Pěstní msta (2022)

Vyložená ztráta času. Iko Uwais jede na půl plynu a nudná choreografie tomu nijak nepomáhá. Příběh jsem nečekal žádný a on sice nějaký je, ale nestojí ani za řeč. Pokud hledáte alespoň pěkné bitky z poslední doby, dejte přednost  The Night Comes for As, kde je navíc výborný Joe Taslim.

Clean (2021)

Jako nízkorozpočtový snímek celkem ujde, ale dramaturgie, respektive stavění příběhu a prokreslení postav jsem si představoval jiné. Na můj vkus má film až příliš dlouhý úvod, pak zkrat a najednou finále. Nejde tak ani o délku filmu jako takového, ale působí to, že tvůrci nevěděli, zda chtějí temné existenciální drama nebo revenge thriller.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Bohužel celkově zklamání. Po výtečných seriálech jako je Kingdom nebo Silent Sea, zde přichází vystřízlivění. Trailer mne namlsal, ale už zhruba u 4.tého dílu jsem se začal docela nudit a při zjištění, že jich je celkem 12, jsem se až vyděsil. Změna prostředí z z historické Koreje nebo Měsíce na současnost je sice fajn, ale seriálu chybí zajímavější vizuál a hlavně náboj a napětí.

Sinui hansu : gwisupyeon (2019)

Bohužel slabší než první díl. Vše vychází ze stejného základu, tedy pomsty. Ale chybí zde nějaké větší napětí a hlavně nikdo nemá charisma a tím pádem je Vám osud hlavního hrdiny tak nějak jedno bez ohledu na to, že působí až moc overpowered i vůči záporákům.

Shinui han soo (2014)

Starší kousek, ale velké překvapení. Původně jsem chtěl na snímek koukat kvůli účasti sympatické Si-yeong Lee, ale po chvíli jsem zjistil, že se nám zde po letech sešli výborný Woo-seong Jeong a ještě lepší Seong-gi Ang. Právě oni dva mohou za to, že jsem už před 20ti roky propadl jihokorejské kinematografii a to díky jejich spolupráci na filmu Válečník. Ale zpět k věci. Máme zde jednoduchý příběh pomsty, která je vidět v každém druhém béčku. Ale co je zde navíc, jsou skvělé herecké výkony, mrazivá atmosféra, místy humor a na tu dobu i pěkný vizuál. Takže, pokud hledáte lehce nenáročný, ale zajímavý film s výborným obsazením, jděte do toho.

Mulan (2020)

Překvapivě celkem slušné tempo filmu, která je celkem o ničem. Ale na  USA produkci relativně slušné. Sice mi trhalo uši poslouchat Číňany mluvit anglicky a to nemyslím kvůli akcentu, ale že je to zkrátka nezvyk. Kromě Donnieho (který už je opravdu starý), Gong Li (která je naopak stále sympatická) a nevyužitá Jet Li, zde nenajdete jedinou sympatickou postavu. Vypadá to, že spíš byl casting na to nejošklivější z čínské populace a to včetně J.C Lee, která je sice z Havaje, ale byl vyhrabán kdesi na skládce nezajímavých herců.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Filmů, které se vrátí po x dekádách a ještě k tomu se povedou (nepočítám verzi z roku 2016) je velmi málo a tady si to sedlo perfektně. Pohodový film, který netlačí na nostalgickou vlnu prvoplánově, ale naopak se ubírá dál, příjemný vizuál a dvě příjemná překvapení ke/na konci filmu. Klidně bych si hned dal pokračování.

Duna (2021)

Za rok 2021 jsme zde asi neměli film mající majestátnější a epičtější výjevy svého světa. Vizuál je celkově zajímavý, ale ničím nevybočující, protože např. Blade Runner 2049 je vizuálně a dalo by se říci, že i atmosférou prázdnoty, zcela stejný. I když nejsem fanda knihy, původního filmu a ani her (i když jsme je všechny hrál), jsem zvědavý na druhý díl, kde by se už konečně mohlo i něco dít.

Moře klidu (2021) (seriál)

Prvních několik epizod má skvělou atmosféru, ale díky nebo bohužel při postupu příběhem, napětí mizí. Ale tak to zkrátka je. Každopádně ale seriál stojí za zhlédnutí. Jediné, co mi přijde velmi úsměvné je, jak najednou každej druhej "objevil" že Korejci umí točit filmy/seriály. Ano, díky Netflixu zde máme několik skvělých seriálů, pár zajímavých filmů, ale Korejci točí kvalitní kousky už více jak 20 let a minimálně posledních 10 už překonali Čínu/Hong Kong ve všech ohledech, co do kvality zpracování, vizuálu i příběhů.

K zemi hleď! (2021)

Veskrze zajímavý film. Trochu "epičtější" než starší "Hledám přítele pro konec světa", ale neméně zajímavý. Nejsmutnější na tom je, že pokud by něco podobného hrozilo, pravděpodobně by to takto i probíhalo-dopadlo. Už dlouho jsem neviděl film, který tak skvěle zrcadlí společnost a přitom nevyznívá kýčovitě či stereotypně. Kolem středu snímku se sice tempo i vyprávění příběhu trochu otupí, ale o to je zajímavější i když předvídatelný konec.