Marta (2019) (pořad) odpad!

Chtěl jsem dát, alespoň jednu hvězdičku za to, že je to koukatelné a jako clona to není nejhorší, ale ta příšerná píseň na začátku plus to neustálé "Miluju tě, Marta." To je kurva o nervy. Jinak je to celé špatně a horší talk show má snad už jen Soukup na Barrandově. Opravdu oproti Martě zlatej Suchoš s Geňou. O Krausovi nebo Šípovi nemůže být ani řeč. Všechno je to ještě navíc tak blbě sestříhaný, že to působí hrozně nepřirozně. No a korunku tomu potom dává Marek Ztracený, který nás zve na něco, co plánuje na příští rok (asi nějakej megakoncert nebo co), a my se vůbec nedozvíme na co vlastně a o čem to vlastně mluví. Co se času na hosta týče, tak tu máme Ondřeje celých 41 minut a Marka stěží 20 a to se ještě o nějakých 9 minut dělí s Ondřejem a ve zbylých 11 minutách zpívá dvě písničky a zve nás na něco co vlastně nevíme co je. Do toho tam třikrát skočí: "Miluju tě, Marta." Je to fakt zlý. Co se Marty jako osoby týče tak mi vždy přišla hrozně afektovaná a přehrávající. Jako porodkyni v soutěžích jsem ji ještě snesl, ale jako moderátorku vlastní talkshow nebo jako rádkyni v rádiu fakt ne. Vždyť ani ta kapela ji tu neposlouchá. Mimochodem myslel jsem, že talkshow mají být vtipné, ale to tady zjevně neplatí, protože já jsem se nezasmál ani jednou. ODPAD!

Venom (2018)

Venom je zkrátka průměr, kterého z podprůměru tahá jen Hardy. Nejlepší na filmu jsou pak rozhovory mezi ním a Venomem. Zbytek filmu je pak velká slabota plná nezajímavých postav a divných rádoby vtipů. Naštěstí film nemá příliš velkou stopáž, takže se to přežít dá, a upřímně jsem se ani moc nenudil. Shlédnutí nelituji, ale pro pokračování by to chtělo lepší scénář s lepšího režiséra, protože Venom potenciál určitě má. 3* 55%

Bažináč (2019) (seriál)

Swamp Thing je pro mě obrovské zklamání. Swamp Thing jako postava byl dobrej, ale byl tu minimum času. Zbytek seriálu byl však jeden velkej průser. Herecké výkony, až na Willa Pattona hrozné. Postavy se tu teleportují a chovají jak zrovna scénář potřebuje, i přesto, že to odporuje všemu co o těch postavách víme. Například to jak Abby šla přesně tou částí bažin, aby náhodou našla ve tmě nábojnici, kteoru já bych nenašel ani za světla, kdybych ji hledal. Nebo její první setkání se Swamp thingem useknutý jakoby v půlce rozhovoru. Nejhůř pak dopadla kámoška od Abby, která se vždy někdě objevila, aby si s ní mohl někdo prohodit pár slov a jinak tam byla úplně k ničemu. Pak seriál obsahuje několik naprosto šílených absolutně nelogických věcí. Třeba jakože matka míšenka splodila s bělochem černocha! Jako WTF? Mimochodem odhalení tohoto faktu bylo jak z mexické telenoveli. No a pak je tu jedna scéna kdy modrý ďábel zabije a spálí spoustu lidí a Abby a její kámoška, které u toho celého jsou prohlásí jen "What the f*ck" a pokračují klidným krokem dál, jakoby se nic nestalo a v další scéně na tohle celé pro jistotu úplně zapomenou. Prostě za mě ten seriál velký špatný a jsem rád, že tohle utrpení nebude pokračovat. Na druhou stranu je mi líto, že neuvidíme dalšího Swamp Thinga, protože jeho dějová linie byla zajímavá a dobrá. Bohužel jako jediná. 1* 16%

Rocketman (2019)

