbytečně opět pouštět do těchto mytologických blbinek a bude se držet více při zemi. Hrozně moc bych si to přál, neboť je Shang-Chi skutečně velice zajímavou a sympatickou postavou, na kterou se hodně těším, až ji zase uvidím. 3* 65% PS: Potitulková scéna mě nalákala na pokračování jedné z postav více, než jakákoliv potitulková scéna předtím. Jakože fakt chci vědět co se s ním stalo..

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Po docela rozpačitém začátku se z toho stal velice příjemný doplněk zaklínačského světa, který překvapí výborně propracovaným příběhem. Rozhodně doporučuji vydržet a nevzdat film v polovině, kdy to vypadá docela všelijak, protože to nakonec do sebe vše skvěle zapadne. 4* 78%

Sebevražedný oddíl (2021)

Druhý Suicide Squad začal opravdu neočekávaně a skvěle. U čistky tábora jsem měl dokonce široký úsměv na tváři a hltal jsem každou další scénu. No a pak mi přišlo, že tomu nějak došel dech. Těžko říct kde se přesně stala chyba. Možná to bylo tím střídáním akčních, vážných a ujeteých scén, přičemž ty vážné za moc nestáli. Nebo docela slabou dějovou linií s princeznou Harley. Nebo samotným úkolem oddílu, který byl hrozně jednoduchý a přímočarý. Tak nějak jsem očekával, že to opravdu nebude celé jen o tom zničit jednu budovu.. popřípadě jsem doufal, že se nám během toho objeví vícero zajímavých odboček, ale nestalo se tak. Odbočky sice byly, ale příliš krátké, příliš prosté, nepříliš zajímavé. No a nebo soundtrackem, který mi absolutně nesedl a vlastně jsem si užil pouze tak dva songy během celého filmu. Nebo potom né příliš dobře zvládnutými emocionálními scénami a docela slabou chemií mezi postavami. Ačkoli teda postavy samy o sobě byly skvělé. Potíž byla v tom, že většina jejich rozhovorů byla jen o tom jak je jeden divnější než druhej. Proto nejspíš ani nefungovali ty emocionální scény. No asi to bude kombinací toho všeho dohromady. Docela mě překvapují místní komentáře, že tohle je úplně jiné, než SS z roku 2016, přitom mě to přišlo schématem filmu téměř totožné. Samozřejmě tenhle film dělá pár věcí lépe, ale na druhou stranu film z roku 2016 měl lepší chemii mezi postavami, více skutečně cool zapamatovatelných scén (Deadshot na autě, Harley a helikoptéra, skok to kyseliny, většina scén s Diablem atd..) a hlavně měl 100x lepší soundtrack,, díky kterému jsem si ten film užil mnohem více, než tento. Proto také budu hodnotit o 1* méně, než u původního SS. 3* 65%

Space Jam: Nový začátek (2021)

Když jsem viděl hodnocení tohoto filmu tak jsem se docela zhrozil, ale nakonec to vůbec nebylo tak špatné. Jako jo je to hrozná blbina, která nedává téměř vůbec smysl. Na druhou stranu je to blbina prošpikovaná miliardou easter eggů na všechny WB filmy. Dočkáme se tak narážek a cameí z DC, Harryho Pottera, Matrixu, Mad Maxe, To, King Konga a mnoho mnoho dalšího.. Což je věc, kterou jsem si na tomto filmu užil nejvíce, neboť samotný příběh filmu je dost předvídatelný a nemá moc co nabídnout. Každopádně celkově jsem s tím byl docela spokojenej. Ano dovedu si představit, že by to bylo výrazně lepší, ale určitě to mohlo být i o dost horší. Pokud jste fanouškem WB filmů, tak si myslím, že vás to na jedno podívání docela slušně zabaví. 3* 50%

Loki (2021) (seriál)