Rocketman není narozdíl od Bohemian Rhapsody tak zábavný nebo příběhově bohatý. Možná je to tím, že se film narozdíl od BR nezaměřuje na kariéru Eltona Johna a na jeho úspěchy a cestu na vrchol, nýbrž na jeho vnitřní boj se samotou a pocitem, že jej nikdo, ani on sám, nemá rád. Což je trošku škoda, protože se o kariéře a hudebních úspěších Eltona Johna nedozvíme vlastně skoro nic. Na druhou stranu je film, ale o dost osobnější, než BR. Ačkoli BR byl natočený jako oslavný film a připomínka toho nejlepšího co nám Freddie a Queeni kdy přinesli. Něco jako, když vzpomínáte na něco ze svého života a nechcete příliš vzpomínat na to špatné, a snažíte se myslet jen na to dobré. Hlavní problém Rocketmana pak vidím v tom, že tam kde Bohemian Rhapsody přenesli na obrazovky atmosféru koncertů, tak tady se písně utápí v muzikálových představeních, kde lidé tančí na ulicích atd., které mě prostě až tak moc nestrhli. Stejně tak mi písně Queenů přijdou lepší. Respektive v BR je více písní, které považuji za velké pecky, než tady. Je fakt, že repertoár Eltona Johna, tak moc neznám, ale z těch všech písní jsem jich znal asi jen 7 a těch fakt dobrých bylo asi jen 5 nebo 4. Po shlédnutí mám také pocit, že kdyby byl film, alespoň o 20 minut kratší, že by mu to značně pomohlo. Tvůrci to zkrátka hodně natahovali těmi muzikálovými scénami. Co však musím ocenit je, že příběh má několik silných momentů a myšlenek, které jsou skvěle převedeny na plátno a výborně zahrány. Taron Egerton předvedl, že umí obstojně zahrát i složitější roli, než je agent Kingsmanů. Navíc ještě docela obstojně zpívá. Jinak jsem byl s filmem spokojený a jeho zhlédnutí určitě nelituji, ale vícekrát jeho shlédnutí, narozdíl od BR, vyloženě vyhledávat nebudu. Slabé 4* 68%

Carnival Row (2019) (seriál)

Po shlédnutí druhé série musím jednu hvězdičku ubrat. Né snad, že by byla druhá série horší, než první. Popravdě bych řekl, že je kvalitativně dost srovnatelná. Herci hrají pořád výborně. Prim ovšem pořád hraje Orlandův Rycroft Philostrate, který to opět celé táhne na svých bedrech. Vizuál je naprosto skvělý, akce dobře natočená, ale po stránce děje se to opět hrozně táhne a nikam moc se to neposouvá. Když potom v půlce série utnou smrtí několika postav linku, které byla věnována většina stopáže, aniž by jejich dějové linky k něčemu vedli, jsem si začal říkat k čemu to celé vlastně bylo. Zkrátka seriál mě ani trošku nepřesvědčil, že by se to celé nedalo odvyprávět v jednom maximálně ve dvou filmech. Případně potom v jedné minisérii. 3* 60%

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tak tohle fakt ne. Mám sto chutí napálit tomu odpad. Už na začátku mě zklamalo, že film nemá žádné intro. Ale to vem čert. Začnu tím menším zlem a tím je scénář. No nebudu se moc rozepisovat. Je to zkrátka absolutní příšernost. No a teď to větší zlo, Sophie Turner. Lidi skutečně ona je na tomto filmu s přehledem to nejhorší. Tato "herečka" není ani pěkná (k plusu jí jsou snad jen ty zrzavé vlasy), ale hlavně její "herecký" výkon je absolutně nijaký. V celém filmu má jen jednu pózu, kterou si drží už několik let a o nějaké mimice nemůže být vůbec řeč. Absolutně bez emocí. Opravdu libovolnej komparzista v tomto filmu předvedl lepší herecký výkon, než ona. I mladá Jean byla mnohonásobně lepší. Jako máte ve filmu herecká esa jako Fassbender a McAvoy, pak velmi dobré herce jako Lawrence a Hoult, a oni dají hlavní roli někomu kdo by nedokázal dobře zahrát ani mrtvolu. O nějakém zakončení X-menovské ságy v tomto filmu také nemůže být řeč. Zkrátka všechno špatně. Ta jedna hvězdička je jen za těch pár kvalitních herců. X-men: Dark Phoenix je s přehledem nejhorší film z celého X-menovského universa. Apokalypsa oproti tomuhle byla vynikající snímek. A začínám přehodnocovat názor na tu spackanou Fantastickou čtyřku... Prosím už nikdy víc. 1* 20%