Loki byl fajn v mnoha věcech, ale ve spoustě věcech mě i zklamal. Není to vyloženě průser jako Falcon a Winter Soldier, ale k něčemu skvělému to má taky daleko. I přesto, že to vlastně v ničem tak úplně neselhává a vyloženě to nenudí. Za největší pozitiva považuji určitě postavy Mobiuse a Silvie. Lehké zklamání pak spočívá s malém zapojení Lokiho do děje. V podstatě tu obvykle jenom stojí opodál a kouká co se kolem něj děje. Děj se spíše točí okolo Silvie. Né že by to vyloženě vadilo, ale byl bych rád, kdyby se Loki více zapojoval a možná v této sérii udělal něco zásadního. Navíc je překvapivě takový hodný, málo podlý, citlivý, bez pořádného plánu. Takhle jsem si Lokiho z roku 2012 rozhodně nepředstavoval. Celý seriál pak opět trápí stejný neduh jako předchozí dva MCU seriály a sice, že celou stopáž vlastně čekáme na to, až se ten seriál konečně rozjede. Zatímco u WandaVison se to rozjelo nazačátku poslední epizody, tak tady se to rozjede, až v posledních 5 minutách poslední epizody. Na druhou stranu jsou ty události velice zásadní a slibují toho do budoucna mnoho. Tak snad se příští rok dočkáme mnohem nabušenější druhé série. Zatím teda jenom 3* 60%

Black Widow (2021)

Jedním slovem meh. Prvních 45 minut slibuje docela dost. Temnější pojetí filmu, Taskmaster jako velice zajímavý záporák, Yelena jako dost zajímavá postava.. No a pak začalo přicházet jedno zklamání za durhým. Scénář je fakt hloupí, a občas zbytečně přepálený, závěrečné vtípky s Red Guardianem jsou až rušivě infantilní. Nevtipné, neoriginální a ještě působili oproti zbylému tónu filmu jako pěst na oko. Taskmaster zůstal stejně jako většina postav dost nevyužitý. O Natashe jsme se v podstatě nedozvěděli vůbec nic co bychom už dávno nevěděli. Takže vlastně nakonec jediným plusem zůstává Yelena, která mě opravdu bavila po celou dobu filmu a určitě jsme jí neviděli naposledy. Co se potitulkové scény týče, tak z ní nejsem příliš nadšený. Pokud takhle bude vypadat budoucí směřování MCU, tak to potěš koště. No nic nezbývá než doufat, že se Shang-Chimu povede udat budoucím MCU filmům mnohem lepší směr, než jaký nám byl představen zde a ve Falcon and Winter Soldier, neboť oba dva projekty jsou dost promrhaným potenciálem. 3* 50%

Poslední chlap (2011) (seriál)

Last Man Standing je velice velice průměrný sitcom s průměrnými herci, průměrným dějem, průměrnými vtipy, který navíc dost trpěl přeopsazováním postav. Skok dolů nastal pak v 7. sérii, kdy ze seriálu odešla Molly Ephraim, která seriál táhla potom co se začala čím dál tím méně objevovat Kaitlyn Dever. Né že by náhradníci nebyli fajn, ale nebyli tak dobří jako originální cast. Co seriál vyzdvihávalo nahoru byl Tim Allen a docela slušné množství narážek na Kutila Tima, Santu Clause, Toy Story atd.. Nejlepší epizody jsou jednoznačně ty, ve kterých se objevili herci z Kutila Tima. Pokud jste fanoušci Kutila Tima, tak věřím, že ty rozhodně stojí za shlédnutí. Zbytek už asi ani tolik né. Občas se našla výborná epizoda, ale bylo obrovské množství těch průměrných a také dost velké těch horších. Bohužel Průměrňákovým, Moderní rodince, HIMYM atd.. to prostě nesahá ani po kotníky. Hlavně z toho důvodu, že dějově se seriál v podstatě vůbec nikam neposouvá a celých 9. sérií stojí pořád na místě. 3* 50%

Jupiter's Legacy (2021) (seriál)

Je to průměr. Něco mě bavilo, něco méně. Většina postav je mi hrozně jedno a to je špatně. Dějová linka v přítomnosti je strašně prostá a vlastně se v ní nic moc nestane. Dějová linka v minulosti byla sice o poznání dobrodružnější, ale v konečném důsledku byla taky prostá a nic extra se v ní nestalo. Což se dá říct i o finále série. Jako není to úplně blbý a vyložených nesmyslů se nedočkáme, ale není to tak úplně zábavný a zajímavý. Díky docela rozumné stopáži to naštěstí příliš nenudí. Vizuálně seriál vypadá taky dost dobře. Nejsou to sice The Boys, ale vizuálně je to určitě nadprůměrné. Seriál bych asi doporučil jenom v případě, že nemáte co jiného sledovat, ale rozhodně to nejsou žádní Watchmeni, The Boys ani se to nepodobá žádnému "jinému" superhrdinského seriálu. Je to zkrátka něco jiného svým vlastním způsobem, ale bohužel zcela průměrného. 3* 50%