iZombie (2015) (seriál)

iZombie je určitě vyjimečný seriál, ve kterém sledujeme zombie Liv, která po snězení mozku oběti vraždy vidí záblesky z její minulosti, ale co je hlavní přebírá jejich osobnost. Tím vzniká neuvěřitelně vtipný a originální seriál, ve kterém se hlavní postava chová pokaždé jinak šible. :D Bohužel po konci druhé série šel seriál od deseti k pěti. Hodně postav se začalo brát hrozně vážně a seriál ztratil svůj nadhled a vtip. Hlavně třetí série je tím hodně poznamenaná, protože tam byla i ta nejlepší a nejvtipnější postava, Dr. Ravi Chakrabarti, změněna na ubohou hromádku neštěstí. Naštěstí se tvůrci ve čtvrté řadě vzpamatovali a přinesli svěží vítr v podobě zajímavého záporáka, kterého hrál Robert Knepper, známý jako "T-bag" z útěku z vězení. Také se do seriálu vrátil humor a nadhled. Výběr jednotlivých mozků byl také vynikající a možná nejlepší za celých 5 sérií. Ovšem příběh celé série šel dolů. Jednotlivé epizodní zápletky byly určitě zajímavější a hlavně zábavnější, než celkový děj a směřování seriálu. I když je fakt, že samotné detektivní případy nebyli ani v první sérii žádné terno a spadali spíše do průměru. Poslední série pak byla, až na pár vyčnívajících epizod, průměrná (čti průměrná a né špatná). Na seriál určitě budu v dobrém vzpomínat a jsem rád, že jsem se u něj mohl bavit po dobu pěti let. Jenom je škoda, že kvalita prvních dvou sérií nevydržela i po zbytek seriálu. 1. série 4,5*, 2. série 4*, 3. série 2*, 4. série 4,5* 5. série 3* Celkově 4* 70%

Hvězdný prach (2007)

Jedna z nejdivnějších a nejbizardnějších pohádek co jsem kdy viděl. Ti Britové jsou fakt blázni. Ačkoli musím uznat, že pár skvělých momentů a vtipů to mělo, ale celkově to byl hrozně divnej a bizardní maglajz. Shlédnutí nelituji, ale opětovné shlédnutí vyhledávat nebudu. 3* 60%

Dumbo (2019)

Kdo by to byl řekl, že film bude nejvíce srážet k zemi zrovna režie. Po herecké stránce je film totiž celkem nabušený. Po stránce příběhu je to taky celkem fajn. Jenže ta režie je děs běs. Jakoby Tim Burton vůbec nevěděl pro koho film točí, a ještě si to v průběhu filmu několikrát rozmyslel. Výsledkem je hrozně nesourodá podívaná, která nikoho nebude naplno bavit. Celá ta režie je navíc ještě hrozně průměrná až podprůměrná. Tohle se ti Burtone fakt nepovedlo! Zbytek filmu je, ale celkem fajn. Žádný zázrak se bohužel nekoná, ale dívat se na to, hlavně díky skvělým hercům dá. Co však zamrzí je absence jakýchkoliv vtipů. Film tak s odlehčeností spoléhá pouze na Dumbovu roztomilost, a to je vážně škoda. 3* 58%

Popelka (2015)

Nejlepší zpracování příběhu o Popelce, které jsem kdy viděl. 5* 85%